Şimdi Ara

İnterneti Bir Türlü Algılatamadım Media Player'e ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
79
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçenlerde roku adlı bir cihaz aldım amerika dan.Lakin ne wifi'li olarak ne ethernet kablo ile bağlayamadım internete.

Normalde modemin wifiside ethernet kablosu da çalışıyor bir sıkıntı yok diğer aletlerde ama bu roku'da bişi var.Kendi telefonumun interneti görüyor wifi olarak ve bağlanıyor da ama modemin wifisine de görmüyor , kablolu bağlantısı da alamıyor.Nasıl onu ona tanıtabilirim?

.Ethernet ile takınca da connectting to the local network kısmında kalıyor(kablo takıldığını anlıyor ama interneti alamıyor).Ne yapmam gerek bilen eden var mıdır?İnternette hep bu sorun muzdarip kişiler var ama hepsi yabancı forumlar da router ayarlama DHCP ayarları falan bahsediyorlar ama yapamadım ben.

MODEM : Netmaster Uydunet 89C8

BAŞKA WİFİLERİ FALAN GÖRÜYOR ,SADECE BENİMKİNİ GÖRMÜYOR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 6 Temmuz 2017; 23:16:22 >

• kablo tv kullanırsun değilmi.

normal adsl veya vdsl de çalışacağını sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren16

kablo tv kullanırsun değilmi.

normal adsl veya vdsl de çalışacağını sanmam.

sorun çözüldü hocam.Wifiyi çözemedim hala hiç bir şekilde wifi'yi görmüyor ama ethernet kablo ile çalışıyor artık.

Eski kullandığım ethernet kablo 25 metreydi ve modemden salona çektiğim zaman nerden baksan 10 metre falan artıyordu kablo onları kıvırıp koymuştum oraya.Mahallede ki pc'ciye gidip o fazlalık olan kısmı kestirdim ve ethernet kabloyu 10 metre kısalttım.Şimdi öyle takınca hiç problem kalmadı,interneti düzgün alıyor.Herhalde cihaz belli bir uzunluktan fazlasını desteklemiyordu.Oysa ki pc'de falan sorun yoktu ethernet kabloyu kullanırken.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.