Şimdi Ara

Intel Skylake (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
734
Cevap
12
Favori
34.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • H100i ile kullanıyorum daha dogrusu kullanıcaktım ama işlemcidemi anakartta mı tam çözemedim açılışta sorun çıktı garantiye gitti. @DeviL's

Bu arada ben satın aldıktan sonra ögrendigim için büyük hayal kırıklıgına ugradım artık çarpan kilitli intel skylake serisi işlemciler overclock edilebiliyor tek yapmanız gereken linkten anakartınıza uygun biosu indirmek
    http://overclocking.guide/intel-skylake-non-k-overclocking-bios-list/
    Not:intel çarpan kilitli işlemcileri oc etmeyi önermiyor ama bu konudaki profesyoneller dogru sogutmayla yapılan oc işlemlerinin bir sorun teşkil etmeyecegini sölüyor.
    Konu hakkında gerekli bilgilere ve oc sonucu alınan performans bilgilerinede buradan ulaşabilirsiniz.http://overclocking.guide/overclocking-non-k-intel-skylake-cpus-performance-tests/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black modern -- 30 Aralık 2015; 11:34:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: black modern

H100i ile kullanıyorum daha dogrusu kullanıcaktım ama işlemcidemi anakartta mı tam çözemedim açılışta sorun çıktı garantiye gitti.

Umarım sıkıntıniz kısa sürede çözülür.

• İyi dileklerin için çok teşekkür ediyorum bende öle umuyorum. @DeviL's

• black modern kullanıcısına yanıt
    Bende işlemciyi satın aldıktan sonra oluşan bir durum yamulma olayı. O.c şu an benim için arka planda kaldı. Şimdi öncelikle soğutucu sorununu çözmek istiyorum. Sistem şu an kurulu değil. Tüm parçalar kutularinda bekliyor. Soğutucu olarak Cooler Master Hyper 212 Evo aldım. Ancak bu yamulma olayı cidden sıkıntı. Yamulma yapmayacak bir soğutucu aramaktayim. Sıvı hava fark etmez.

Edit: bu Soğutucu sıkıntı çıkarır mı?
    Ağırlığı 384 gr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 30 Aralık 2015; 12:10:25 >
  • 212 evo yaylıydı hatırladıgım kadarıyla çok fazla baskı yapılmadıgı sürece sorun teşkil etmez üstelik fiyatına oranla gayet kaliteli bir sogutucudur 212 evo ile kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Benim sıkıntım ise çekirdek sorunuydu donanımlardan işlemciye gelip çekirdeklerden birini kapattıgım zaman sorunsuz çalışıyordu ancak çekirdegi aktif hale getirdigim vakit mavi ekrana atıyordu çok garip bir problem internette benzeri bir sorunada rastlamadım danıştıgım kişilerde anakartla işlemciyi garantiye vermemi söledi.
    @DeviL's

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black modern -- 30 Aralık 2015; 12:13:04 >
  • quote:

212 evo yaylıydı hatırladıgım kadarıyla çok fazla baskı yapılmadıgı sürece sorun teşkil etmez üstelik fiyatına oranla gayet kaliteli bir sogutucudur 212 evo ile kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Benim sıkıntım ise çekirdek sorunuydu donanımlardan işlemciye gelip çekirdeklerden birini kapattıgım zaman sorunsuz çalışıyordu ancak çekirdegi aktif hale getirdigim vakit mavi ekrana atıyordu çok garip bir problem internette benzeri bir sorunada rastlamadım danıştıgım kişilerde anakartla işlemciyi garantiye vermemi söledi.
    @DeviL's

Genellikle dediginiz sorun cok yuksek volt verilen islemcilerde meydana geliyor.cekirdekler zarar gordugu icin kapatmak zorunda kaliniyor.

• İşin ilginç yanı işlemci 4.0 ghz deyken durum buydu yani non-overclock iken durum buysa overclocklasak düşünemiyorum üstelik işlemci 2 haftalık felandı işlemci sogutucu h100i 25-40C lerde seyrediyordu. Buyrun buda vakti zamanında garantiye gitmeden önce biosun fotografını çekmiştim.
    http://hizliresim.com/GoYP47

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black modern -- 30 Aralık 2015; 12:34:28 >
    Montaj yaparken vidalari fazla sikmayacağiz. Umarım sorun olmadan kullanırım.

Sıvı soğutmada bir sıkıntı olur mu? Pin yamulmasi vs. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

i7 6700k kullanan arkadaşlar soğutucu olarak ne kullanmaktasiniz ?

Noctua d15
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

Noctua d15

Herhangi bir pin veya işlemci yamulmasi sorunu yaşadınız mı ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

Noctua d15

Herhangi bir pin veya işlemci yamulmasi sorunu yaşadınız mı ?

Kurulumu yaptıktan sonra işlemciyi tekrar çıkarmadığım için pinlerin durumu hakkında birşey diyemem ancak işlemci yamulmadı.
  • Cevabınız için teşekkür ederim

• Merak etme sorun olmaz ayrıca hyper 212 almışsın kullan bence işini görücektir.
    @DeviL's

• quote:

Merak etme sorun olmaz ayrıca hyper 212 almışsın kullan bence işini görücektir.
    @DeviL's

Tamam hocam. Cevabınız için teşekkür ederim. İkinci fanda takınca mis gibi olur

• quote:

Bende işlemciyi satın aldıktan sonra oluşan bir durum yamulma olayı. O.c şu an benim için arka planda kaldı. Şimdi öncelikle soğutucu sorununu çözmek istiyorum. Sistem şu an kurulu değil. Tüm parçalar kutularinda bekliyor. Soğutucu olarak Cooler Master Hyper 212 Evo aldım. Ancak bu yamulma olayı cidden sıkıntı. Yamulma yapmayacak bir soğutucu aramaktayim. Sıvı hava fark etmez.

Edit: bu Soğutucu sıkıntı çıkarır mı?
    Ağırlığı 384 gr.

6700k yı hyper evo 212 ile kullanıyorum şimdiye kadar bi problemim olmadı inşallah olmaz
  • punisher512 P kullanıcısına yanıt
    Içimi rahatlatan cevap bu. Çok teşekkür ederim. Umarım sizde bende sorunsuz bir şekilde kullanırz

• i3 6100 ile i5 6400 arasında performans farkı fiyat farkına değer mi? anakart-işlemci için 850 lira bütçem var ya i3 6100-MSI H150M Bazooka yada i5 6400-MSI H110M alıcam
  • 4. Seri farkli pin 5. Seri farkli pin 6. Seri farklı pin mühendislerden biride demiyormu aga bu nedir ??

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.