Şimdi Ara

İNTERNET KAFE AÇMAK (CİDDİ KONU) =>OYUN SALONU AÇTIM=>>> İNTERNET KAFEYE DÖNDÜM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
156
Cevap
1
Favori
11.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asko56

hocam bende söyle bir akıl veriyim al sana masrafı az işi çok ps4 sat yani bir nevi spotçuluk yap maglum ülkede ps4 oyunları ateş pahası kutulu oyun satarsın asıl para burda adam senin oyununu takaslamak için bile para istiyor en düsük 25 tl 2.el oyun ayrıca kutulu ve ps4 satısıda yaparsın zaten tekloloji marketlerinde fiyatalr ucuk sende aldıgın para neyse karını koyar satarsın hatta işlemli ps4 de satarsın geçer gider

int kafe filan hikaye artık herkesin evinde iyi kötü pc var maglum ülkede elektrik su ateş pahası
    Konsoldan anlamam hocam benim yapacağım iş pc ile ilgili olmalı. İnternet kafe, 2. El satış, toplama yapımı, teknik servis falan. Uğraşmayalı 15 yıl oldu ama elime alınca altından kalkacağımı düsünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam bende sizin gibi düşünüyorum. 1 makineye 3.000 bağlayacağım bana geri dönüşü susuz sabunsuz 2 liradan 1500 saat masrafları katmıyorum bile. Bu online oyunlardan sonra kafeler biraz hareketlendi bize de ekmek çıkar mı sorusu geldi aklıma birkaç gündür düşünüyorum. Eski işletmeciymişsiniz fikirleriniz benim için çok değerli. Söylemek istediklerinizi dikkatle okuyorum
    ben ticaret/esnaflık işlerinden anlamam ama gençliğimde internet kafenin tozunu epey yutmuş biri olarak ben mi çok uzak kaldım cidden sormak istedim

online oyunlardan sonra kafeler hareketlendi demişsiniz ama eskiden online oyunlar döneminde hareketliydi asıl. Özellikle 2006-2011 arası dönem. Silkroad - Knight, hatta WoW gibi mmorpg oyunlar varken, gidip kafelerde oynanırdı bu oyunlar, işin bir hava atma kısmı vardı. Yada evinde pc si olmayan bir nesil vardı, internet kafelerde char kasarlardı. Şu anda mmorpg oyun meraklısı kalmadı.

Moba türüne gelince, eskiden de moba vardı. dota oynamak için giderdik kafeye, 5 v 5 oyun atarken 3-5 kişide biri kalksa da ben oynasam diye beklerdi. Ama o zaman moba lan'dan oynanırdı genellikle. Vardı online sunucular tabi ama, meraklısına, araştıranına hitap ediyordu ve tabiki evinde pc'si olanlara. Şu anda ki moba'lar online zaten ve çok yüksekte sistem özellikleri istemiyorlar açıkcası. Sınıf arkadaşınla evlerinize gidip, online olarak yine oynayabiliyorsun sıkıntısızca.

Şeyi de belirteyim, şu anda türkiyenin internet hizmeti, dışarıya göre beş para etmez normal ev kullanıcısı için ama dediğim senelerde hamachi den sanal ağ oluşturmak sorunsuzca girmek filan bile hayaldi. Artık en azından moba ları destekliyecek kadar iyi durumda internet. özellikle lol ün serverları tr ye taşındıktan sonra ping bile sıkıntı olmaktan çıktı ( bayadır oynamıyorum gerçi, son durumu bilmiyorum. hatalıysam özür dilerim). Birde 3. kez söylüyorum ama internet kafelerin tavan yaptığı dönem evinde pc olan, internet olan adam sayısının cidden az olmasıydı. çıtır çerez gündelik müşterilerin kullandığı msn, facebook falan filan artık g*t cebinde ki telefon ile ulaşılabilir durumda zaten.

Gelelim FPS oyunlarına. Açıkcası hiç sevmem ve pek fikrim yoktur ama bu oyun türünü oynuyor olsam ve internet kafeye bunları oynamaya gitsem FPS düşüşleri vs. gibi problemler görmek istemem. Güzel monitör, klavye ve kulaklık ile oynamak isterim(-ki bana göre bu kadar refleks ağırlıklı oyunlar internet kafede oynanmaz. evinde konsantre olup oynaman daha iyidir.)

Bir müşteri gözünden yazmak istedim sadece, hatalı yerler de vardır belki, k.bakmayın. Bence şunu da hesaba katmalısın, insanları evlerinde ki PC'yi kullanmak yerine, sana para vermeye ikna etmen gerekiyor. Bazen youtube da denk geliyorum, istanbul'da ki büyük internet kafeleri. Adamlar twitch yayını yapılabilecek 2-3 sistem bile koyuyorlar. Ona göre internet bağlantısı tercih ediyorlar. (mahalle arasında demişsin, altyapı acaba bir internet kafeye yetecek mi?-bilmediğimden soruyorum) Adamların mekanlarında onlarca PC var ve hepsi janjanlı, albenili sistemler. Artık veletler - yetişkinler evlerinde bile RGB'de RGB diye tutturuyor. bir arkadaş yazmış dandikleri al koy diye de, bence kendini batırırsın öyle birşey yaparsan.

Son Söz: Sanırım çok anladığın bir iş değil, getirisini götürüsünü bile daha tam araştırmamışsın. Sadece PC başında vakit geçiren herkesin bir dönem özendiği gibi bir döneme girmişsin sanki. Hem pc Başında olacağım hemde para kazanacağım diyerek ama artık öyle bir ortam kalmadı sanki.

• Forvelin_ kullanıcısına yanıt
    Hocam işe tam hakim değilim. Sadece donanımdan anlarım az çok başka birşey yok. Kısa sürede gereken herşeye tam hakim olabileceğimi biliyorum ama. Karadüzen bir yer tutup işe başlamayacağım. Yakın ve uzak çevredeki kafeleri gezip mekanların makinelerine ve farklı zamanlardaki doluluk oranına bakacağım. Kafemde kötü pc olmayacak i7 7700k 1080ti falan değil ama rx570 li en az 3 yıl baş ağrıtmayacak kartlı makineler olacak. Cadde üstü bir yerin kirası çok yüksek olacağı için genellikle yaya trafiğinin çok olduğu daha iç kısım bir yerlerde olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 12 Kasım 2018; 3:0:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    hocam 3 binlik pcde rx570 olmaz fiyatı yetmez
    artı gtx 1050ti daha kotu olsada elektrik faturasında daha az tutar ama sizin 3000 lik pcde bu kartları alabileceginizi zannetmiyorum(para yetersiz)
    bu 3000 içinde monitorde vardı diymi ?

• Hiç bütün yorumları okudum ve uzun zamandır sadece fotokopi ve çıktı durumları nete giden bir insan olarak arkadaşların dediği gibi 2bin civarına kuracağınız sistemler fazla zevk vermez ve insanları çekmez zira benim olduğum yerde "Adana merkez Atatürk Caddesi"nde bulunan cafede misal sadece sistem 5bin TL lik sistem ve 30 pc bulunmakta sabah 8 den gece 12 full dolu ve saati 4 TL

En önemlisi de iyi bir Internet lazım zira dediğiniz online oyunların hepsi iyi Internet isteyen oyunlar ve öyle 60-70 TL lik paketler kurtaramaz misal burda 30 pc dolu iken saniyede 4-5mb ile dosya indirmesi yapabiliyorsunuz gerisini siz düşünün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Gec cevap verdigim icin kusura bakma aksam net gitti mkbil veri bulundugum yerde icler acisi bence bu konuyu burda degil internetcafeciler sitesine girip sor en ayrintili bilgiyi orda alirsin pcleri kendin toparlama.buyuk firmalara toparlat ne kadar uygun yaparsaniz o kadar cok pc alicam de ve tek bi firma ile baglanti kurma bundan 8 sene evvel millet tek cekirdekli pclerle int kafe istetirken ben 4 cekirdekli pc toplatmistim en 4 firma ile baglanti kurdum 1nin sundugu sistemi obu firmaya sunuyordumm fiyat istiyordum ana kartlarinda onbord ekran karti avantaj olabilir ekran kartin bozulirsa onborddan en azindan int gezmek icin pc bosta yatmaz.kasa almamaya bak verecegin en ucuz kasa 80-90 tl anakartlari masaya bi bolme yarp iclerine montele 1 pc daha fazla alirsin veya o parayi baska yerlere harcarsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adab-ı_erkan -- 12 Kasım 2018; 12:18:14 >
  • Kişisel tavsiyem PS salonu acmaniz.İnternet cafeler yerini PS cafeye bırakti.Sistem olarak da hepsi sabit olduğu için TV nin kalitesini butcenize göre belirlersiniz.Bes yıl sonra bile FIFA,PES tarzı oyunlar yine revaçta olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EFEFPSTR

bu 3000 içinde monitorde vardı diymi ?
    Var

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    Hocam internet cafe bağlantıları zaten evde kullandığımız paketlerden farklı.

2binle olmayacağını anladım başta 15 pc ile başlayıp her ay 1 pc ekleyeceğim

• witcher_king kullanıcısına yanıt
    Ps salonları boş hocam talep yok

• quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

2/3 milyonla internet cafeye girmek?
    Saati 4/7 TL masrafları çıkınca ne kadar kalacak?

Alıntıları Göster
    Adeks sadece bilgisayarlar üzerinden giderler çıkınca aylık 200-220 bin civarı kazanıyor. Muhtemelen 1.5 milyon lira ile 2 yıl önce sıfırdan bir adeks yapılabilirdi. Şimdi bu fiyat 2,5-3 milyon olsun. Aylık gelirde adeks kadar olmasın 100-120bin olsun en azından başlangıç için burada önemli olan kendi adını bir marka yapıp, tanıtmak. Büyük turnuvalar düzenleyerek iyi ödüller vermek. Sonrasında zaten para akmaya başlayacak gelir artacak. Ama tabi 2-3 milyon paralarla internet kafeye girmek herkesin yapabileceği iş değil. Gerçekten piyasanın çok içinde olman gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: adab-ı_erkan

Gec cevap verdigim icin kusura bakma aksam net gitti mkbil veri bulundugum yerde icler acisi bence bu konuyu burda degil internetcafeciler sitesine girip sor en ayrintili bilgiyi orda alirsin pcleri kendin toparlama.buyuk firmalara toparlat ne kadar uygun yaparsaniz o kadar cok pc alicam de ve tek bi firma ile baglanti kurma bundan 8 sene evvel millet tek cekirdekli pclerle int kafe istetirken ben 4 cekirdekli pc toplatmistim en 4 firma ile baglanti kurdum 1nin sundugu sistemi obu firmaya sunuyordumm fiyat istiyordum ana kartlarinda onbord ekran karti avantaj olabilir ekran kartin bozulirsa onborddan en azindan int gezmek icin pc bosta yatmaz.kasa almamaya bak verecegin en ucuz kasa 80-90 tl anakartlari masaya bi bolme yarp iclerine montele 1 pc daha fazla alirsin veya o parayi baska yerlere harcarsin.
    Vallahi benimde aklıma geldi hocam kasa almayıp monitörün arkasında suntaleme monte edip üzerini 20 tl lik camla korumaya almak hemde şekil görünür farklılık olmuş olur garibanlığı fırsata çevirmiş olurum diye düşündüm.

Pc leri ben toparlayacağım hocam çünkü kendim toparladığımda en az pc başına 500 tl fark ediyor.

Neden kendin toplama dedin öğrenebilir miyim?

Birde sistem için win 10 mu kullanayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: stackman

Adeks sadece bilgisayarlar üzerinden giderler çıkınca aylık 200-220 bin civarı kazanıyor. Muhtemelen 1.5 milyon lira ile 2 yıl önce sıfırdan bir adeks yapılabilirdi. Şimdi bu fiyat 2,5-3 milyon olsun. Aylık gelirde adeks kadar olmasın 100-120bin olsun en azından başlangıç için burada önemli olan kendi adını bir marka yapıp, tanıtmak. Büyük turnuvalar düzenleyerek iyi ödüller vermek. Sonrasında zaten para akmaya başlayacak gelir artacak. Ama tabi 2-3 milyon paralarla internet kafeye girmek herkesin yapabileceği iş değil. Gerçekten piyasanın çok içinde olman gerekir.

Alıntıları Göster
    Beyler adeksten bize ne uç örnekler vermeyin lütfen adeks kuracak param olsa internet kafe kurmam zaten. Yapmayın artık

• Birkaç ay önce kuzenimle düşünmüştük internet cafe fikrini, 2 milyondan aşağı işin içinden çıkılmıyor düzgün bir internet cafe için. 1.5 milyona taksi plakası alan yüzlerce kişi var ve aldıkları kiralar 7000 civarı ( güncel fiyatını net bilmiyorum ).500.000 tlye fabrika kurarım diyenler neyin kafasını yaşıyor merak ediyorum, merdiven altı tekstil atölyesi ne zamandır fabrika oldu? Ki onu kurabileceğinden bile şüpheliyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • reoix kullanıcısına yanıt
    500.000 tl ile fabrika kurulur. Alarko holding, wolksvagen otomotiv grubu vs kurmuyorsun. Neyse konu bu değil.

Ben kendim cafe kurarken salliyorum 2000 tl cikarirken adam 1550 fiyat sunuyor bana demek ki ben topladigimda uygun olmuyor dedim 4-5 firma ile konustum onlar bana 1 pc icin ne kadar verirsin dediler bende onlara siz ne kadar uygun tutarsaniz o kadar con alicam dedim sonucta int cafe kurutorum dedim ana kartlar asus islemciler amd ekran kartlar palit ben hata yapip kasa da almistim thermaltake herkesin yazdiklarini okuyanadim bir kac arkadasin dedigi gibi klavyeye ve mouselere fazla para yatirma ama ölüde olmSinlar fiyat performans urunleri olsun mouslarini bana sorrsan 5 tl daha fazla verip iyisini al.sistem icin kesinlikle win7 win 10 beta gibi dusun win 7 stable.formattan falan anliyorsan ne batarsin ne Cikarsin hesabi ama ben her zaman musteriyle ne kadar alakali olursan isinde 3 kagirtcligina kacmadan isin pesinden kosarsan o kadar insan o kadar para kazanirsin etrafindaki int cafeleri gez 0.25 tl duruma gore 0.50 daha uygun tut saat ucretini.acma kapama ucretinide sorarak ogrenirsin int cafelere ortamaya gore 0.75 veya 1 tl acip kapama ucretini uygularsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: adab-ı_erkan

Ben kendim cafe kurarken salliyorum 2000 tl cikarirken adam 1550 fiyat sunuyor bana demek ki ben topladigimda uygun olmuyor dedim 4-5 firma ile konustum onlar bana 1 pc icin ne kadar verirsin dediler bende onlara siz ne kadar uygun tutarsaniz o kadar con alicam dedim sonucta int cafe kurutorum dedim ana kartlar asus islemciler amd ekran kartlar palit ben hata yapip kasa da almistim thermaltake herkesin yazdiklarini okuyanadim bir kac arkadasin dedigi gibi klavyeye ve mouselere fazla para yatirma ama ölüde olmSinlar fiyat performans urunleri olsun mouslarini bana sorrsan 5 tl daha fazla verip iyisini al.sistem icin kesinlikle win7 win 10 beta gibi dusun win 7 stable.formattan falan anliyorsan ne batarsin ne Cikarsin hesabi ama ben her zaman musteriyle ne kadar alakali olursan isinde 3 kagirtcligina kacmadan isin pesinden kosarsan o kadar insan o kadar para kazanirsin etrafindaki int cafeleri gez 0.25 tl duruma gore 0.50 daha uygun tut saat ucretini.acma kapama ucretinide sorarak ogrenirsin int cafelere ortamaya gore 0.75 veya 1 tl acip kapama ucretini uygularsin.
    Abi ağzına sağlık işin gücün rast gelsin söylediğin hemen herşey benim aklımdan geçen şeyler. Böylece kafamdakileri teyidetmiş oldun. Klavye mouse olarak pahalıya kaçmayacağım. Sağında solunda tuşlar ışıklar olan gösterişli ama ucuz modeller var. Onları tercih edeceğim. Kesin windows 7 mi kur diyorsun? Yeni çıkan oyunlarda sıkıntı olmaz mı win7?

Şöyle söyleyeyim ben int cafeyi kendime kurmadim parasi olan birine kurdum.Onda para bende kafa vardi diyeyim.hic bir seyden anlamayan pcde sadece kart oyunu oynayan hesap acip kapayabilen biri 5 sene idare etti isteseydi daha cok para kazanirdi birazda paraciydi 5-10 kurusun hesabini yapiyordu millet dagilmaya basladi burasi cok buyuk bi yer degil 3000-3500 nufus var.Oralari bilmem ama bana gore int fe ihtiyac imkan olsada kendi yerin olsa kira can sikabilir.insanlarada katiliyorum luks bi cafe gorduklerinde elbetteki seninki gibi olmaz ama ben yine insana insan gibi deger verirsen heleki lise ogrencisi veli nimet pclerin en az orta seviyede irta seviyeninde ustunde olmali yeni nesil pcden azda olsa anlamaya basladi i yuzden sistemin ne kadar iyi olduguna bakacaktir.5 senedir ilgilenmiyorum int cafe ile hatta ne pc nede format arada gelen oluyor geri cevirmiyorum ben kendim dokum fabrikasinda kaliteci olarak calismaya devam ediyorum win 10 devamli gunceleme alan bi sistem oldugu icin senin canini sikacaktir.gecn bi cafeye gittim server kurmuslar begendim ama ne kadara mal oluyor habaerim yok.internetcafem diye site var onlar kuruyorlarmis okudugu. Kadari ile kurdurma ama bilgi al bence.ne kadar maliyet ediyorlar ucuza gelirse dusunursun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.