Şimdi Ara

IOS 5.1 Kesik Sim Kart İle Problem Yaşatıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
5.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla benim sim kartım da kesik. IOS 5.0.1 de sorun şu idi şebeke çok nadiren tam çekiyordu. Hep 1 - 2 bar eksik kalıyordu. Bu sabah IOS 5.1 e geçtim şimdi çok iyi çekiyor 1 bar bile inmiyor.

Velhasıl; sorun yaşamadım.
  • gözlemlediğim kadarıyla sadece sim kart kesikliği değil olay, kesilmiş sim kartlar 4-5 seneden eski ise sorun çıkarıyor gibi..
  • Ben de dün gece 5.1 e geçince ios updateten sonra kapanıp açılan iphone 4s sim takılı değil uyarısı vermeye başladı, eski bir sim kartım vardı. Çok denedim olmadı, teli fabrika ayarlarına döndürdüm kurulum yaptım yeniden yine olmadı, kartı kaç defa çıkarıp taktım yine olmadı. Yeni bir hazır kart vardı gece onu kestim makasla taktım açıldı sonunda. Sabah da gittim micro sim aldım :)
    Sorun yoktu madem neden 5.1 yapınca sim yok diyordu bu meret. Güncellemeden önce de aynı sim vardı içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arkeen -- 8 Mart 2012; 17:13:34 >
  • iphone servisiyim.Bugün aynı sorundan üç müşterim geldi,üçüde simkartını değiştirmek zorunda kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguryalli

iphone servisiyim.Bugün aynı sorundan üç müşterim geldi,üçüde simkartını değiştirmek zorunda kaldı.

Merhaba bugun iki arkadasim beni aradi, ikiside kendi kesmiti sim kartini ve dediginiz gibi 2side su an no sim hatasi aliyor
  • 64k microsim sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

quote:

Orijinalden alıntı: ozguryalli

iphone servisiyim.Bugün aynı sorundan üç müşterim geldi,üçüde simkartını değiştirmek zorunda kaldı.

Merhaba bugun iki arkadasim beni aradi, ikiside kendi kesmiti sim kartini ve dediginiz gibi 2side su an no sim hatasi aliyor

Arkadaşında dediği gibi eski simkartlardan kaynaklanıyor olabilir sorun.
  • ya arkadaslar selam, kafayı yicem yardımcı olun lütfen, iOS 5.1 e dün gece güncelleme yaptım, iTunes kullandım, gece 12 de başladım, bı sure bekledim baktım cok uzun sürecek firmware guncellenirken gittim yattım, sabah baktığımda hala bıraktığım gibiydi donmus kalmış telefon, haliyle güncelleme tamamlanmadan çektim teli pc den, reset attım ve telefon açıldı, wireless tan güncellemeyi yaptı ama yapmaz olaydım hatasız olan telefon cok kötü oldu, iphone4s kullanıyorum. Özellikle 5.1 sürumuyle düzeltildi denen hersey bende sorun oldu, telefon düzgün çekmiyor 3g den sürekli düşüyor, onceden hiç bir sorun yoktu güncellemeden sonra bu hale geldi, teli Almanya'dan aldım ve Almanya'da yasıyorum, sıfır garantili tel, yardımcı olun ne yapmaliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: corleone82

ya arkadaslar selam, kafayı yicem yardımcı olun lütfen, iOS 5.1 e dün gece güncelleme yaptım, iTunes kullandım, gece 12 de başladım, bı sure bekledim baktım cok uzun sürecek firmware guncellenirken gittim yattım, sabah baktığımda hala bıraktığım gibiydi donmus kalmış telefon, haliyle güncelleme tamamlanmadan çektim teli pc den, reset attım ve telefon açıldı, wireless tan güncellemeyi yaptı ama yapmaz olaydım hatasız olan telefon cok kötü oldu, iphone4s kullanıyorum. Özellikle 5.1 sürumuyle düzeltildi denen hersey bende sorun oldu, telefon düzgün çekmiyor 3g den sürekli düşüyor, onceden hiç bir sorun yoktu güncellemeden sonra bu hale geldi, teli Almanya'dan aldım ve Almanya'da yasıyorum, sıfır garantili tel, yardımcı olun ne yapmaliyim

Önce itunes üzerinden restore et ve yeni iphone olarak tanıt. Baktın düzelmedi Almanya'ya garantiye ver. Nasıl olsa garantili sıfır telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 9 Mart 2012; 2:23:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: corleone82

ya arkadaslar selam, kafayı yicem yardımcı olun lütfen, iOS 5.1 e dün gece güncelleme yaptım, iTunes kullandım, gece 12 de başladım, bı sure bekledim baktım cok uzun sürecek firmware guncellenirken gittim yattım, sabah baktığımda hala bıraktığım gibiydi donmus kalmış telefon, haliyle güncelleme tamamlanmadan çektim teli pc den, reset attım ve telefon açıldı, wireless tan güncellemeyi yaptı ama yapmaz olaydım hatasız olan telefon cok kötü oldu, iphone4s kullanıyorum. Özellikle 5.1 sürumuyle düzeltildi denen hersey bende sorun oldu, telefon düzgün çekmiyor 3g den sürekli düşüyor, onceden hiç bir sorun yoktu güncellemeden sonra bu hale geldi, teli Almanya'dan aldım ve Almanya'da yasıyorum, sıfır garantili tel, yardımcı olun ne yapmaliyim

3G den sürekli düsüyor derken ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Arkeen

Ben de dün gece 5.1 e geçince ios updateten sonra kapanıp açılan iphone 4s sim takılı değil uyarısı vermeye başladı, eski bir sim kartım vardı. Çok denedim olmadı, teli fabrika ayarlarına döndürdüm kurulum yaptım yeniden yine olmadı, kartı kaç defa çıkarıp taktım yine olmadı. Yeni bir hazır kart vardı gece onu kestim makasla taktım açıldı sonunda. Sabah da gittim micro sim aldım :)
    Sorun yoktu madem neden 5.1 yapınca sim yok diyordu bu meret. Güncellemeden önce de aynı sim vardı içinde.

Selam;

Ben de 4S'ime dün gece 5.1 (9B179) update yaptım. Şimdi sim kart takılı değil hatası veriyor. Kesik olarak kullanıyordum simi micro sim ile çözülür mü?

Telefon kilitlenmiş midir yoksa? Ne yapmalıyım??

• hsgobuluk ben ne denediysem olmadı. Farklı bir sim ile denedim gördü sim kartı. Sonra gidip yenisini aldım önce onu bir dene istersen bir tane sim kart al tak. Kilitlenme falan olmamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanteneke

arkadaşlar yeni microsim aldım sorunum çözüldü. Yardımı geçen arkadaşlara teşekkürler :)

Ben tekrar 5.0.1'e döndüm. Simi değiştirip oyle gecicem 5.1'e. 256kb, 128kb ve 64 kb sim kartlar var Turkcell'de hangisini almam mantıklı olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsender

quote:

Orijinalden alıntı: ucanteneke

arkadaşlar yeni microsim aldım sorunum çözüldü. Yardımı geçen arkadaşlara teşekkürler :)

Ben tekrar 5.0.1'e döndüm. Simi değiştirip oyle gecicem 5.1'e. 256kb, 128kb ve 64 kb sim kartlar var Turkcell'de hangisini almam mantıklı olur?

Ben birşey belirtmedim alırken, 128 bit benim aldığım micro sim güzel çalışıyoru şimdilik sorun yok Diğerleri hakkında bir bilgim yok :) çok çok rehber hafızası büyüyordur diye düşünüyorum. Kartı kesik kullanan arkadaşlar da fırsatları olduğunda micro sim ile değiştirsinler bence, her update de bu filmi birileri yaşıyor çünkü kafanız rahat olsun.

• Sanırım bu "no sim" hatası sadece yurt dışından gelen telefonlarda ortaya çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynekm

Sanırım bu "no sim" hatası sadece yurt dışından gelen telefonlarda ortaya çıkıyor.

Herhalde öyle hocam. Ben TR'den aldım Genpa garantili güncellemeyi de yaptım hiç sıkıntım yok. Şarj süresinde de yüzde 5-10 arasında yükselme var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendigelen

quote:

Orijinalden alıntı: bynekm

Sanırım bu "no sim" hatası sadece yurt dışından gelen telefonlarda ortaya çıkıyor.

Herhalde öyle hocam. Ben TR'den aldım Genpa garantili güncellemeyi de yaptım hiç sıkıntım yok. Şarj süresinde de yüzde 5-10 arasında yükselme var.

Kesik simmi orjinal simmi? Turkiyeden alanlar alırken orjinal simle aldıkları için sorun cıkmıyor olabilir. Turkiye'den alınan bir iphone'a kesik sim takılsa sorumuzun cvbını alırız.
  • 4s kullanıorum kesik avea sim kartım var herhangi bir sorun olmadı bende
  • kesik vodefone kullanıyorum. zaman zaman hat yok hatası alıyordum. restore ettim şimdilik düzeldi
  • bende kesik kullanıyorum sorun yok 64 bit ama bende de numaramı göremiyor karşı taraf
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.