Şimdi Ara

İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
15
Favori
16.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
214 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ancak anladım 😁
  • Koştur, evrak topla doldur, zaman harca sonunda anca verdiğin parayı al. Yav ne desek elimizde kalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bir oluşum başlıyor. Artık tüketiciler hakkını arayabilecek. Biraz daha bekleyin
  • Sadece iade mi? Rezalet ya.
  • O kadar uğraşıp sadece cayma bedeli iadesi almak çok saçma
  • İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar

sansürlü ama hız var... w,fi... bluetooth ile etkileşime giriyor haberin olsun...

İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugah6aiw -- 9 Şubat 2021; 13:2:6 >
  • symbiat kullanıcısına yanıt

Peki hizmeti sonlandırırken hız düşüklüğü gibi bir durum var da, bunu göstererek sağlayıcı işini yapmıyor diye mi başvurmuştunuz hakem heyetine? Yapılan sözleşmeleri iyi okumak lazım böyle durumlarda. Biz müşteri olarak yeterince incelemiyoruz ama onlar, avukatlarına hazırlatıyor o sözleşmeleri ve hemen her şeyden kendilerini muaf tutmaya çalışıyorlar orada.

• ödediği paranın iadesini almışta avukat tutmak zaten ödediği paranın 2 3 katı?

• asıl cayma bedeli denen saçmalık kalkması gerekirken uğraşılan şeye bak

• e-devlet üzerinden tüketici hakem heyetıne basvuran oldu mu? süreç nasıl oluyor herşeyi internet üzerinden halledebiliyor muyuz?

• birde diyorlar ki neden türkiyede düşük internet tercih ediliyor, öyle veriyorsunda ondan

• İnsanlarla alay ediyorlar resmen. Benim download hız değerim mesela VDSL2 de 100mbps bile rahatlıkla kaldırıyor. Ama internet = download hızı da değildir sadece. Bir ara 3 ay boyunca Türknet abonesi iken akşam saat 7 de download hızım 9mbps'a kadar düşüyordu, gece 3 de eski haline geri dönüyordu. Türknet e defalarca yazdım, onlarda bana aynı şeyi söyleyip durdular. Türkiye altyapısı kötü, yaşadığımın şey'in olağan durum olduğunu söylediler. Ne kadar rahatlar ve haklılar değil mi ? O zaman biz de bir kullanıcı olarak kendilerine dönüp "Sevgili Türknet bu ay fatura parasını ödeyemeceğim. Çünkü herşeye zam geldi. Biliyorsunuz olağan durum. Siz en iyisi benim bu ay ki fatura mı benden istemeyin?" İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar 

Ama böyle bir şey söz konusu olamaz. 1 TL borcunuz olsa size haciz işlemi başlatırlar. İşlerine geldiği gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 9 Şubat 2021; 17:7:35 >

• e kadar ibaretli tarifeler durdukça zor bir iş. Zaten böyle paket alanlar bunu önceden kabul etmiş oluyorlar. Yasal olarak da bu ibare kaldırılmalı. Servis sağlayıcıların kurtarıcısı bu "e kadar"

• emsal felan dinleyenler yok kardeşim herkes kendi BABA YASaSINI uyguluyor...

• Bu böyle olmaz. Milleti neden ugrastiriyor lar. Çoğu kimse bu şekilde hakkını aramaya uğraşmaz. Yasa olmalı. Vaad edilen hızı veremiyor ise sağlayıcı tek taraflı fesih sebebidir diye. O taahhütname de olan bilmem kaç mb e kadar ibaresi kalkmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firma sözleşmede yer alan yükümlülüklerini yerine getirmemiş ve hizmet alan vatandaşı mağdur etmiş. Vatandaş bu durumdan ötürü cayma hakkını kullanınca da tüm fatura kişiye kesilmiş.

Vatandaş vermiş olduğu mücadeleyi kazansa da firmaya, yapmış olduğu haksız işlemlerden dolayı bir yaptırım olmadıkça bu düzen bu şekilde devam edecek.

Son olarak İSS'ler bilerek ve isteyerek kullanıcıların internet hızlarında kısıtlama yapıyorlar. Bunu da herkesin internetten verim alabilmesi için yaptıklarını söylüyorlar. Evime kuruluma gelen TT görevlileri söylemişti.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.