Şimdi Ara

iOS 9 [ANA KONU] (1399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.666
Cevap
120
Favori
882.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anlayışınız için çok teşekkür ederim.
    Windows bir telefon temin edip hiç değilse 1-2 hafta tecrübe etmek istiyorum. Vaktinde iOS'u da öve öve bitiremediler. Tamam şuan gayet iyi ama Androidimsi saçmalıklar gözlemler oldum. Hiç övüldüğü kadar değil maalesef. Kıl tüy şeylere kafanı takmıyorum ama işini tam yapamıyorsa dibine kadar eleştiririm.

Gelelim sizin iCloud sorununuza.
    Bu sorunu ne biz, nede kendine DAHİ diyen gerizekalı Apple çalışanları çözebilir. Boşuna kendinizi yormayın.
    Bu sorun sizin hesabınızın iCloud serverlarında askıda kalmasından kaynaklı. Başka bir iCloud hesabı yedekleme konusunda başarılı olur ama bu çok saçma bir çözüm olur. Tek yapmanız gereken geribildirim gönderip sabırla mühendislerin hesabınızı askıda kalmaktan kurtarmasıdır. Bu ortalama 15-20 gün sürer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sezer19912 S kullanıcısına yanıt
    Valla takdir sizin hocam. iOS, android gibi değil. Birşeyler telefonu frenliyorsa işletim sistemi gereksiz arka plan uygulamalarını kapatıyor.
    iOS 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 29 Nisan 2016; 23:57:8 >
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Apple'da sorun şirket yönetimi ve prensip eksikliğinden kaynaklanıyor. Ne mühendislerde ne de cihazlarda sorun var. Yemin ediyorum yazılımdan anlamadığım halde yazılım ekibinin başına 1 ay geçsem 1 tane bile sorun bırakmam üstelik kimseyi de yormam.
    Android ise doğuştan özürlü, hiç kimse sıfırdan başlamadan düzeltemez. Windows ise sıfırdan yazılmış bir işlerim sistemi. Kapalı olması da kararlılık açısından büyük bir artı.
    Yapacak bişey yok Windows'un sorunu geliştiriciler.
    Bu arada Batarya uygulaması özellikle widget eklendiğinde telefonu çok yavaşlatıyor. Kaldırdım gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Apple'da sorun şirket yönetimi ve prensip eksikliğinden kaynaklanıyor. Ne mühendislerde ne de cihazlarda sorun var. Yemin ediyorum yazılımdan anlamadığım halde yazılım ekibinin başına 1 ay geçsem 1 tane bile sorun bırakmam üstelik kimseyi de yormam.
    Android ise doğuştan özürlü, hiç kimse sıfırdan başlamadan düzeltemez. Windows ise sıfırdan yazılmış bir işlerim sistemi. Kapalı olması da kararlılık açısından büyük bir artı.
    Yapacak bişey yok Windows'un sorunu geliştiriciler.
    Bu arada Batarya uygulaması özellikle widget eklendiğinde telefonu çok yavaşlatıyor. Kaldırdım gitti.

sen zaten kararını vermişsin hocam illa ki wp deneyeceksin :) windows 10 çıktı en azından onu test edersin yapacak birşey yok :)

yorumlarını da bekliyorum sistem ile ilgili. kullanımı güzel seri,her zaman öyle idi ama dediğimiz gibi tek sıkıntı uygulama desteği.malesef.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Vaybe telefonun full ben boşuna paranoya yapmışım ilk çıktığında ıphone 5 kullanmıştım daha sonra birkaç sıkıntıdan dolayı sattım sonra 6s e kadar hiç ıphone almadım. Şuan 6s ile tekrar kervana katıldım iOS kalitesi bir başka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezer19912

Bazen insan korkuyor bunca para verdikten sonra uygulama oyun yükleyince bozulursa yavaşlarsa falan diye 191 uygulama yüklemişsin yavaşlamamışsa demekki hiç yavaşlamaz

Hocam işte ben de iosun bu huyunu seviyorum, android gibi özgür olup arkaplanda senden habersiz onlarca uygulama çalıştırıp şarjını yiyen bi cihaz olacağına böyle olsun canımı yesin. Androidde cihazınız özgürdür(kafasına göre takılır), iosta siz özgürsünüzdür...

• Aynen kardeşim iosun kalitesi hızını hiçbir şeye değişmem. Sistem öyle bi yapılmışki herşey tam tıkırında kararlı çalışıyor. iOS kullanırken of dediğimi hiç hatırlamıyorum

Hepsi kötü ve biz siyasette hükümette seçiminde olduğu gibi kötünün iyisini seçmek zorundayız, aslında yazılımlar ve biz sistemin birer parçasıyız, illuminati bizi bu konuda yönetiyor yapcak bişi yok zamanında symbian, bada ilede yönetmişti, yarın başka şeylerle. İstediklerini yapmayanları silerler.

• cordoncayo kullanıcısına yanıt
    Tekel olduğunda at koşturuyorlar. Alternatif ne kadar artarsa yarış o kadar kuvvetli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sezer19912

Aynen kardeşim iosun kalitesi hızını hiçbir şeye değişmem. Sistem öyle bi yapılmışki herşey tam tıkırında kararlı çalışıyor. iOS kullanırken of dediğimi hiç hatırlamıyorum

hocam iphone 6 ios 9.3.1 yüklü. Ben sürekli off diyorum. Frame atlamaları çok oluyor. Bir uygulamada çok fazla takılırsan kasıyor vs... Ya siz telefonu hiç kullanmıyorsunuz. Yada ben gereğinden fazla işlem yapıyorum telefona
  • brkbrktgl B kullanıcısına yanıt
    Farklı birinden alıntı yapmışsınız ama bende bir iPhone 6 kullanıcısı olarak ara sıra sizin de yaşadığınız o frame atlamalarını görüyorum. Ya ağır bir uygulamadan çıkarmakta ya bir uygulamada çok uzun süre durmuşsam ya da cihaz yeniden kapanıp açılmışsa aynı sorunlar oluyor. Güzelim iOS 8 gibi sürümden sonra böyle iOS 9 ile yağ gibi akan cihazı hemen yavaşlatmaya başladılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkgamer_gs

Farklı birinden alıntı yapmışsınız ama bende bir iPhone 6 kullanıcısı olarak ara sıra sizin de yaşadığınız o frame atlamalarını görüyorum. Ya ağır bir uygulamadan çıkarmakta ya bir uygulamada çok uzun süre durmuşsam ya da cihaz yeniden kapanıp açılmışsa aynı sorunlar oluyor. Güzelim iOS 8 gibi sürümden sonra böyle iOS 9 ile yağ gibi akan cihazı hemen yavaşlatmaya başladılar.

ben ios 9 un adam olacağını sanmıyorum. İos 10 uda ben yüklemem. İos 9 da böyleyse 10 nasıl olur. Ben şunu anladım. İos 6 ya kadar hep basit arayüz vardı. Ne zaman ios 7 ile arayüz değişti. Yeni şeyler gelmeye başladı. Stabillik bozulmaya başladı. Ben android inde ios 6 gibi saf bir arayüz olduğunda hiç kasmayacağını düşünüyorum. Ama tabiki ios android den halen iyi işletim sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbrktgl -- 30 Nisan 2016; 10:30:40 >

Zaten saf android kullanan nexuslarda bir kasma gorunmuyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Knock Code

Zaten saf android kullanan nexuslarda bir kasma gorunmuyor hocam

Yani demek istediğim herkes android i kötüleyip ios a övgüler yağdırıyordu ya. O zamanlar bitti. Artık ios da çok özellikli bir işletim sistemi ve ios ta kasıyor. Bu arada hiç android telefonum olmadı :)
    Oyle cidden. Ios eski stabil gunlerini geride birakti :)

• Su ana kadar hep iphone kullandım. 4 - 4s - 5 - 6. Gecen hafta ekranımın çatlamasıyla ani bir karar verip s6 edge plus aldım. Telefon hiç teklemeden gayet hızlı çalışıyor. iphone'u ozlemiyor değilim ama boyle giderse uzulerek söylüyorum iosun sonu kötü. Bunu da iPad'den yazıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahankazim -- 30 Nisan 2016; 11:24:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kimsenin alternatif olmasına izin vermiyorlar. Linkteki videoyu izle hocam.

https://youtu.be/y77UCWU9wXk
    Kesinlikle öyle kasmalar gttikçr artmaya başladı çünkü günümüz cihazları artık yüksek düzeyde donanım güçleri ile geliyor ama ios cihazlar hala düşük donanım gücü taşıyor. Tabii bu da yeni özellikler eklendikçe cihazların daha çabuk yavaşlamaya başlamsına sebebiyet gösteriyor. Yani düşük güçle yüksek verim politikası yerini yavaş yavaş yüksek güç yüksek verim politikasına bırakıyor. Bizim cihazların bu kadar çabuk kasmaya başlama sebebi ise yeni jenerasyon işlemci ile şu ana kadar hiçbir seri arasında olmayan derecede fark olması. Apple hatasını kanımca burada yapmış oldu. Şimdi bu kadar kötü diyebiliriz fakat şunu da unutmamak gerekir ki siz nexus cihaz bile kullanansanız uygulama marketinin çöp hali şu an bir AppStore un yerini dolduramaz. Son olarak benim ios 10 ile umutlarım daha yüksek. Bu sürümde iyice güvenliğe kafayı taktılar ama çıkacak sürümde ben kullanıcıları dinleyeceklerini düşünüyorum.

• İos 7 li 5s e karşı ios 9 lu 6s bariz bir üstünlük sağlayamayıp daha bile ağır kalıyor, eski cihazları bilinçli yavaşlatma politikası vardı herkes biliyor zaten ama iki kat güçlü cihazla bile o performansın yakalanamaması düşündürücü.

İos 7 deki performansa sahip olarak kalsaydı 5s , kim gidip SE alırdı ki zaten :)

• 9.2.1e kıyasla 9.3.1 de şarj hızlı bitmeye başladı

• 
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.