Şimdi Ara

İnternet Hız Problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnternet Hız Problemi

Paket değişikliği yaptım hiçbi değişiklik olmadı bağlantı hızı hala 88 yazıyor net 80 alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperNovaX92 -- 4 Ocak 2023; 14:23:22 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SuperNovaX92 S kullanıcısına yanıt

Modemde tanımlı hızın %93 ü gerçek download hızını verir. 81-82 mbps bir download hızı alırsınız maksimum.

Hattınız da şuan 88 mbpsde dslam kilidi uygulanmış olabilir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bu varsa kilidin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. SNR marjı 8 yani sınırda görünüyor kilit kaldırılsa da fazla bir değişim olmaz en fazla 88 mbps hız alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce aradılar bende bahsettiğiniz aralıklarda bi hız bekliyorum arıza kaydı oluşturdular bekliyoruz bakalım ne olacak

Hocam sizin nms hız profiliniz 88'de kalmış. Telekom'u arayıp nms hız profilinizi 102/8'e çektirmeniz lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Arıza kaydı açtırdım. Ekipler bana ulaşacakmış bahsettiğiniz gibi aktarıcam aradıklarında teşekkür ederim yardımınız için

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba kral anca zaman bulabildim kusura bakma, Ugreen cat6 döşemiş elektrikçi ben pek anlamam ama cok kaliteli kablo diyor zaten sorunumu da çözdü çok şükür

• İnternet Hız Problemi

Hocalar hız profilim güncellenmiş şuanda hız testi yaptım 86 alıyorum snr değerini kendim değiştiririsem biraz daha hız artar mı? Şuanda otomatik ayarlanmış durumda

• Teşekkürler hocam yanıtınız için, iyi günlerde kullanın. İnternet Hız Problemi 

Merhaba, nms hız profilinizi 102/8'e almışlar belli ki. Ancak sistem SNR'ı 8db'nin altında düşürmek istemediği için 92Mbps tanımlamış, DSL'deki normal kayıpla 86Mbps almaktasınız. SNR'ı elle daha düşürerek 102Mbps bile tanımlatabilirsiniz kendinize.

Arayüzden snr değerini değiştirsem pek bişey değişmez sanırım değil mi daha fazla müşteri hizmetleri ile muhatap olmak istemiyorum:)

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam

Hayır, fark eder tabi ki. Düşürebildiğiniz kadar düşürün (0'a yaklaştırın esasen) SNR'ı.

Stabilite bozulmaz mı?

Eğer kullandığınız cihaz düşürmeye izin veriyorsa
    Kademe kademe düşürerek kaçta hat stabil çalışıyor kaçtan Aşağı inince sorun çıkıyor bu şekilde deneyerek bulabilirsiniz

Kolay kolay hiç bir şey olmaz. Ben VDSL kullanırken uzun süre 2-3db SNR'la bile kullanmıştım.

• Tamam arkadaşlar vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

• İnternet Hız Problemi

İnternet Hız Problemi

merak eden arkadaşlar varsa SNR değerini 4 e düşürdüm. Hatta bozulma olmadı. Aldığım net hız 92-93 Mbps oldu.

• İnternet Hız Problemi

Hat değerleri bu şekilde, geçen güne kadar 50 mbit hız görünüyordu, şimdi 40 mbit e düşmüş veya ttnet düşürdü. Neden acaba bilemedim, Ben de Müşteri hizmetlerini aradım, ankastreden direk modeme yeni kablo çekildiğini, arada herhangi bir splitter, telefon v.s olmadığını söyledim. Yaklaşık 2 hafta gayet güzel 50 mbit hız aldıktan sonra, hızın birden düştüğünü ve artık 30-32 mbit arası bir hızım olduğunu bildirdim, Gerekli kontrolü yaptıktan sonra atanan hız değerinin 40 mbit olduğunu kabul ettiler, bana söylenen santral üzerinden bazen otomatik olarak hız düşümü olabiliyormuş, arıza kaydı aldılar bakalım ne olacak.

İnternet Hız Problemi

Bu hızdan yukarı çıkamıyorum dediğiniz gibi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İnternet Hız Problemi

İnternet Hız Problemi

İnternet Hız Problemi

İnternet Hız Problemi

Merhana iss değiştirdim 10line nete geçtim

ilk değerler yukarıda ki gibi açıldım hızım 75 olarak tanımlanmış görünüyor snr 15 de idi desteğe sorduğumda portumu 100 mbps açık olduğunu ve onlarda 100 mbps ayarlı olduğunu söyledi .

iss yapması gereken başka birşey varmıdır .

snr değerini 6 ya alarak yukarıda ki hızı elde ediyorum .

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.