Şimdi Ara

iOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
15.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hoparlorden konusurken tuslama yapmayabiliyor bazi bankalarda.

hoparloru acmadan tel kulaginizdayken dinleyip tuslama yapmalisiniz.

bende bu sekilde olmustu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manatdown -- 22 Eylül 2021; 19:39:39 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Pil mevzusuna çok takılmamın sebebi hocam Ankara'da oturmam kışın az rezil etmedi iPhone beni. Apple'in TR deki en büyük kamburu pil bana göre. Ve orjinal bataryaya güç yetmediği için imitasyon batarya kullanmaya zorlaması.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • goygoy06 kullanıcısına yanıt

Aynen pili berbat üstüne şansıma hatalı pil serisi model denk geldi sinir olmuştumiOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir)  işin aslı telefonu değiştirmeleri gerekirdi sonuçta seri hatalıydı ama çakallık yapıp pil değişimi olayı çıkardılariOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir)  neyse deji şuan sorunsuz çok şüküriOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir) 

• Slim Charles kullanıcısına yanıt
    Harbiden parantez içerisindeki indirin mantığı google aramalarda one çıkmak için olduğuna inanmak istemiyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

A12 işlemcili cihazlar altına eksik halde verilmiş güncelleme. Neden bu kadar büyük bir şeymiş gibi savunuluyor ki?

Apple güvenlik güncellemelerini işletim sisteminden bağımsız olarak vermiyordu bu zamana kadar ios 14'e yeni geldi bu sadece. Birde uygulama gereksinimleri için işletim sistemini yükseltmek zorunda kalıyor kullanıcılar.

Burada övünülecek birşey göremiyorum ben. Eğer övgüyü haketmek istiyorlarsa donanıma bakılmaksızın tüm yenilikleri eksiksiz olarak her cihaza vermeleri lazımdı.

Android'le kiyaslaniyor da Android 6'dan beridir işletim sisteminden bağımsız güvenlik güncellemesi alma özelliği var. Android'de yıllardır uygulamaların %99'u en düşük Android 5 sürümünü destekleyecek şekilde piyasa çıkıyor.

Bu açıdan bakıldığında Android'in iOS'dan eksik kalır bir yanı yok.

Saçma sapan cihaz kıyaslaması yapmaktan vazgeçin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• goygoy06 kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önce Sony telefonum için pil değiştirmiştim, bundan 1.5 sene önce 150 TL karşılığında A kalite yan sanayi pil taktırmıştım.

O nasıl bir rezillikti anlatamam. Keşke parası neyse verip kendi servisinde orijinal pille değiştirseydim.

Şimdi iPhone kullanıyorum. Eğer bir gün pil değiştirmem gerekirse kesinlikle 600 TL verip orijinal pilini kendi servisinde taktırırım.

Pil konusu ucuza kaçmaya gelmiyormuş onu anladım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ChiefOfficer kullanıcısına yanıt

Orjinal takmazsan hocam benim gibi saç baş yolarsın. Hele birde soğuk yerde yaşıyorsan. Orjianl bataryası bile soğukla baş edemiyor montun iç cebine koyuyorsun ışık hızı ile sarjı bitip kapanıyor yoksa.

Ha bazı arkadaşlar sen niye orjinal taktırmadın fakirsen kullanma falan diyecektir. Telefonlarımın çoğu ABD'den gelmişti. Parça uyumsuz diye parası ile de takmıyorlardı. Sonradan öğrendim TR parça uyumlu seri satılıyormuş onlardan almak lazımmış ama geç haberim oldu.

Şu an huawei mate 20 lite kullanıyorum. 200 tl ye orjinal batarya taktırdım yetkili serviste . 2.5 sene oldu nerdeyse alalı. Kafam rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goygoy06 -- 23 Eylül 2021; 10:22:13 >
  • Manatdown M kullanıcısına yanıt

hoparlörden yapmıştım hocam, teşekkür ederim sağolun.

• bu kadar uzun güncelleme alması güvenlik için çok iyi bir şey. apple burada takdiri hak ediyor.

pratikte ise o kadar fark yok. örneğin ekranı bölme 6 yıllık samsung s6 da ilk günden beri vardı. hatta 9 yıllık note 2 de de vardı.

ios 15 ile yeni geldi. şimdi geldi diye sevinebilirsiniz ama 9 yıldır neden yoktu diye de sormak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Apatay

Bildirim ve kilit ekranında basılı tuttuğunuzda cevaplama gelmekte.

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim ilginize.

• iPhone SE telefonuma yaptım güncellemeyi. Telefon akıyor resmen hızda gözle görülür bi artış oldu

• crespo61 kullanıcısına yanıt

Aynen hocam özellikle hız konusunda akıcılık hic bu kadar iyi olmamıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 7 32 gb. uygulama açılışları biraz yavaşladı bende. özellikle youtube da anasayfaya dönmek için oynatılan videoyu aşağıya çektiğimde biraz afallıyor telefon. sizde de mevcut mu acaba?

• merhabalar dün ios 15 güncellemesini iphone 11e temiz kurulum yaparken şöyle bir şey başıma geldi telefonun yedeğini itunes üzerinden bilgisayara aldım. sonrasında ios15 restore.ipsw dosyasını indirip temiz kurulum yaptım. sonrasında yedeği geri yüklerken bilinmyen bir hatayla karşılaşıldı dedi. tekrar yedeği geri yüklemeye çalıştım aynı şey oldu. daha sonra windows bilgisayarı ve telefonu yeniden başlattım. bu seferde i tunes hiç açılmadı.itunesi kaldırıp tekrar kurun uyarısın geldi.

kaldırıp tekrar kurdum ama yedeğimi artık göremiyorum. icloud üzerine 1,5 yıl önce aldığı yedeği geri yükledim. c/kullanıcılar/kullanıcıadım/apple/mobileSync/BackUp klasörünün içinde iki tane klasör var isimleri

00008030-000971542EF8802E-20210922-200539

00008030-000971542EF8802E

şeklinde bunlar benim aldığım yedekler olabilir mi

yoksa i tunes i kaldırınca yedekler siliniyor mu

Çünkü yedeklemeden geri yükle artık çıkmıyor

var mıdır kurtarabilmenin bir yolu

biraz uzun oldu arkadaşlar kusura bakmayın artıkiOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir) 

• İyi ki apple a geçmişim geçmişine yandığımın yerinde.

• mostof_love M kullanıcısına yanıt

Keşke telefondan icloide yedekleyip sonra ios 15 yükleseydin sonra oradan alırdın yedekleri neyse olmuş artıkiOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir) 

Bu arada 6s ios 15 alınca gaza gelip anneme de teşhir olarak 1270 tl ye satılan 6s aldım ve şaşırdım telefon benimki gibi temiz hatta benim 6s den hızlı çalışıyor ios 15 artı pil sağlığı da 100 telefonun demek ki teşhirler de temiz olabiliyormuşiOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Eylül 2021; 2:2:19 >
  • Arkadaşlar ios 15'ten 14.8 yani iOS 15'e geçmeden önceki iOS 14'ün en son sürümüne geri dönüş yapabilir miyiz IPSW sitesinden bu işi halletmemiz mümkün mü bizim 6s çökmüş durumda

• Gizlilik, facetime yenilikleri, metin tarama ve kopyalama özelliğini çok beğendim. Bazı uygulamalarda kendiliğinden kapanma sorunu vardı artık olmuyor.

• Onderahmed kullanıcısına yanıt

Nasıl yani ios 15 de mi çöktü?

• quote:

Orijinalden alıntı: super-sleuth

6s kullanıyorum. Apple’ın cihazlarına bu kadar güncelleme vermesi elbette takdire şayan. Ancak Android cihazların bu kadar güncelleme almaması bir sorun değil. Çünkü Play Store’daki uygulamaların çoğu, çok eski Android sürümlerini dahi destekliyor. Apple’ın eski modellere verdiği güncellemeler, telefona yeni özellikler kazandırmaktan ziyade telefonun kullanım ömrünü artırması açısından önemli.

Cihazınız kaç gb? Ne kadar depolama alanı kaplıyor?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.