Şimdi Ara

İnternet Hızına Modem üzerinden Sınır koyma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
10
Favori
171.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: franz_beckenbauer3434

arkadaşlar ben interneti 2 kişi kullanıyorum modem benim odamda.arkadaşa giden hızı nasıl düşürebilirim.modemimin markası huawei

help me?
  • Arkadaşlar, kesin çözüm indirilen toplam paket boyutunu analiz edip atıyorum 500 mb'dan fazla ise Qos'ta son sıraya atmak olacak gibi ama nasıl olacak??? Bulan olursa paylaşsın bende arıyorum...
  • Bu faydalı hortlatma için kusuruma bakmayın ama illaki birilerine yarar aradığınız video bu arkadaşlar ingilizce yapıyor ama o kadar gerizekalı kimse yoktur diye tahmin ettiğimden videoyu paylaşıyorum rusları sevmem oyunlarda ama işe yarıyor adam :)

https://www.youtube.com/watch?v=K_tNognjjwM

diğer bilgisayarları vs ağ bağlantılarımdan görebilirsiniz ip ve mac adresi için olmadı program kullanın zor değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

Bu faydalı hortlatma için kusuruma bakmayın ama illaki birilerine yarar aradığınız video bu arkadaşlar ingilizce yapıyor ama o kadar gerizekalı kimse yoktur diye tahmin ettiğimden videoyu paylaşıyorum rusları sevmem oyunlarda ama işe yarıyor adam :)

diğer bilgisayarları vs ağ bağlantılarımdan görebilirsiniz ip ve mac adresi için olmadı program kullanın zor değil

Bunlar lanet olası hintliler. O aksanı 100 metre öteden duysam tanırım :( (ırkçı değilim mesleki deformasyon)

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan D.

quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

Bu faydalı hortlatma için kusuruma bakmayın ama illaki birilerine yarar aradığınız video bu arkadaşlar ingilizce yapıyor ama o kadar gerizekalı kimse yoktur diye tahmin ettiğimden videoyu paylaşıyorum rusları sevmem oyunlarda ama işe yarıyor adam :)

Bunlar lanet olası hintliler. O aksanı 100 metre öteden duysam tanırım :( (ırkçı değilim mesleki deformasyon)

çinli yaw rus da değil hintli de erinmedim baktım adamın yorumları çince bazı yerlerde :D

• Oncelikle iyi gunler arkadaslar gecenlerde internetim sorunsuz calisiyordu sonra yavaslamaya basladi acaba birisi uydunet modemlerine sinir koyabilirmi koyamazsada akk ayin son gunu 00:00 da yeniliyormus ama bende yenilenmedo birde akk yi astigimizda 3 mb dusuyordu ama yinede hizliydi simdi oyunlara girmiyor internete gezebiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1019 -- 1 Şubat 2016; 0:25:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende bu ayar var airties access point i modem olarak kullanıyorum bana yardımcı olabilecek varmı cidden babamdan dolayı hergün film indirmesinden dolayı interneti kullanamıyorum
     İnternet Hızına Modem üzerinden Sınır koyma
  • Arkadaşlar ben hız sınırlamayı şu şekilde istiyorum.

Evde 4 kişi interneti kullanıyoruz. Ben online oyun oynuyorum. Birisi dizi falan izleyince oyunumun ırzına geçiyor yani aptal modem 8 mbitin büyük kısmını diziye kullanıyor. Mesela 4 farklı bağlantı noktası belirleyip hızlarını da 2 mbit olarak ayarlayabiliyor muyuz ? Herkes kendi networkune bağlansın hızı bu şekilde olsun gibi. Download etme ben oyun oynarken diyemiyorsun kimseye.
  • Ben de iş yerim için aynı şeyi istiyorum. Tek bir bilgisayar download yapıp interneti sömürürken, diğerleri mailim var mı diye bakabilmek için dakikalarca bekliyor. Toplam 6 bilgisayar var, ayrıca bir de server mevcut. Client'lardan herbirine istenen değerde hız vermenin yolu yok mu?

Şimdiden teşekkürler...
  • airties air 5760 ile Qos üzerinde sınırlama yapmayı denedim. sınırlama yaptığım mac adreslerine %15-20 bant genişliği verdim ama yine tam hız indirme yapabiliyorlar.

modem arayüzümdeki ayarlarım bunlar

bant genişliğini %15-20 arası verdim.

buradan sınırlama koyacağım mac adreslerini hedef yazan kısma ekleyip "hepsi" seçtim ve kaydettim

trafik eşleme kısmından da şu şekilde yönlendirme yaptım

buna rağmen kendi telefonumda deneme yaptığım halde speedtestte full hız alıyor

mac ekleme kısmında yaptığım bir yanlış mı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: mulugol

Ben de iş yerim için aynı şeyi istiyorum. Tek bir bilgisayar download yapıp interneti sömürürken, diğerleri mailim var mı diye bakabilmek için dakikalarca bekliyor. Toplam 6 bilgisayar var, ayrıca bir de server mevcut. Client'lardan herbirine istenen değerde hız vermenin yolu yok mu?

Şimdiden teşekkürler...

Modem çıkışına router yada firewall bağlayıp limitler koyabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nf

quote:

Orijinalden alıntı: mulugol

Ben de iş yerim için aynı şeyi istiyorum. Tek bir bilgisayar download yapıp interneti sömürürken, diğerleri mailim var mı diye bakabilmek için dakikalarca bekliyor. Toplam 6 bilgisayar var, ayrıca bir de server mevcut. Client'lardan herbirine istenen değerde hız vermenin yolu yok mu?

Şimdiden teşekkürler...

Modem çıkışına router yada firewall bağlayıp limitler koyabilirsiniz.

Bu dediğinizi zaten araştırdım, ancak firewall için ciddi rakamlar istemişlerdi. İşyeri benim olmadığı için ve şu anda bu iş için para ayıramayacağımız için ücretsiz ya da düşük maliyetli çözümler arıyorum. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba
    Superonline hizmeti ile Huawei HG255s modem kullanıyorum
    Moden arayüzüne girip evdeki cocukların kullandigi cihazlara ZAMAN TANIMLAMA(sınırlama) olusturdum
    Mesela oglumun kullandigi tablet aksam 18:00 ila 20:00 arasi INTERNET ERİŞİM İZİNLİ
    Ancak benim belirledigim zaman araliklari modemin SNTP (Simple Network Time Protocol) denen zaman ayarını tutan sunucu sık sık sacmaliyor. Gercek zaman 22:12 yi gösterirken SNTP zamanı 02:45 i gösterebiliyor. (Bunun yaz/kis zaman ayarı ile alakası yok)
    Bknz: Ekte bulunan görsel

Bu problemi aşmanın yolunu bilen var mı?

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c a g a t a y -- 19 Aralık 2016; 12:9:1 >
  • Benim net 24mbit akk 35 gb çok düşük. Şöyle bişey düşünüyorum. Hızı düşürüp kotanın dolmasını biraz daha uzatabilir miyiz? QoS seçeneklerinde değer girmek yeterli değil mi?
  • Var mı port hızlarında sınırlama yapmayı başarabilen
    Ben de airties 5340 modemde bunu yapabilmeyi istiyorum
    Ethernet portunun hızını düşük tutmak istiyorum

@efsane61,@c a g a t a y,@mulugol,@Nf
    @Regionella,@sleeptalkercat,@eLBaneRo,@tobepeople

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 11 Kasım 2018; 0:1:15 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Traffic Shaping
    Traffic Prioritization
    Enable Traffic Prioritization
    Limit download speed to (kbps)
    100000
    Limit upload speed to (kbps)
    100000
    Service Name - Protocol - Port - Priority
    .............................................

hocam sana netlimiter lazım.http://www.hakanuzuner.com/index.php/netlimiter-ile-bandwidth-hizi-ayarlama.html
    https://www.netlimiter.com/

ya da illa ethernet portundan hız düşüreceğim dersen gidip bir tane ts özellikli firewall alıp modemle kullanacaksın. yani sen eski üyesin mtiske hocam. normal modemlerle bu iş olmaz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.