Şimdi Ara

İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
15
Favori
16.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
214 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WB kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir aptallık buna karar veren hakimin yüzüne tükürmek isterim ulan benim suçum ne bir ton efor harcıyacam adam paramı 1 sene sonra verecek bir de enflasyonda n kaybedicem adam 10.000 tl geri ödenmesi gerekiyordu. hakkımızı aramazsak böyle kedinin fare ile oynadığı gib oynarlar

• Kasım ayında benzer durumdan ötürü başvuru yaptım. Buna göre olumlu sonuçlanır inşallah.
  • Ben nasıl ki para ödemeyi tahhüt ediyorsam firma da hizmeti garanti etmeli. Bu para kullanıcıdan hiç kesilmemeliydi.

• Yahu arkadaş, Türk Telekom'a gidip de daha DİLEKÇE veremiyoruz fiber internet döşenmesi için, daha ne olsun.

Adamlar tekel olmuş takılıyorlar istediği gibi. Kim bilir ne zaman döşerler fiber hat.

Yazık, çok üzücü.

• Çok güzel haber. Doğru ve haklı bir karar. Yerine getiremeyecekleri sözlerle haksız paralar almasınlar.
  • marcelor kullanıcısına yanıt

Üst pakete geçtiğinde paket hızını vermişler sonra tekrar yavaşlamış yani altyapı yetersizliği değil konudaki sorun belki yoğun saatlerde internet hızı düşüyor olabilir yada ona benzer bir şey

Örnek vermek gerekirse

50 mbps internet paketi almış sürekli 20 mbps internet geliyormuş sürekli müşteri hizmetleriyle falan konuşmuş sonra 100 mbps pakete geçiş yapmış bir süre 100 mbps hızı alabilmiş 100 mbps hız aldığına dair hız testi var elinde yani altyapı destekliyor sonra hız tekrar 20 mbps düşmüş bunun üzerine iptal etmiş hız testleriyle beraber thhye başvurmuş kazanmış

Yani altyapısı yetersiz olanlar heveslenip boşuna iptal etmesin ben her türlü iptal edeceğim diyen varsa iptal edip başvurabilir tabi ki

• altyapı yetersiz deseler yine iyi, 6 ay kadar önce superonline, babama 200 mbps diye bilgi verip gelen ekip 100 mbps pakete tahattüt imzalattırmış, imzalatırkende 200 verecek demişler.

olaydan 5 saat sonra şikayet kaydı açtırdım, telefon konuşmaları incelenecek dediler, ertesi gün aradılar, telefon konuşmaları yokmuş/silinmiş 

• Vodafone'a en az 5 defa farkli müş hizmetleri yetkilisine upload hizini yukseltmeleri için talepte bulundum, tek bildikleri iş sistemden modemi sifirlamak.
  • Ben bu arkadaşa sosyal medyadan ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım. Nasıl delil toplamış bilen var mı? Hız testinin ekran görüntüsü yeterli midir acaba?
  • dr.katil1 D kullanıcısına yanıt
    video kaydı daha iyi olacaktır tahminimce. tarih, saat, internet hızı
  • Bu ülkede her şeyi devletten beklemeyin anlayışı oldukça hiç bir şey düzelmeyecek. Keza devletin öncelikle taahhüt olayına el atması gerekli 12 ayla sınırlandırılmalı. Cayma bedeli için yasa çıkarmalı eğer iss bunu sağlayamıyorsa cayma bedeli ödenmemeli taahhüt verilen hız verilmeli verilemiyorsa tutarda indirim yapılmalı kesintilerin hepsi ödenecek ücretten düşmeli alınamayan hizmetin ücreti ödenmemeli. Taahhüt bedelleri ile taahhütsüz bedel arasında en fazla aylık %10 fark olmalı üstü olmamalı. Her eve internet başvurudan sonra 10 gün içinde bağlantı zorunlu tutulmalı. Eğer bunu yapamıyorsa bağlantı ücretinin senelik olarak 10 katını ceza olarak ödemeli. Satılmak istenmeyen bütün hızlar için paket çıkarma zorunluluğu getirilmeli adamın çok işi yoksa 3mbit alıcak 10 liraya kullanacak belki bu bir sömürüdür zorunda kılmadır. Ancak bu söylediklerim yasalaşır ve yürürlüğe girerse bişeyler olur zorunda kalarak iş yaparlar. Yoksa bu düzenle 2050 ye 2100 e kadar hala internet bağlanamayan evler kesik alınamayan hizmetin parasını ödediğimiz şirketler olur bunun sorumlusuda vatandaş değil devlettir.

Kolay Gelsin..

• WB kullanıcısına yanıt

Belki Tüketici Hakem Heyeti'nden çıkan kararı alarak firmaya bir tazminat davası açılabilir.

• Değişecek hiçbir şey olmayacaktır. Firmalarda zaten "xx mbps e kadar" şeklinde tarifler zaten var. Tüm tarifelerine bu takıyı eklerler bu sorundan kolayca kurtulurlar
  • iptal ettirseydiniz

• bu olay tamamen heyetteki memurun iş bilip bilmediği ile ilgili, aynı olay sizin başınıza gelse ret kararı verilebilir.

• insanlari yanlis yonlendirmeyin lutfen...... isp'lerin hic biri sizden cayma bedeli almiyor artik, neden almyor ? cunku oradan agizlari yandi.... simdi indirimleri ve kurulum bedellerini geri isteme yontemi gelistirdiler ve hakem heyetleride isp'leri kolluyor, bakin 24 ay lik tahhudun bitmesine 3 aydan biraz az kala telekom aboneligimi iptal ettim, faturam 112 lira idi, normalde iptal etmesem odeyecegim para 336 lira idi. bende burdaki haberin bir benzerini gorup gaza geldim, dedimki 12 aydan uzun suren sozlemesler gecersizmis, vereyip iptal talimatini bakayim dalgama..... telekom bunlari hic takmadi bana 578 lira fatura gonderdi. hakem heyetine verdim tam 9 ay sonra bana donus yaptilar: servis saglayici herhangi bir cayma bedeli almamis olup, yaptigi indirimleri geri almistir, bunu yaparken de, gecen aylarin parasini istememis kalan aylarin indirim bedellerini istemistir {lutfetmisler..}..... sonuc ben haksiz bulundum.

Ama bir Allah'in kulu dememiski o hakem heyetinde, yahu bir dakka burda bir yanlislik var, musteri zaten hizmeti iptal ettirmeden kullansa, verecegi para 336 lira, adam kullanmadigi hizmet icin neden 578 lira oduyor ? daha guzelini soyleyeyim mi ? bugun telekom turkcell vdf farketmeksizin sizi kontrata zorlayan firmalarin hepsi sunu diyor: hizmet 300 lira, kontrat yaparsan indirim var dustu 100 liraya..... bir yetkili adam da demiyorki - pasam siz neyin kafasindasiniz ? ayni hizmeti konratsiz zaten adam 100 liraya satip kazanirken, siz 300 lira nasil fiyat biciyorsunuz ? sonra madem oyle, 300 liralik seyi nasil 100 liraya satipda para kazaniyorsunuz ? bu nasil dansikli dovus, bu ulkede vatandasin kaderi sevilmek, ama haktir vatandasa, az bile, daha cok severler insallah bizi, iliklerimize kadar sevsinler insallah.....

• quote:

Orijinalden alıntı: rash.87

Nasıl alabilmiş hayret. Çünkü sözleşmelerde kelime oyunu yapıyor. Örneğin;

Ayda 79.90 a 35Mbps'ye kadar. ( Bağlantı hızı Max. 35 Mbps ye kadardır altyapının durumuna göre değişiklik gösterebilir diyor.)

Fazla cikani daha görmedik, ama az çıkanlar var bende dahil

İstedikleri kadar kelime oyunu yapsınlar, btk'nın sitesinde açık ve net şekilde yazmış. Taahhüt edilen bağlantı hızının en az %75 ini kullanıcıya sağlamak zorunda diye. Sana 35 mbit taahhüt imzalattırıyorsa o hızın en az %75 ini sağlamak zorunda.

Bu arada haberin başlığına çokta itibar etmemek gerek. Tüketici hakem heyetleri birbirinden bağımsızdır. Verdikleri kararlar bağlayıcı değildir dolayısıyla aldıkları kararlar emsal karar niteliği taşımaz. Bilirkişinin yazacağı rapora bağlıdır genellikle. Biri tüketici dostudur ona göre yazar, diğeri kıllık olsun diye kılıfına uydurup iss'yi haklı çıkaran bir raporda yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun26180 -- 8 Şubat 2021; 22:39:7 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.