Şimdi Ara

İnternetten İmei Kaydı (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
24
Favori
197.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün btk yı arayıp "bugün son günüm mutlaka kayıt yapmam lazım" dediğimde, yurda giriş tarihimi sordular. 29 Nisan dediğimde telefondaki bayan biraz bekletip "perşembe gününe (30 Mayıs) kadar kayıt yapabilirsiniz" dedi. Bu 1 ay nasıl hesaplanıyor emin olamadım bir türlü sistem bugün de açılmazsa perşembeye kalacağım ama güvenemiyorum bir türlü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabukkinen

dün btk yı arayıp "bugün son günüm mutlaka kayıt yapmam lazım" dediğimde, yurda giriş tarihimi sordular. 29 Nisan dediğimde telefondaki bayan biraz bekletip "perşembe gününe (30 Mayıs) kadar kayıt yapabilirsiniz" dedi. Bu 1 ay nasıl hesaplanıyor emin olamadım bir türlü sistem bugün de açılmazsa perşembeye kalacağım ama güvenemiyorum bir türlü..

Bizde bekliyoruz tedirgin bir halde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

quote:

Orijinalden alıntı: Kabukkinen

dün btk yı arayıp "bugün son günüm mutlaka kayıt yapmam lazım" dediğimde, yurda giriş tarihimi sordular. 29 Nisan dediğimde telefondaki bayan biraz bekletip "perşembe gününe (30 Mayıs) kadar kayıt yapabilirsiniz" dedi. Bu 1 ay nasıl hesaplanıyor emin olamadım bir türlü sistem bugün de açılmazsa perşembeye kalacağım ama güvenemiyorum bir türlü..

Bizde bekliyoruz tedirgin bir halde

29 Nisan da giriş yaptıysan 30.05 tarihinde kayıt yaptırabilirsin hocam. sebebi ise geldiğin gün olan 29 Nisan yasal olan 30 günden sayılmıyor.
  • merhaba,

acilen yardımınıza ihtiyacım var.

Vergi dairesine harcı yatırırken pasaport sahibinin değil de telefon sahibinin TC si verdim.

Türkcell bayisine gitsem, sorunsuz işletebilir miyim?

İnternetten kayıt yaptırırken pasaport sahibinin adına harç yatırılması gerekiyor ama
    bayiden yapabilirim diye söylendi.

Bilen var mı acaba gerçekten sorun olmaz mı?
  • Şuan düzeldi galiba ama
    "Yurda giriş kontrolü başarısız." diye bir hata alıyorum, nedendir acaba?
    edit:
    Kimlik ile giriş çıkış yapanlar sadece kimliklerindeki seri numarasını girsinler tc kimlik no girince üstteki hatayı veriyor, kaydı yaptım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManuaL -- 29 Mayıs 2013; 23:31:17 >
  • E-devletten kayıt yapmak icin öncelikle geçici kaydı sildirmeye gerek var mi? Geçici kaydı sildirmem cok zor. Zira teli aldığım kişiye ulaşamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

E-devletten kayıt yapmak icin öncelikle geçici kaydı sildirmeye gerek var mi? Geçici kaydı sildirmem cok zor. Zira teli aldığım kişiye ulaşamıyorum.

maalesef ya geçici kaydı sildirmeniz gerekiyor ya da kaydın düşmesini bekleyeceksiniz. Başka türlü kayıt yapamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesar2005

merhaba,

acilen yardımınıza ihtiyacım var.

Vergi dairesine harcı yatırırken pasaport sahibinin değil de telefon sahibinin TC si verdim.

Türkcell bayisine gitsem, sorunsuz işletebilir miyim?

İnternetten kayıt yaptırırken pasaport sahibinin adına harç yatırılması gerekiyor ama
    bayiden yapabilirim diye söylendi.

Bilen var mı acaba gerçekten sorun olmaz mı?

merhaba,

harcı, pasaport sahibinin bilgilerini vererek yatırmanız gerekiyordu. çünkü kayıt onun adına yapılacak. Dolayısıyla bayiden de sistemden de kaydı yapamazsınız. Kayıt için zamanınız yoksa pasaport sahibinin adına tekrar harcınızı yatırın ve işleminizi yapın. daha sonra da yanlış yatırdığınız harcınızı geri almanın yollarını arayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

quote:

E-devletten kayıt yapmak icin öncelikle geçici kaydı sildirmeye gerek var mi? Geçici kaydı sildirmem cok zor. Zira teli aldığım kişiye ulaşamıyorum.

maalesef ya geçici kaydı sildirmeniz gerekiyor ya da kaydın düşmesini bekleyeceksiniz. Başka türlü kayıt yapamazsınız.

Bilgi icin teşekkürler.

• Burayada sorayım.
    Arkadaslar gecici kayit dustukten sonra pasaporta kayit yapmak icin 150 lira cezali odeme diye birşey var mı?
    Yoksa 115 lira odeyip bitiyor mu iş?
    Geciciden sonra kalıcı kayit yapan arkadaslar cevap verirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

Burayada sorayım.
    Arkadaslar gecici kayit dustukten sonra pasaporta kayit yapmak icin 150 lira cezali odeme diye birşey var mı?
    Yoksa 115 lira odeyip bitiyor mu iş?
    Geciciden sonra kalıcı kayit yapan arkadaslar cevap verirse sevinirim.

yok kardeşim ne cezası. 115 e biter bu iş
  • merhaba,

dün internetten imei kaydı yaptırdım anında sisteme gecti, yani kayıtlı diyor, kontrol aşamasında yazmıyor.
    sizde de böyle bir durum oldu mu
  • kayıt işleminde ''yurda giriş kontrolü'' başarısız diyor yardımcı olabilirmisiniz
  • quote:

merhaba,

dün internetten imei kaydı yaptırdım anında sisteme gecti, yani kayıtlı diyor, kontrol aşamasında yazmıyor.

Arkadaşlar artık sistemin değiştiğini ve anında kontrol edilerek onaylandığı yazdılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melbumelbu

kayıt işleminde ''yurda giriş kontrolü'' başarısız diyor yardımcı olabilirmisiniz

6-7 mesaj yukarda yazdım hocam çok uzakta değil, biraz bakınsan göreceksin

Benim kaydım da hemen kayıtlı diye gözükmeye başladı, onay aşaması falan demedi. Sistem değişmiş hemen onaylanıyor herhalde
  • Merhabalar arkadaşlar,

bende bugün internet üzerinden telefon kayıtı yaparken aynı sorun ile karşılaştım,

-edevlet'e girdiğiniz kullanıcı pasaport sahibi olmalı
    -kırmızı pasaport vardı ancak çipli olduğu için çipli seçilmeli

bilgilerinize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

quote:

merhaba,

Arkadaşlar artık sistemin değiştiğini ve anında kontrol edilerek onaylandığı yazdılar.

Ben 14 Mayıs'ta yurda giriş yapmış ve aynı gün harç yatırıp e-devletten işlem yapmıştım. Şu anda baktığımda hala "Evrakları kontrol aşamasındadır" diyor. BTK'yı aramama gerek var mı dersiniz?
  • Bu sabah telime mesaj geldi. "06/06/2013 tarihinde telefonunuz kayıt dışı olduğu için kapatılacaktır" yazıyor. Acaba kayıttan düştü mü yoksa 06/06 tarihinde mi düşecek? Yani yeni kayıt yaptırabilmem için eski kaydı sildirmeme gerek var mı?

• quote:

Bu sabah telime mesaj geldi. "06/06/2013 tarihinde telefonunuz kayıt dışı olduğu için kapatılacaktır" yazıyor. Acaba kayıttan düştü mü yoksa 06/06 tarihinde mi düşecek? Yani yeni kayıt yaptırabilmem için eski kaydı sildirmeme gerek var mı?

6 sinda kapanir. Bir gun sarkadabilir. Kayit düşünce pasaport kaydı yaptırabilirsiniz düşmeden olmaz. Kayit duserse sildirme filan hikaye. Para tuzağı. Zaten düşmüş neyi silicekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

Bu sabah telime mesaj geldi. "06/06/2013 tarihinde telefonunuz kayıt dışı olduğu için kapatılacaktır" yazıyor. Acaba kayıttan düştü mü yoksa 06/06 tarihinde mi düşecek? Yani yeni kayıt yaptırabilmem için eski kaydı sildirmeme gerek var mı?

6 sinda kapanir. Bir gun sarkadabilir. Kayit düşünce pasaport kaydı yaptırabilirsiniz düşmeden olmaz. Kayit duserse sildirme filan hikaye. Para tuzağı. Zaten düşmüş neyi silicekler.

Yani ayın 6'sından önce kayıt yaptırabilmek için eski kaydı sildirmem mi gerekli, yoksa telin kapanmasını mı beklemeliyim

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.