Şimdi Ara

İnternet Niye Bu Kadar Yavaşladı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan hiçbi video izleyemiyorum , yayın zaten açılmıyor bile , oyunlarda da 55-60 ping gösteriyor ama hissedilen rahat bi 300-400 var . Arada internet komple gitmiş gibi oluyor . Bu durumu yaşayan bi tek ben miyim , bi arıza falan mı var . Eğer öyle bişey değilse yardımcı olur musunuz 3 gündür aynı şekilde internet çıldırmak üzereyim

• 3 4 Gündür bende de oluyor sayfalar 2 saniye açılırken 5 saniyede açılıyor (tam açılması)

Superonline adls (tt altyapısı)
  • Vodafone'da öyle. Sanıyorum ki bütün Türkiye öyle. Speedtest yapıldığında normal değerleri gösteriyor; 15-18 Mbit download ve 3Mbit civarı upload. Fakat iş stream izlemeye gelince speedtestteki sonuçları yalancı çıkaran takılmalar yaşıyorum. Mesela Twitch.tv'den bir yayın izlemeye kalktığımda, 240p 360p'de zor izliyorum. Siteye girerken de yavaşlık bariz bir şekilde hissediliyor. Facebook videoları izlerken takılıyor, diğer dizi-film-anime stream'leri izlerken takılıyor, dolmak bilmiyor.

Yalnızca bende değil, Türkiye'nin diğer şehirlerindeki arkadaşlarım da aynı durumdan müzdarip. Fakat Rusya'da olan bir arkadaşımla bir test yaptık; ben videoları 15+ Mbit hız ile buffer edemezken, arkadaşım Rusya'da daha düşük internet ile o stream'leri çatırt diye dolduruyor bir kerede. Bu durumdan yalnızca tek bir çıkarım yapabiliyorum; internet, özellikle Türkiye çıkışları kısılarak bile bile darboğaza sokulmakta.

Birçok defa hatırlarsınız, ülkede kaset skandalları veya terör olayları gerçekleştiğinde internet aşırı yavaşlıyordu. Facebook, youtube, twitter, vesaire vesaire sitelere bağlanılamıyordu. Fakat bu bağlanamama, mahkeme kararıyla site erişiminin engellenmesi şeklinde olmuyor; yalnızca internet hızları ve Türkiye çıkışları öyle bir darboğaza sokuluyor ki sayfa açamaz hale geliyorduk; sayfa açamaz hale gelmemize rağmen Türkiye üzerindeki serverlar üzerinden speedtest uyguladığımızda, sonuçlar gayet normal görünüyordu. Şimdiki yaşadığımız durumun, o zaman yaşadıklarımızdan pek farkı yok. Baktığında internet normal görünüyor fakat, hiç ama hiç öyle hissedilmiyor.

Lanet okumaktan başka bir şey gelmiyor elimizden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Vodafone'da öyle. Sanıyorum ki bütün Türkiye öyle. Speedtest yapıldığında normal değerleri gösteriyor; 15-18 Mbit download ve 3Mbit civarı upload. Fakat iş stream izlemeye gelince speedtestteki sonuçları yalancı çıkaran takılmalar yaşıyorum. Mesela Twitch.tv'den bir yayın izlemeye kalktığımda, 240p 360p'de zor izliyorum. Siteye girerken de yavaşlık bariz bir şekilde hissediliyor. Facebook videoları izlerken takılıyor, diğer dizi-film-anime stream'leri izlerken takılıyor, dolmak bilmiyor.

Yalnızca bende değil, Türkiye'nin diğer şehirlerindeki arkadaşlarım da aynı durumdan müzdarip. Fakat Rusya'da olan bir arkadaşımla bir test yaptık; ben videoları 15+ Mbit hız ile buffer edemezken, arkadaşım Rusya'da daha düşük internet ile o stream'leri çatırt diye dolduruyor bir kerede. Bu durumdan yalnızca tek bir çıkarım yapabiliyorum; internet, özellikle Türkiye çıkışları kısılarak bile bile darboğaza sokulmakta.

Birçok defa hatırlarsınız, ülkede kaset skandalları veya terör olayları gerçekleştiğinde internet aşırı yavaşlıyordu. Facebook, youtube, twitter, vesaire vesaire sitelere bağlanılamıyordu. Fakat bu bağlanamama, mahkeme kararıyla site erişiminin engellenmesi şeklinde olmuyor; yalnızca internet hızları ve Türkiye çıkışları öyle bir darboğaza sokuluyor ki sayfa açamaz hale geliyorduk; sayfa açamaz hale gelmemize rağmen Türkiye üzerindeki serverlar üzerinden speedtest uyguladığımızda, sonuçlar gayet normal görünüyordu. Şimdiki yaşadığımız durumun, o zaman yaşadıklarımızdan pek farkı yok. Baktığında internet normal görünüyor fakat, hiç ama hiç öyle hissedilmiyor.

Lanet okumaktan başka bir şey gelmiyor elimizden.

Aynen öyle yalama ettiler . Speedtest sonuçları yalandan ibaret .

• Superonline fiber keyfisi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bendede tam aksine youtube falan acayip hızlandı otomatik 1080p açılıyor videolar ekran desteklese rahat 4k açar yani şuan 33mbit bağlantı kuruyor mesela.
  • bende durum aynı Kayseri-Talas intenetim sürekli gidip geliyor.
  • 1.7GB LinuXMint 18.1 xfce indirdim sorun yoktu... sorun youtube kaynaklı olabilir muhtemelen sansürleme faliyeti...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.