Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2063. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nosferatu34

kim ilgi çekmeye çalışıyor? ne maksatla?

İnternetin tamamen kesilme gibi bir durumu söz konusu olabilir mi sence ??
  • Hâlâ inanamıyorum.Gerçek değildir ya.21.Yüzyıldayız internet nasıl olmaz tartıştığımıza bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamitrf1

bu ibb olayı sadece istanbul için mi tehlikeli?

Hayır, duyuruda söylediğimiz gibi diğer birçok ilin yurtdışı çıkışları İstanbul'dan geçtiği için sadece bir il ile sınırlı kalmayacaktır.

Şuradan hat haritasına bakabilirsiniz:http://turktelekomint.com/network-map/
  • xe17 kullanıcısına yanıt
    Bu durumun halka yansiyacagini düşünmüyorum, bu işin borsası var, iş dünyası var, bedeli çok yüksek olur. Para Telekomun hakkından İBB gelir, Bunu ben kendi aralarındaki rant mücadelesi olarak görüyorum. İbb alt yapıyı bedava ya getirip kiralamak suretiyle bu pasta dan payını istiyor. Tepki vererek Para Telekomun istediğini yapmış oluruz.

• Başlığa bak

"İNTERNETSİZ KALABİLİR !"

İlgi çekmek için yazılmıi saçma sapan bir başlık.

Böyle birşey mümkün olabilir mi ? Çocuk musunuz nesiniz anlamıyorum ki ? En basitinden devletin bütün işlemleri bile artık internet üzerinden yapılıyor.

Saçma sapan başlıklarla milleti galeyana getirmeyin.

• Para Telekomun bizleri kandırarak, yatırım yapmayarak, yüksek fiyatlı internet hizmeti vererek kazandığı astronomik parayı sonunda birileri fark etmiş (İBB), biz yıllardır söylüyoruz ama dinleyen yok neyse.., haliyle adamlar benim bölgemden tünelimden köprümden geçiyorsa bu kazancın devede kulak olan kısmını istiyorum diyor. internetin kesilmesi gibi bir durumun olma ihtimali neredeyse hiç yok. Bu işin Borsası var, iş dünyası var. öyle kolay değil yani. Bence bu durumu bırakalım kendi aralarında halletsinler, internet kesilmedikten sonra bize bir yararı da zararı da dokunmaz. Düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesi doğrudur. Konu başlığı değişsin, odaklandığımız noktaya geri dönelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 25 Ocak 2017; 9:45:21 >
  • Başlık sahibi arkadaş kaç yaşındasın ?

Ciddi Ciddi böyle bir başlık atacak kadar inanmış olamazsın bu saçmalığa ?
  • Sene 2017. Sansür, yavaşlatma vs. olabiliyor ama internet bağlantısını kimse kesemez.

Başlığı gören gelir benim gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: micozb

Başlık sahibi arkadaş kaç yaşındasın ?

Ciddi Ciddi böyle bir başlık atacak kadar inanmış olamazsın bu saçmalığa ?

tamam internetin kesilmesi saçmalık demek ama bu ülkede bir sürü saçma sapan olaylar oldu buda neden olmasın ilk önce hemen aşağılamayın biraz araştırmanız yeterli telkoder Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren işletmeciler arasında yakın dayanışma ve işbirliğini oluşturarak hizmet kalitesi ve verimliliği yükseltmek, sektörde yer alan şirketlerin güçlenerek dünyaya açılmaları ve dış pazarlarda rekabet edebilmelerini sağlamak amacı ile 26 Haziran 2002 tarihinde kurulmuştur.

bunun için kurulmuş bir dernek bu haberi bizzat kendileri kendi sitelerinde paylaşmışlar bir google girip yazın bakın ona göre karar verin bilmeden aşağılamayın
    http://www.telkoder.org.tr/istanbul-cok-yakinda-internetsiz-kalabilir,DP-5570.html

bu yazıyı iyice okuyun birde telkoderi siz belki ortak altyapı şirketi oluşturulunca duymuşsunuzdur yani bu sektörde faaliyette olan bir dernek durduk yere niye yalan haber paylaşsınlar

burda konu sahibi dikkat demesi şuradan istanbulda oluşabilecek kesinti ülkede de sıkıntıya yol açabilir o yüzden böyle başlık atmış buyurun buda türkiyedeki istanbul üzerinden yurtdışı çıkışları gözüküyor ve nereden baksanız hepsi istanbul üzerinden çıkıyor
    http://turktelekomint.com/network-map/

bu ülkede istanbulda mega kent dedikleri yaklaşık 15 milyon insan olan yerde neredeyse 1 hafta elektrik veremediler
    http://www.hurriyet.com.tr/taysad-5-gunluk-elektrik-kesintisinin-zarari-3-40324511 300 milyon euro zarar edilmiş

şimdi istanbul gibi türkiyenin en çok insanı olan şehirde yaklaşık 15 milyon insanın olduğu yerde neredeyse 1 hafta elektrik gidebiliyorsa internet neden kesilmesin elektrik demek her şey demek yani internettende önemli elektrik kesiliyorsa internet niye kesmesinler yok siber saldırı yok hava şartları filan bunlar bence yalan gibi aşırı tüketim artığı için elektrik kesintileri yaşandı yaz saatinde kalındığı için emo elektrik mühendisler odası da bu yönde açıklama yaptı bir araştırın derim

şimdi diyeceksiniz elektrik ile internet aynı şey değil internet tüketilemez diye ben sadece örnek verdim bu olabiliyorsa neden diğeri olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 25 Ocak 2017; 11:7:21 >

• İnternet kesilmez kablolar istelekoma devredilir.Ben de kesinti yaşanacağını düşünmüyorum.Şu anda onu deneseler milyarlarca dolar zarara uğrar Türkiye.Bu da az para değil.Hayat biter.Ülke çöker.İssler tepki yerler,iptaller patlar ve para kazanamayarak resmen çöker.Zaten kötü olan ekonomi iyice krize batar.Bunu kesinlikle denemezler.Karar 1 ocakta uygulamaya konuldu ve 25 günde herhangi bir kesinti yaşanmadı şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 25 Ocak 2017; 11:45:13 >
  • Yav hu Bir hafta şu internet yönetimini ele alsak , bütün sorunları çözeriz biz şahsım adıma konuşuyorum. Ayrıca konu hakkın'da bilgili olan kendince çözümleri olan herkesin yapabileceği bir şey bu , tek olması gerekn BTK başları gibi para ve Firma sever değil , halkın yanın'da olmak. Zor bişey değil bu şu kahrolasıca interneti kökten düzeltmek için 1 hafta yeter herhangi birimize. Bu nedir çekilen dertler yetmiyor birde internet ile cebelleşiyoruz. Tıkır tıkır tiko alıyor parayı hizmete sıra gelince AKK kırpar, günün 24/1 i internetsiz geçer. Ama para aynı almaya devam.

Bu para'da kesilecek o zaman arkadaş.
  • Metrobüs hattında e5 kenarındaki elektirik direklerinide kaldıracakmış IBB. Elektiriksiz kalacakmış Istanbul.

Bugüne kadar başlıkta iyi işler yaptınız. Doğru adımlar attınız, ama bu başlık olmamış. Kolaymı interneti kesmek ? Kriz olur kriz, tüm devlet daireleri, devlete bağlı kurumlar, hasteneler, sistemler çöker. Düzeltin konu başlığını. Saçmalığın daniskası olmuş.
  • Audi383848 kullanıcısına yanıt
    ISS'ler devretmek istemez. enayi mi? o kadar yapsın o kadar uğraş sonucu gelsin belediye hazıra konsun. milletin parasıyla telekom kuruyorlar.

öyle bişey olursa referandum var herkes hayır basar. kesemezler zaten. nisandan sonra görüşürüz.
  • Dünya genelinde yaşanan büyük elektrik kesintileri:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_major_power_outages#Largest

31 Mart 2015 tarihinde hatırlayacağınız üzere Türkiye genelinde saatler süren bir elektrik kesintisi yaşanmıştı. Bunun öncesinde "Türkiye genelinde elektriğin kesilme tehlikesi var." dense aynı şeyler söylenecekti.

Başlıkta bahsedilen şey, anlaşmazlık durumunda böyle bir ihtimalin olduğudur. Bu durumda, en azından İstanbul'un bir kısmı sorun çözülene kadar internete erişememe olasılığı ile karşı karşıya kalacak, yurt genelinde de teorik olarak internete erişilebilse bile yüksek ping ve düşük bağlantı hızı gibi nedenlerle problemler yaşanma ihtimali söz konusu olabilecek.

İlgili haber için:http://www.telkoder.org.tr/telkoder-ibb-haberlesme-altyapisina-ve-telekomunikasyon-sektorune-zarar-veriyor,DP-5483.html

• quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Dünya genelinde yaşanan büyük elektrik kesintileri:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_major_power_outages#Largest

31 Mart 2015 tarihinde hatırlayacağınız üzere Türkiye genelinde saatler süren bir elektrik kesintisi yaşanmıştı. Bunun öncesinde "Türkiye genelinde elektriğin kesilme tehlikesi var." dense aynı şeyler söylenecekti.

Başlıkta bahsedilen şey, anlaşmazlık durumunda böyle bir ihtimalin olduğudur. Bu durumda, en azından İstanbul'un bir kısmı sorun çözülene kadar internete erişememe olasılığı ile karşı karşıya kalacak, yurt genelinde de teorik olarak internete erişilebilse bile yüksek ping ve düşük bağlantı hızı gibi nedenlerle problemler yaşanma ihtimali söz konusu olabilecek.

İlgili haber için:http://www.telkoder.org.tr/telkoder-ibb-haberlesme-altyapisina-ve-telekomunikasyon-sektorune-zarar-veriyor,DP-5483.html

Sana fazlasıyla saygım var. G4 konusunda epey yardımın olmuştu

Şimdi belediyenin komple interneti kesmesi var ki tekrar söylüyorum bu MÜMKÜN DEĞİL.. Birde dolaylı yollar ile kesilmesi durumu var.. Başlık bu nedenle tepkimi çekti..

• 4007 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah

O kesinlikle mümkün değil. Öyle bir kasıtlı durum olamaz. Bahsedilen şey bu anlaşmazlığın İSS'lerin de gayret göstererek çözülmesi gerekliliği. Bu noktada elbette İSS'lerin hizmet getirme ödevleri var, bunu sağlayamazlarsa internet kullanıcıları olarak İSS'lerin kaliteli bir hizmet için elinden geleni yapıp yapmadığını sorgulamalıyız. Eğer bir anlaşma olmazsa bu kesinti ihtimalinin olduğu bir gerçek. Şu anda düşük de olsa böyle bir ihtimalin gerçekleşmesi durumunda bu saatler mi sürer, günler mi sürer, geneli etkiledikten sonra bölgesel olarak mı devam eder; bu noktada da İSS'lerin çalışma isteği ön planda olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Eyvallah

O kesinlikle mümkün değil. Öyle bir kasıtlı durum olamaz. Bahsedilen şey bu anlaşmazlığın İSS'lerin de gayret göstererek çözülmesi gerekliliği. Bu noktada elbette İSS'lerin hizmet getirme ödevleri var, bunu sağlayamazlarsa internet kullanıcıları olarak İSS'lerin kaliteli bir hizmet için elinden geleni yapıp yapmadığını sorgulamalıyız. Eğer bir anlaşma olmazsa bu kesinti ihtimalinin olduğu bir gerçek. Şu anda düşük de olsa böyle bir ihtimalin gerçekleşmesi durumunda bu saatler mi sürer, günler mi sürer, geneli etkiledikten sonra bölgesel olarak mı devam eder; bu noktada da İSS'lerin çalışma isteği ön planda olacak.

Burada suç her iki tarafta da var. Belediye kazı çalışması için istemiyor. Halbuki belediye yer altinda bi kanal biraksa sorun çözülecek. Burada önce doğazgaz için kazıldı.. Sonra yol komple asfaltlandı. Ertesi yıl elektrik için kazıldı. Tekrar asfaltlandı. Aynı asfalt ertesi hafta internet için tekrar kazıldı. Tekrar asfalt yapıldı. Yetmedi ertesi ay mobese için kazıldı.. Yorum sizin..

• 4007 kullanıcısına yanıt
    Şu halimize dünya bir taraflarıyla güler valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kygo2

Şu halimize dünya bir taraflarıyla güler valla.

Tonla para alıyorlar.. Asfaltın metresi 250 tl.. Ama faturayı 750 tl olarak kesiyorlar.. Halbuki belediye şirketleri toplayıp ki bu sayı 5 i geçmez ortak bi çalışma yapsa tek seferden bu iş biter ama başkanların İSTEK LİSTESİ kabarık...

• Para Telekom en büyük TEKEL dir, yatırım yapmadan dandik Adsl teknolojisi ile kazandığı paranın haddi hesabı yok.

• 
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.