Şimdi Ara

Intermittent Fasting nedir? Büyüme hormonu nasıl tavan yapılır? Yağ yakımı ve bulk (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
38
Favori
49.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Executor06

Yalnız o sonuç baya zaman almış, öyle 1-2 sezonluk iş değil o

Intermittent Fasting nedir? Büyüme hormonu nasıl tavan yapılır? Yağ yakımı ve bulk

Muhabbeti bilmiyorum ama bu adamda hiç doğal tipi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

quote:

Damar dediğin de birşey olsa, bir tek bicepsten geçen damarı belirgin adamın

zaten bicepsten başka üst vücutta nerde damar belirgin oluyor ki

Bunu demeyecektin...

Intermittent Fasting nedir? Büyüme hormonu nasıl tavan yapılır? Yağ yakımı ve bulk

Daha örnek çok da konuyu kirletmeyelim şimd.

• doktor bu ney
  • quote:

Yalnız o sonuç baya zaman almış, öyle 1-2 sezonluk iş değil o

olsun 75 kg ve 80 kg dan sonrası bence gereksiz :D

• quote:

Damar dediğin de birşey olsa, bir tek bicepsten geçen damarı belirgin adamın

Naturel olarak damar cikmasi sadece genetik oluyor, diger resimlerde gordugunuz adamlarda winstrol,tren marifetleri..
  • Biliyorum onların doğal olmadığını, uç örnek diye koyayım dedim. Ama yukarıdaki adamda da damar yok desek yerivar. Arkadaşın ona takılması garip geldi
  • quote:

Biliyorum onların doğal olmadığını, uç örnek diye koyayım dedim. Ama yukarıdaki adamda da damar yok desek yerivar. Arkadaşın ona takılması garip geldi

O ne lan

Kasta damar değil damarda kas çıkmış adamda

• Bu programı P90X ile beraber uygulasak nasıl olur? Ben çalışmaları sabah 7 de yapıp işe gidiyorum. Çalışmadan bir kaç saat sonra bir şeyler yesek problem olur mu? Çalışma 8:30 da bitse, 11 gibi ilk öğün olsa, 15 te ikinci, 19 da son öğünü yapabilirim diye düşünüyorum, ama antrenman sonrası aç kalmak mantıklı değil. aynı zamanda whey prt ile a.asit'e başlayacağım. Günün hangi saatlerinde almam uygun olur yukarıdaki programa göre?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Bu programı P90X ile beraber uygulasak nasıl olur? Ben çalışmaları sabah 7 de yapıp işe gidiyorum. Çalışmadan bir kaç saat sonra bir şeyler yesek problem olur mu? Çalışma 8:30 da bitse, 11 gibi ilk öğün olsa, 15 te ikinci, 19 da son öğünü yapabilirim diye düşünüyorum, ama antrenman sonrası aç kalmak mantıklı değil. aynı zamanda whey prt ile a.asit'e başlayacağım. Günün hangi saatlerinde almam uygun olur yukarıdaki programa göre?

IF ile p90x(beach body, insanity workout.. vs)çok uyumlu olurlar. İkiside yağ yakımı ve büyüme hormonunu tetikler.

Antrenman sonrasi eğer takviye yoksa 1,30 saat açlığı önermem. 16 saat açlığın çoğu uykuda ve akşamları yatmadan evvelki saatlerde geçiyor olması daha kolay ve daha efektif olur.

5-6 öğünle beslenenler için IF sıkıntı oluyor ama 1. aydan sonra çok kolay adapte olunuyor. Özellikle okulu olanlar, çalışanlar için çok rahat beslenme biçimi.

Şu şekilde önerebilirim

Sabah sporunda aç karna kas sigortası için whey yada AA türevleri alınır, idman bitimi günün en büyük öğünü yenir ve 8 saatlik beslenme aralığı başlar. Böyle bir imkan yoksa, idman öncesi ve sonrası AA alıp 11 de ilk büyük öğün yenilebilir. Bu konuda bcaa önerebilirim. Hem ucuz hem etkili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 20 Mayıs 2013; 8:47:01 >

• Her ne kadar yaz sürecinde uygulamayı düşünmesem de benim de IF hakkında bazı sorularım var. Yanıtlarsanız sevinirim.

IF'de 2 öğün yemek mi daha doğru olur yoksa 3 öğün mü ? Diyelim ki 2 öğün yapıyoruz. Birincisi sabah kalkar kalkmaz olsa oluyor mu ?
    Öğünleri geçirdikten sonra antrenmana gidersek antrenman sonrası whey protein kullanmakta sakınca var mı ? Yoksa 1 öğün antrenman öncesiyse diğeri antrenman sonrası olması daha mı iyi olur? (yine 2 öğüne göre hesapladım, eğer 3 öğün gerekiyorsa hesap değişir )

Dün biraz düşündüğümde aklıma çekşitli sorular gelmişti, şuan hepsini hatırlayamadım ama en azından bunları cevaplarsanız sevinirim.
  • Açıkcası öğün sınırı çok önemli değil. 3 de olabilir 4 de.

8 saatlik fed(beslenme) aralığı var. Bu süreçte vücuduna alman gereken besinleri alınması gerekiyor. Eğer 16 saat fastingi tamamlıyorsa kalkar kalkmaz da öğün yapılabilir. Antrenman esnası fed aralığındaysa whey içebilirsin değilse m.berkhan bcaa alımını öneriyor fed aralığına kadar.
  • 2 öğün de olur 3 de olur, öğün sayısı önemsiz önemli olan günlük gereken kaloriyi alabiliyormusun, proteini alabiliyormusun. bunları 2 öğünde yada 3 öğünde rahatlıkla alıyorum dersen hiç fark etmez.

İlk başladıgımda iki öğün yapıyordum fakat şuan 3 e geçtim, çünkü 2 öğünde protein alımını artık ayarlayamamaya başlamıştım.

IF de sabah uyandıkdan sonra hemen yemek yememenin daha iyi olduğunu, boş mideyle yağ yakımının tavan yaptığını söylüyorlar. aç karnına 10gr bcaa alıp antreman yapıldıgında ise yağ yakımı zirve yapıp aynı anda yüksek orandaki büyüme hormonu sayesinde kas hacminde de artış sağlayanlar var.

Hatta ilk öğünü atlayın bile deniyor ama başlangıç için biraz sıkıntı olabilir. önce 30 dk sonra 60 dk sonra 120 dk diye aşamalı şekilde uyanış ile ilk öğün arasındaki zamanı arttırarak gidebilirsin.

Yemek yeme aralığında özgürsün, antreman saatin de bu aradaysa antremandan sonra tabiki de wheyini içebilirsin.

• Valla iş güç olmasa dediğin gibi yaparım ama sezon içinde mâlum sabahları okul oluyor. Antrenmana da öğleden sonra gidebiliyorum. Bakalım yeni yıla doğru bu sistemi uygulayabilirim. Şimdilik Allah ömür verirse zaman çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Bu programı P90X ile beraber uygulasak nasıl olur? Ben çalışmaları sabah 7 de yapıp işe gidiyorum. Çalışmadan bir kaç saat sonra bir şeyler yesek problem olur mu? Çalışma 8:30 da bitse, 11 gibi ilk öğün olsa, 15 te ikinci, 19 da son öğünü yapabilirim diye düşünüyorum, ama antrenman sonrası aç kalmak mantıklı değil. aynı zamanda whey prt ile a.asit'e başlayacağım. Günün hangi saatlerinde almam uygun olur yukarıdaki programa göre?

IF ile p90x(beach body, insanity workout.. vs)çok uyumlu olurlar. İkiside yağ yakımı ve büyüme hormonunu tetikler.

Antrenman sonrasi eğer takviye yoksa 1,30 saat açlığı önermem. 16 saat açlığın çoğu uykuda ve akşamları yatmadan evvelki saatlerde geçiyor olması daha kolay ve daha efektif olur.

5-6 öğünle beslenenler için IF sıkıntı oluyor ama 1. aydan sonra çok kolay adapte olunuyor. Özellikle okulu olanlar, çalışanlar için çok rahat beslenme biçimi.

Şu şekilde önerebilirim

Sabah sporunda aç karna kas sigortası için whey yada AA türevleri alınır, idman bitimi günün en büyük öğünü yenir ve 8 saatlik beslenme aralığı başlar. Böyle bir imkan yoksa, idman öncesi ve sonrası AA alıp 11 de ilk büyük öğün yenilebilir. Bu konuda bcaa önerebilirim. Hem ucuz hem etkili.

Teşekkürler, spor öncesi ve sonrası öncelikle AA alımını öneriyorsunuz o zaman. Ben deneme amaçlı aşağıdaki ürünlerden sipariş verdim. Program dışına çok çıkmamak için spor öncesi ve sonrası minimum kaç gram bcaa ve whey önerirsiniz? (Kilo 95 boy 192 bu arada) Minimum gereksinimi aldıktan sonra kalanını 8 saat içinde tamamlarım diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/tr-power-amino-2000-150-tablet-bcaal-glutaminl-carnitine/productDetails.aspx?productId=sportrp30&categoryId=354033

http://www.hepsiburada.com/liste/hardline-power-pro-750-gr/productDetails.aspx?productId=sporhrd29&categoryId=354041&SKU=SPORHRD29-K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfire -- 20 Mayıs 2013; 23:51:13 >

• İkisine ayri ayri alip ve para vermek yerine, tek bcaa sizin acinizdan daha iyi olur. Beslenme daha onemli her zamanki gibi. Ek gidalari, kas sigortasi icin almak gerekiyor. Yani ac karna yapilirken vucut enerjiyi disardan alsin.
  • Teşekkürler
  • Arkadaşlar, yemek programımı yazıyorum, eksik olan bir şey varsa duymak isterim.

-Sabah 5:30 antrenman öncesi bcaa (Yukarıda linkini verdiğim ürün)

-7:30-9:00 arası antrenman ve sonrası tekrar bcaa

-10:30-11:00 arası kahvaltı: 100 gr yulaf ezmesi+100 gr lor+domates+biber+çok az zeytin yağı ve gün aşırı 1 yumurta

-14-15:00 arası öğle yemeği (tavuk veya bakliyat + bulgur birer porsiyon+ az yağlı salata) + 1 avuç çiğ fındık

-19-20:00 arası akşam yemeği (sebze veya et, yoğurt, makarna birer porsiyon) (sebze olursa 50 gr ton balığı)

boy ve kilo 195 cm ve 96 kg

IF calc. göre 211 gr protein, 354 gr karb, 157 gr yağ almam gerekiyormuş(p90x'te her gün antrenman var, hesap on göre). yukarıdaki menü bunun için oldukça az sanırım, sizce protein tozu kullanmalı mıyım yoksa ne önerirsiniz?
  • 05:30 da bcaa içtikten sonra 07:30 a kadar ne yapıyorsunuz ?
    Protein tozu zorunluluk değil, bence kahvaltıdaki yumurtayı 5-6 yumurta akı olarak artırmanız daha iyi olur. Öğle-akşam da 150şer gr ton balığı/tavuk göğsü/kırmızı et olarak eksik etmezseniz yeter. Yani protein tozuna verilecek parayla öncelikle olarak öğün kalitesinin artırılmasından yanayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 24 Mayıs 2013; 10:28:08 >
  • Hocam bcaa'nın üzerinde antrenmandan iki saat önce almanız tavsiye edilir dediği için öyle yapıyorum. 5:30'da bcaa alıp yatıyorum yani.
  • Üzerinde yazana bakmayın siz, bcaa kapsül ise antremandan 30dk önce, toz ise antremandan 15 dk önce almanız daha iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.