Teğmen
11 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Arkadaşlar 18.10.2019 dan beri fiber internetim sürekli kopuyor. Modem sanki arka düğmeden resetliyor gibi fabrika ayarlarına dönüyor. Arıza kaydı oluşturuyorum sürekli tamamlandıya çekip duruyorlar. cumartesi pazarı evde internetim sürekli koparak geçirdim. Akşamları iş çıkışı online oyun keyfim vardı kaç akşamdır sıkıntı yaşıyorum ve sorunumu çözmüyorlar nasıl bir yol izlemeliyim. Hem hizmet veremiyorlar hemde cayma bedeli de 600 tl nin üzerinde çıkartıyorlar. En son talebi otomatik ip aldığı için tamamlandıya çekmişler.
sorunumun videosunu da çekip attım youtube ye
https://www.youtube.com/watch?v=DLkhQ9NvAn8

Merhaba arkadaşlar elimde 320 Gb. lık bir Samsung hdd var. HD Tune Health kısmında hata var iki kısımda ama error scan yapıyorum sorunlu kısım göstermiyor. Bu hata verdiği ksımlar ne oluyor acaba bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevineceğim. Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar elimde 320 Gb. lık Samsung bir harddisk var. HD Tunede Error scan taraması yaptım disklerde sorun yok gösterdi.
Fakat Health kısmına baktığımda 2 yerde sıkıntı var gibi gösteriyor. Bu diskin durumu nedir acaba kullanabilir miyim. 2 hafta önce oldu bakalı
şimdi yeniden gözlemledim değerleri yine aynı herhangi bir artış yok. Biraz araştırma yaptım ama tam bilgi sahibi biri aydınlata bilirse çok makbule geçer.
Şimdiden teşekkürler.
Evet arkadaşlar donanım haber üyelerinden bu oyunu oynayan varsa pm ile ulaşırsa beraber takılabiliriz.
Merhaba arkadaşlar başlıktaki ikiliyle 1.44 voltta 4100 Mhz de full stabiliteyi yakaladım.
Fakat benim şöyle bir isteğim var biostan 18.5 X 200 - 3700 Mhz olarak ayarlı
windowstan easy tune 6 programıyla 18.5 X 222 - 4100 Mhz olarak full stabiliteyi yakaladım
prime95 de 22 dakika kararlılık testi yaptım sorun yok. Bu hızda R9 280X ekran kartına işlemci limit yapar mı ?
birde çarpanla masaüstünden daha fazla artırım yapamıyorum. Acaba ince ayarlar mı yapmam lazım biostan
bu konuda tecrübeli arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim.

Bu arada ramler sınır yapmıyor. ramlerim 1600 mhz cl 7 ramler
ben şuan bu ayarlarda ramlerimi 1480 mhz cl7 de kullanıyorum benim amacımda
zaten çarpanı indirip fsb yi artırarak ramlerin normal hızını yaklaşmak istiyorum.
240 X 17 de hız 4080 mhz ramlerimde 1600 Mhz oluyor fakat fsb yi 222 den yukarı 1 kademe bile
artırsam kararsızlaşıyor bilgisayar.

Not: fsb yi windowstan artırıyorum. ve bu şekilde artırmak istiyorum biostan değiştirerek hiç denemedim.
Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi numaram bilinmeyen numara çıkıyor :S Ayaralar - telefon - numaramı göster kısmına girdiğim zaman kapalı gibi gözüküyor o ayarla oynayamıyorum. fakat hattımı başka tele taktığımda numaram gözüküyor. bu hatayı alıpta çözebilen arkadaşlar varsa yardım edebilirlerse çok sevinirim teşekkürler.
Anakartım gigabyte 870A ssd yi alalı 1 ay kadar zaman oldu 500 TL ye forumdan bir arkadaştan aldım sağolsun.
ilerde bunun kardeşini alıp raid yapıcam kısmetse tek olarakta performansı gayet güzel. bütcesi yeten bence hiç durmadan geçiş yapsın.
ssd yi aldım alalı mekanik diskleri makinaya takmadım bile

* Model Adı: S25AS1 (TG060GS25AS1M)
* Bellek Tipi: MLC
* Kapasite: 60 GB
* Arabirim: Sata II
* Biçim Faktörü: 2.5"
* Boyutlar: 100.2 x 69.85 x 9.5mm
* En yüksek okuma hızı: 285 MB/s
* En yüksek yazma hızı: 275 MB/s
* Çalışma sıcaklığı: 0ile 70 derece arası
* Şok dayanımı: 1500 G
* Titreşim: 20 G
* MTBF: 2.5 milyon saat
* Garanti süresi: 2 yıl

ssd leri aldım geldi testleri yaptım ama sanki biraz düşük çıktı hızlar.

as ssd

atto

crystaldiskmark

Teknobiyonikten aldım diskleri daha olmazsa ocz vertex 2 ile üstünü vererek değiştirmeyi düşünüyorum.
yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Bu arada tüm win 7 ince ayarları yaptım.
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi bu ssd den 2 tane alıp raid 0 yapmak istiyorum. Bu disklerden kullanan arkadaş varmı varsa performanslarını paylaşırlarsa çok sevinicem şimdiden teşekkürler.

Şuan WD Claviar black 512 x 2 Raid 0 kullanmaktayım.
şuan kullandığım disklerin performansı güzel ama rasgele erişim süreleri ssd lere göre çok kötü biraz bana yardımcı olursanız çok sevinicem.

Team ların fiyatlarıda uygun diğer ssd lere göre tr de şuan 265 TL ye kdv dahil taksitle bulmak mümkün sizce geçiş yapmalımıyım ?

Teknik Özellikler

Kapasite: 60GB
Önbellek: 64MB SDRAM
Okuma Hızı: 210MB/sn *
Yazma Hızı: 145MB/sn *
Erişim Süresi: - 0.1ms
İnce 2.5" tasarım: 100 x 70 x 9.5mm **
Düşük Güç Tüketimi: 2.75W
Darbeye Dayanım: 1000G
Ortalama Ömür (MTBF): 2.5 milyon saat
Üretici Kodu: S25AG1
Ürün Kodu: TMSSDXTREEMG1 60G
Windows Xp ye nLite programı ile raid sürücülerini eklemem ragmen yinede raid harddisklerimi görmüyor neden acaba ? Disket sürücüm yok windows7 de kullanmak istemiyorum oyun mausemi tanıtmama ragmen oyunda yan tuşlarım çalışmıyor birde çok ram harcadığından kullanmak istemiyorum.

Anakartım : Gigabyte 770 TA DDr3 olan model

Bir çözüm yolu bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim Teşekkürler şimdiden.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 908
İkinci El Bölümü Mesajları: 669
Konularının görüntülenme sayısı: 55.494 (Bu ay: 264)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.