Şimdi Ara

İnternetten İmei Kaydı (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
24
Favori
197.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nevermscx

quote:

Orijinalden alıntı: seksenbes

Nevermscx Pazartesi günü bir arkadaşım gelecek çifte vatandaş türkiyede yasıyor ve nüfus kagıdı mevcut.Onun bulgaristan pasaportuna işletecegim cihazımı.

120tl vergiyi yatırdıktan sonra e-devlet üzerinden işlemi gerceklestirmek istiyorum.E-devlet üzerinden işlem yaparken dikkat etmem gerekenler nelerdir?Pasaportu çipli mi yoksa klasik mi bilmiyorum.Formu doldururken işaretlemem gereken ve işaretlememem gereken yerler nelerdir?

Vergiyi yatırırken benimle gelmesi gerekir mi gelirse daha mı iyi olur?Buarada sanırım ikametgah ve nüfus cüzdan sureti de getirmesi gerekecek degil mi? Tesekkurler

hocam ilk olarak harç bedelinin 115 TL olduğunu belirteyim, fazla yatırma. vergiyi yatırırken pasaport sahibinin yanında olması gerekmiyor. Pasaport bilgileri, T.C. numarası, imei numaran ile giderek harcını anlaşmalı bankalardan veya vergi dairesinden sen de yatırabilirsin. Ben işlemimi pasaport ile halletmediğimden ve pasaportların son çipli halleri konusunda pek fikrim olmağı için seni yanlış yönlendirmek istemem. Ama arkadaşının pasaportunun durumunu öğrenip buraya yazarsan işlemini bu şekilde yapan arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır. Şimdiden kaydın hayırlısı olsun diyelim

Benim kayıt işi yattı arkadaşlar,malesef arkadaşım kasım aralık gibi giriş cıkıs yapmıs ve en gec kurban bayramında giriş cıkıs yapabilirim diyor :(

• pasaport numarı kısmında yazan U01234567

yani U harfi ve yanında 8 tane rakam.

e-devlet kayıt esnasında klasik TR pasaportu bir harf 6 rakamdan oluşur diyor ve kabul etmiyor.

yani U01234567 yazan pasaportun numarası kaçtır?

U012345 mi??

sondaki iki rakamı mı atıyoruz, baştaki iki rakamı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: besdos

pasaport numarı kısmında yazan U01234567

yani U harfi ve yanında 8 tane rakam.

e-devlet kayıt esnasında klasik TR pasaportu bir harf 6 rakamdan oluşur diyor ve kabul etmiyor.

yani U01234567 yazan pasaportun numarası kaçtır?

U012345 mi??

sondaki iki rakamı mı atıyoruz, baştaki iki rakamı mı?

Harften sonraki sıfırları yazmadan deneyin.
    Yani pasaport numaranız U00123456 ise siz U123456 yazın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-devletten kayıt yapacağım yurda giriş başarısız diye uyarı veriyor,nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

e-devletten kayıt yapacağım yurda giriş başarısız diye uyarı veriyor,nedeni ne olabilir?

walla foruma ilk defa böyle bir sıkıntı yazıldı hocam. harç yatırma ve girilen pasaport gibi bilgilerin doğru olduğunu düşünürsek anlık sistemsel bir hatadır diye düşünüyorum. Tabii ki yine de Btk ile görüşmenizde fayda var.
  • Nihayet dayım yunanistana gitti ve döndüğünde onun pasaportuna işleteceğim cihazımı,dayımın e-devlet şifresini,pasaport fotokopisini ve tc kimlik numarasını alsam yeterli olur herhalde?
  • e devletten sisteme tekrar girin,giriş belegesinin ait olguğu ülke kısmına muhtemelen kuzey kıbrıs yazmıştınız onu düzeltip türkiye yazın sorun çözülecektir.
    Sonuç hakkında bilgilendirirseniz seviniriz.
  • quote:

Nihayet dayım yunanistana gitti ve döndüğünde onun pasaportuna işleteceğim cihazımı,dayımın e-devlet şifresini,pasaport fotokopisini ve tc kimlik numarasını alsam yeterli olur herhalde?

imkanın varsa yazdıklarının tamamını al ( ilave olarak ; dekont aslı ve pasaporttaki mühürlü kısımlar )
    şifresiyle e-devlet üzerinden kaydını yapar, ileride sıkıntı olması durumunda da elindeki belgelerle kendini savunursun
  • Arkadaşlar az önce Ziraat'in internet bankacılığından 115tl yatırdım ama e-devlet üzerinden girdiğim zaman "T.C. Kimlik Numaranız ile yapılmış bir ödeme bulunmamaktadır." diye hata veriyor. Bir bilgisi olan var mı?
  • Arkadaslar,
    Bana amerıkadan ıphone 4 geldı. Kayıt yaptırdım su an imei sorguladıgımda gecıcı olarak kayıt altına alınmıstır dıyor. Fakat 4 gun oldu hala no servıce yazıyor sım kartı takınca. Acaba hala acılmadı mı yoksa sım kart kılıdı gıbı bır sey mı var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E-devlet ten kayıt yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, ziraat bankasındaki benim hesabımdan internet bankacılığı ile annemin TC si üzerine 115 TL yatırdım. BTK nın sitesine kayıt için girdiğimde aşağıdaki mesajı alıyorum.. "Girilen IMEI sayısı ile cihazın IMEI sayısı uyuşmamaktadır." Bu ne demek bilgisi olan var mı?
  • 115 tl işbank a yatırdım.

e devleten kayıt yapmak isiyorum fakat giriş tarihim ve pasaport numaramı dogru yazmama ragmen ÜLKE GİRİŞ KONTROL BAŞARISIZ hatası vermekte. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

quote:

Nihayet dayım yunanistana gitti ve döndüğünde onun pasaportuna işleteceğim cihazımı,dayımın e-devlet şifresini,pasaport fotokopisini ve tc kimlik numarasını alsam yeterli olur herhalde?

imkanın varsa yazdıklarının tamamını al ( ilave olarak ; dekont aslı ve pasaporttaki mühürlü kısımlar )
    şifresiyle e-devlet üzerinden kaydını yapar, ileride sıkıntı olması durumunda da elindeki belgelerle kendini savunursun

Haklısın kardeşim teşekkür ederim.

• aynen kardeşim bana da yurda giriş hata felan diyor..btk yı aradım sistemsel hata diyor ama telefon kapalı durdukça insanın canı sıkılıyor..
  • merhaba arkadaşlar,
    ziraat bankası na ücreti yatırdım ve sisteme IMEI yi kaydetmek üzere girdiğimde daha hiçbir bilgi girmeden aşağıdaki hatayla karşılaşıyorum:
    "Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı. "
    hiçbir şey yokmuş gibi davranmaya çalıştığımda da ülkeyi girmeye olanak vermiyor ve dolayısıyla kayıt tamamlanmıyor. şehir dışında olduğum için de ne pasaport yanımda ne de kayıt ettireceğim telefon. pasaportu tarattırıp çıktısını aldırsam bir turkcell bayiinden kayıt ettirebilirmiyim. bugün yurda giriş tarihinin 30. günü, eğer bayiiden de yaptıramazsam yatırdığım 115 TL yi geri alabilir miyim? acil yardımınıza ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler..
  • quote:

Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.

Sistem çalışmıyor umarım uzun sürmez, sabahtan beri bi kayıt yaptıramadık
    Arkadaşım kıbrıstan geleli 26 gün oldu ama harcı yatıralı 18 gün, 1 aylık süre çıkış-giriş yaptıktan sonra mı 1 ay yoksa harç yatırdıktan sonra mı 1 ay acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

quote:

Arkadaşım kıbrıstan geleli 26 gün oldu ama harcı yatıralı 18 gün, 1 aylık süre çıkış-giriş yaptıktan sonra mı 1 ay yoksa harç yatırdıktan sonra mı 1 ay acaba?

Yurda giriş yaptıktan itibaren 1 ay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

quote:

Yurda giriş yaptıktan itibaren 1 ay

Bugün sistem hiç çalışmadı, hizmet veremedikleri günleri bu süreden düşüyorlar mı acaba
    Beklemekten başka yapacak bir şey yok herhalde başka şekilde kayıt yaptırılabiliyor mu?

• giriş tarihinden itibaren 1 ay..ayrıca bugün yine aradım kesin olmamakla birlikte muhtemelen yarın yada kesin diğer gün sistem hazır olurmuş..dün sistem yapılandırmaya başlamışlar..ayrıca konuştuğum bayan turkcell vodafonun faklı bir ağdan ve sistemden bağlandığını ve onlarda sorun olmadığını sadece e-devlette sistem çalışması olduğunu söyledi...bende turkceli düşünüyorum ama çok para ve hattıda almaya zorladıkları söyleniyor..evraklardada sahtecilik yapılabileceği söyleniyor(turkcell avea vodafone ile ilgili değil şubeyle ilgili)..bizim bilgilerle başka telefon kaydı yapıp spot telefon sattıkları söyleniyor...bu bilgiyi pasaport şube polisinden aldım...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.