Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 1 haftadır hızım 3mbit olmasına ragmen sürekli hızım 0.67 mbite düşüyor ve ne zaman superonlineı arayıp müşteri hizmetlerine bağlansam hız normalde dönüyo sürekli modem resetliyorum ama sürekli hızım çok çok düşük 0.50 lerde bunu bilerek mi yapıyolar? Çünkü bu şerefsizler 2 gün önce beni arayıp akk yi yükseltelim mi diye sordular o günden beri hızım sürekli .50 lerde. 3mbite bile razıyım şuan
  • Kalinbar1 K kullanıcısına yanıt
    Webtekno yine şaşırtmadı:

https://eksisozluk.com/entry/27943046

Bu şahıslar günün birinde orijinal içerik üretirlerse bilin ki hayat olağan seyrinde değildir.

Yaptıkları bu eylem şu şekilde adlandırılmakta:

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ntihal
  • kontratak kullanıcısına yanıt
    webtekno mu he şu clickbait sitesi değil mi o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Begee

Benim bir sorum var. Önceki sayfalarda parca parca bir seyler okudum. Bu ttnetten artik nefret ettim aboneligimi sonlandirmak istiyorum 2 yul taahhut imzalattilar yaklasik 15 ay filan oldu. Ben simdi iptal etsem benden cayma bedeli yada indirim diye adlandirdiklari soygunun kalan kismini alabilirler mi? Alamazlar diyen varsa canli kanit olarak ben denedim alamadilar diyen var mi arkadaslar?

Alırlar hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CurtisHype

quote:

Benim bir sorum var. Önceki sayfalarda parca parca bir seyler okudum. Bu ttnetten artik nefret ettim aboneligimi sonlandirmak istiyorum 2 yul taahhut imzalattilar yaklasik 15 ay filan oldu. Ben simdi iptal etsem benden cayma bedeli yada indirim diye adlandirdiklari soygunun kalan kismini alabilirler mi? Alamazlar diyen varsa canli kanit olarak ben denedim alamadilar diyen var mi arkadaslar?

Alırlar hocam.

Ttnet yapisti mi insanin iligini kurutmadan birakmiyor sag olun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para Telekomun şu sabit ucretinden nefret ediyorum, arkadaş ben telefon kullanmıyorum, yalın kullansam bile aynı fiyatı istiyorlar. Birine 24 ay taahhüt veriyorsun, diğerine 12 ay teklif veriyorsun, taahhüt tarihleri birbirini tutmuyor, bu durumda iptal blöfü yapamıyorsun, birini iptal etsen ikisi iptal, oluyor. Nedir bu saçmalıklar abidesi.

• Azerbaycan'da bile kota YOK! Tüm İSS-lerde Fiber internet 10 mbps-36 tl (18 manat).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

Yasal olarak 1 yıldan sonra cayma bedeli alma hakları bulunmuyor.

Hayır hocam alabiliyorlar senin dediğin iptal cezası adı altında kesemiyorlar cayma bedeli olarak yaptıkları indirimleri kurulum aktivasyon ücretini alıyorlar. Yani biz ceza kesmiyoruz standart fiyat üzerinden yaptığımız indirimleri alıyoruz diyorlar.

Fiber kullanıyorsunuz taşıdınız internet var taşındığınız yerde ama fiber değil adsl o zaman da yasal olarak taahhüdü indirim bedellerini ödemeden fes etme hakkımız var adsl almak zorunda değiliz. 24 Ocak 2015 Resmi Gazete madde 16 (2)

Bu konunun önceki sayfalarında aynı konuya ilişkin şöyle bir cevap verilmişti:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=119204072

Ttnetle bir konusup arastirayim.

Peki, konuştunuz mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır hocam alabiliyorlar senin dediğin iptal cezası adı altında kesemiyorlar cayma bedeli olarak yaptıkları indirimleri kurulum aktivasyon ücretini alıyorlar. Yani biz ceza kesmiyoruz standart fiyat üzerinden yaptığımız indirimleri alıyoruz diyorlar.

Fiber kullanıyorsunuz taşıdınız internet var taşındığınız yerde ama fiber değil adsl o zaman da yasal olarak taahhüdü indirim bedellerini ödemeden fes etme hakkımız var adsl almak zorunda değiliz. 24 Ocak 2015 Resmi Gazete madde 16 (2)

Peki, konuştunuz mu?

Daha konusmadim. Hazirlikli konusayim diyorum. Biraz arastirma yaptim. Tuketici haklari ile gotustum en son boyle bir hakkiniz var gibi gorunuyor ama mevzuatta ornegi yok net bir bilgi veremem dedi. Simdi birkac gune ttnete bir mail atacagim. Musteri hizmetleri ile gorusecegim yokusa surerlerse hakem heyetine gidip bilgi alacagom buraya sonuclari yazarim.

• Millet artık net hızımın yetmemesi sebebiyle bu konuya el atmaya karar verdim.

Şimdi dilekçeyle filan bu iş sonuca ulaşacak gibi değil.
    Birisinin telekom şirketlerinin yaptığı adaletsizliği tüm gerçekliğiyle tamamen somut delillerle ortaya koyması lazım.

Peki nasıl?-----------------------Burayı atlayabilirsiniz---------------
    Şimdi hepimiz bu şirketlerin gözünü para bürümüş kişiler tarafından yönetildiğini biliyoruz.
    Bu kişiler para kazanmak için belli stratejiler kuruyor ve akk de bunlardan biri.
    Eğer açık olmak gerekirse bu akk planınını uyduran kişi hayatta ve bizi görünce sinsi sinsi gülüyor. Ve aynı şekilde bu kişiye hizmet eden işçiler olacak değil mi? Bu işçiler ise günümüz akk kurallarını uygulayan köle gibi bir şey değil mi? Bu kişiler aldıkları maaştan memnun mu? Belki fakat aralarında yozlaşma yönünde olanlar mutlaka vardır ve aralarından bazıları bu konuyu takip ediyor olacaktır çünkü kendi vicdanlarını sorgulama isteği karşısında diğer insanların yaptığı şey hakkındaki görüşlerini alacaktır.
    -------------------------------------------------------------------------

O halde öyle bir insan varsa (biliyorum) ağzı leş gibi kokan o patronlarına mı hizmet edecekler yoksa insanlığa mı?
    Eğer aramızda bu nitelikte 1 insan bile yoksa, yada bu mesajı görmediyse bana arka çıkacaklar mutlaka olacaktır.

Planımı belirtmediğimi biliyorum fakat bunun nedenini de anlamış olmalısınız.

Hadi artık birileri doğru düzgün bir açıklama yapsın (nano200100@torboxuiot6wchz.onion) (veya pm atın)

---------------------------------------Okumanız gerekmeyen not----------------------
    Belirtirim ki illegal bir durum söz konusu değildir. Bu yazı açık bir şekilde yazılmamış buna bağlı olarak bazı ifadeler yanlış anlaşılabilecek durumdadır. Ben kendim kimseden illegal bir şey dilememiş bulunmaktayım. Yazılarım tamamen ifade özgürlüğüm çerçevesindedir. Kimsenin şahsına hakaret edilmemiştir. Yalnızca bazı "topluluklar" eleştirilmiştir aksi şekilde yazımda hiçbir kurum veya şahsa doğrudan bir hitabette bulunulmamıştır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki, konuştunuz mu?

Daha konusmadim. Hazirlikli konusayim diyorum. Biraz arastirma yaptim. Tuketici haklari ile gotustum en son boyle bir hakkiniz var gibi gorunuyor ama mevzuatta ornegi yok net bir bilgi veremem dedi. Simdi birkac gune ttnete bir mail atacagim. Musteri hizmetleri ile gorusecegim yokusa surerlerse hakem heyetine gidip bilgi alacagom buraya sonuclari yazarim.

Bu konuda uğraşıp bir emsal karar çıkartılırsa aynı cevabı veremezler. Mevzuatta görüldüğü gibi yazıyor ama diğer davalarda emsal teşkil edecek bir karar gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Webtekno yine şaşırtmadı:

https://eksisozluk.com/entry/27943046

Bu şahıslar günün birinde orijinal içerik üretirlerse bilin ki hayat olağan seyrinde değildir.

Yaptıkları bu eylem şu şekilde adlandırılmakta:

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ntihal

Dün Webtekno'ya ait olduğunu sanarak ilk defa takdir etmiştim ama ne yazık ki bu da çalıntı çıktı.

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Para Telekoma karşı geçmiş te yerel mahkemelerde kazanılan davalar var, lakin yüksek mahkemeler lerde, yani temyizde genelde Para Telekom kazanıyor, Adalet konusunda sıkıntılıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 26 Ocak 2017; 22:16:32 >
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    Sadece Türk Telekom'a karşı olması gerekmez. Çünkü hepsi aynı kuralları uyguluyor. Avukat ordusuna sahip Türk Telekom yerine daha küçük şirketlerden emsal karar çıkartıp diğerleri baskı altına alınabilir.
  • kontratak kullanıcısına yanıt
    http://www.webtekno.com/adil-kullanim-kotasinin-aslinda-ne-kadar-adaletsiz-bir-sistem-oldugunun-ispati-h24544.html

Haberin altında kaynağı paylaşmışlar yalnız. Sonradan eklenmişse bilemem.
    Deneyecegim ama sanirim bir sonuc cikmayacak. Tuketici hakkina bu yasak degil mi diyorum yani 24 ay bana anlasma imzalatamaz diyorum. Adan evet yasak ama imzalamissin diyor. Boyle bir mantik olabilir mi? Zor bir ihtimal yasakta olsa siz imzalamis kabul etmissiniz diyor.

• İlk koyduklarında kaynak olduğunu şahsen hatırlamıyorum. Belki burayı takip eden birisidir. 1 gün önceki yorumlardan birisi de bunu destekliyor:

quote:

direk ekşi sözlükten kopyalanmış kaynak da belirtilmemiş
  • quote:

Deneyecegim ama sanirim bir sonuc cikmayacak. Tuketici hakkina bu yasak degil mi diyorum yani 24 ay bana anlasma imzalatamaz diyorum. Adan evet yasak ama imzalamissin diyor. Boyle bir mantik olabilir mi? Zor bir ihtimal yasakta olsa siz imzalamis kabul etmissiniz diyor.

1 yıldan fazla imzalatmak yasak değil ama bedelsiz cayma hakkımız var. Onu kabul edip etmemek yasanın hükmünü değiştirmez.

quote:

Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.
    Bunlarin hepsini soyledim de, ben genel olarak sistemi anlamiyorum. Adami oraya tuketiciye yardim etsin diye koymuslar. Diyorum ki bak yasada bunlar bunlar var dava etsem basarili olur muyum ornekleri var ama bu konuda size bilgi veremem diyor. Bu hakkim mi diyorum. Teoride oyle tarzi konustu. Baktim telefonda kisir donguye girdik donup dolasip ayni seyleri kacamak cevaplari veriyor tamam dedim kapadim. Tuketici haklari bunu yapiyorsa ttnet adamdan kan alir. Ben gercekten artik illallah ettim bu sistemden deneyecegim ama yasa masa tanimaz bunlar.

• 12:20den itibaren izleyin neden bunlar gibi insanlar btknın başında olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 26 Ocak 2017; 23:25:59 >
  • 
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.