Şimdi Ara

İnternet kablosunun kopması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba .2 gün önce mahalleye su borusu döşenirken internet kablosunu kopardılar.Çalışanlara sordum kablo koptu aradık akşam bağlanıcak dediler.Türk telekomu aradım 2 gündür 3 4 defa arıza kaydı oluşturdular.Gelen giden yok.Kablonun kopuk kısmı açık dışarda bekliyor.Bu süreci en hızlı şekilde nasıl çözebilirim?Daha önce yaşayan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://twitter.com/PaulDoany mesaj at ekiplerin gelmeye niyeti olmadığınıda belirt.
  • Benzer bir durumla karşılaşmıştım. Direk yıkılmış bütük kablolar kopmuştu. Ama 3-5 güne gelip takmışlardı. Bence biraz daha bekle, illa ki geleceklerdir. Bireysel arıza değil sonuçta, bir çok kişinin interneti gitmiştir.

• Benzer sorun başıma gelmişti,o zamanlar sene 2013 küsürdü,ttnetin hızlı çalıştığı dönemlerde 3 günde çözmüşlerdi şimdi ise haftalarca,aylarca bekletiyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün geldiler bağladılar.24 megabit hızın tamamını alabiliyodum.Şuan indirme hızı 0.50 megabit falan kendi kendine düzelir mi?

• Dzuth D kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen oradaki kabloları birbirine ek yaparken renk uyumsuzluğu oldu binadaki ankastre kutusundan düzeltilmesi gerekiyor yani kendi kendine düzelmez. Arıza kaydı bırakın gelen ekiplere sorundan bahsedin düzeltsinler. Ayrıca bu gibi kablo kopması durumunda kabloyu komple yenilemedikleri sadece birbirine ek yaptıkları için hat zayıflama değerinde artış olacaktır yani ulaşılabilir hız düşecektir. Bizzat yaşadığım için biliyorum.1 ile 3 db arası artış oldu bende zayıflama değerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altuntepe2 -- 12 Ekim 2018; 12:51:45 >
  • Kepçeyi vurmus kafasina göre adamlar. Bu ülkede hic bir is duzgun olmazmi arkadas ya. Eger kazi yapicaksan eline vericekler bolgenin altyapi hatlarini. Nereden dogalgaz nereden telefon hatti geciyor diye!!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Telekomu aradım.Hat değerleriniz normal bizden kaynaklı bir sıkıntı yok gibi şeyler söylediler 2 kere.Teknik ekip yollayabilir misiniz dedim.Elit ekip var 11 tl ücreti var ve probleme göre fiyat artabilir falan dedi.Arıza kaydı bile oluşturmadı adamlar şaka gibi gerçekten.
  • Hat değerlerim:

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 8 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.091 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.068 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 23.2 dB 17.0 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.1 dBm 13.4 dBm
    Receive Power: -3.8 dBm 0.1 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 10.0 dB 13.3 dB
    Attainable Net Data Rate: 14.343 Mbps 42.116 Mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dzuth -- 12 Ekim 2018; 13:47:59 >

• Gelen giden yoksa ve kablo bakırsa kablonun iki ucunu aç. Aynı renkleri birbirine bağla olsun bitsin. Fiberse dua et :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dzuth

Hat değerlerim:

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 8 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.091 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.068 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 23.2 dB 17.0 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.1 dBm 13.4 dBm
    Receive Power: -3.8 dBm 0.1 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 10.0 dB 13.3 dB
    Attainable Net Data Rate: 14.343 Mbps 42.116 Mbps

hat değerlerin normal gözüküyor

• Böyle birşey başıma gelmişti. Ne yaptım ettim ise yaramadı. Paul doany'e Twitter'da döşedim. Evet bildiğin döşedim. Ertesi gün yaptılar. İlgisi var mı. Bence yok.

• Bende Paul doany'e mesaj attım twitterdan.Ekibe ilettim diye geri döndü.30 dakika sonra aradılar bizden kaynaklı bir şey gözükmüyor santrale iletiyorum dedi.Geri dönüş yapıcam dedi bakalım bekliyoruz.
  • bir aydır internet kablosu kopuk gelen giden yok aynı durumdayım

• jaedo J kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/btk-tuketici-sikayet-sistemi-nasil-kullanilir-rehber--152027365

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.