Şimdi Ara

Intel Skylake (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
735
Cevap
12
Favori
34.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset

Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset

Intel Skylike, 2015 2. yarıda geliyormış.

Yeni 170 / Zxx çipset ile, DDR3 ve DDR4 desteği beraberinde. 14nm. ve 1151 soket kullanılacak.

Bu sene bitmeden Haswell R - Broadwell (Belki de haswell e bile gelebilir) 2015 2. yarı Skylike gelecek. Millet ne alacağını şaşıracak bu ne manyaklıktır.

Güncelleme

Çipset detayları

Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset  Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 16 Ağustos 2015; 11:57:01 >

• Aynen zıppırt çıkarıp duruyorlar.

Aynı kedi doğurur gibi

-Ne alaka lan
  • 1150 ya da 1155 olsa da bazı anakartlarla uyumlu olsa Intel batar herhalde ?

Bunu tasarlarken fırlamanın biri gıcıklığına hadi bu da 1150 değil de 1151 pin olsun diyor kesin

Yoksa bunlar kazara olacak şeyler değil bence, ya da "aaa bu da böyle oldu neyse" denilecek türden şeyler değil. Komik değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 6 Haziran 2014; 0:24:23 >
  • Devil's Canyon, Broadwell ve Skylake.. Broadwell ve Devil's Canyon neyse de Skylake ile ortalık iyice karışacak, piyasada Z87-Z97-Z107 yada Z07 dolaşacak.

Haswell EHDT ayrı bir platform olarak neysede, yaz ortası Devil's Canyon, yeni yıl arifesi Broadwell, sonra Skylake. 6 ayda bir yeni yonga seti, yeni seri işlemci süper!

Haswell R zaten gelmedi mi? Devil's Canyon mu bahsettiğiniz yoksa yeni bir Haswell R serisi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melankomik -- 6 Haziran 2014; 0:44:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Intel Skylike, 2015 2. yarıda geliyormış.

Yeni 170 / Zxx çipset ile, DDR3 ve DDR4 desteği beraberinde. 14nm. ve 1151 soket kullanılacak.

Bu sene bitmeden Haswell R - Broadwell (Belki de haswell e bile gelebilir) 2015 2. yarı Skylike gelecek. Millet ne alacağını şaşıracak bu ne manyaklıktır.

Manyaklık ki ne manyaklık amd'nin bittiği noktadır.

• Melankomik kullanıcısına yanıt
    Yeni çıkan HR den bahsettim. HR'yi yeni saymayalım hadi.

Haswell E / Broadwell 2015 2. yarı Skylake

1 sene içinde 3 farklı işlemci.
  • Intel:"Vurun AMD'ye daha ölmedi."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten sistem değiştirmemin pek manası yok belki artık p55 yada x58 ler değiştirebilir ve değiştirmişkende son çıkan alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki senede işlemci çıkarmasa intel neden işlemci üretmiyor deriz.
    Firmaların arge çalışmaları neticesini vermek zorunda. Değilse nasıl para kazanacaklar.
    More money
  • ddr4 cikiyor mu ki 2015'te skylake geliyor.spekulasyon bence bu haberler itibar etmiyorum.2015 ikinci yarisinda broadwell cikiyor skylake cikmaz bence.broadwell 2015'e ertelendi haberinden sonra skylake 2015'te cikacak haberi sacmadir.amd keyfine 2016'da yeni mimari cikarmiyor bu ddr4 olayini beceremeyecekler bak soyluyorum.
  • Bu sene olmasa da, 2015'de Haswell E geliyor DDR4 ile.

Nesi var ki DDR4'ün beceremeyecekler ?
  • quote:

Bu sene olmasa da, 2015'de Haswell E geliyor DDR4 ile.

Nesi var ki DDR4'ün beceremeyecekler ?

bilmiyorum nm'de mi bir sorun var stanadarti mi belirleyemiyorlar ama kesin bisi var yani.serverde 2014 sonu o da high end sistemlerde cikacak dediler yani normal serverlerde direkt 2015 demek istiyorlar.bu durumda masaustune daha once gelmesi pek olasi degil haswell e de yalan olacak ya da ddr3 ile gelecek.cikti yayginlasti derken 2015 sonu 2016 basini bulur bence masaustunde.broadwell'i ertelemelerinin sebebi ddr4 olmasi kesin olan skylake'yi gec cikarmak ki dedigim gibi amd niye 2015'te degil 2016'da cikariyor yeni mimariyi cunku o da ddr4 olmasi kesin olanlardan.
  • Ertelenirse şaşırmamak geerek zaten, Intel'in hep yaptığı şey. Skylake'ın erteleneceğini düşünüyorum açıkçası.

Intel'in bu acelesine anlam veremedim.
  • quote:

Ertelenirse şaşırmamak geerek zaten, Intel'in hep yaptığı şey. Skylake'ın erteleneceğini düşünüyorum açıkçası.

Intel'in bu acelesine anlam veremedim.

amd zaten buyur abi piyasa senin ben 2016'da cikaracam diyince ve ddr4 olayi muamma olunca elinde serileri hazir bekleten intel'in kafa karisti tabi.amd ddr4 ciksa bile ben 2016'da rahat rahat cikarayim diyor intel de ddr4 ciktiginda skylake ciksin ertelenmesin istiyor ama oncesinde broadwell var onu ne yapacak.amd'nin zaten parasi yok anladigim kadariyla 2015'te cikarip hem ddr3 hem ddr4 kontrolculu islemci cikarmaya ya da o isi artik istemiyorlar am3 phenomlarda 2-3 destegi gibi.amd intel gibi planli programli calisan firmalar ddr4 yuzunden planlari bozuldu.ayni sekilde 20nm uretiminde sorun oldugu icin amd nvidia'nin da planlari bozuldu 260x 270 diye seri cikardi adamlar yeni bisi cikarmis gorunelim diye.nvidia da 750 modellerini cikardi.TSMC 20nm hazir buyurun dese bu sene cikacakti yeni seri kartlar.uretim yuzunden tekliyor artik planlar o yuzden artik daha kisa planlar yapmalari lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

Soket 1151 nedir 1 adet pin... ulan intel daha 4 ay oldu aldık i7 4770 hemen eskidi.

Sıkıntımı var ki en son çıkan soket ve işlemci almaya mecbur değilsiniz, çıkartsın bunu almaz bundan sonra ki nesil ile devam edersiniz. sanki 4770 alamayan 2600 kullanıcıları çok performans ve para mı kaybetti ki..?
  • her seriye yeni soket adamlar iyice boş buldu meydanı, baktılar amd işlemci çıkarmıyor. bizde kullanıcıyı nasıl derdindeler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

quote:

Soket 1151 nedir 1 adet pin... ulan intel daha 4 ay oldu aldık i7 4770 hemen eskidi.

Sıkıntımı var ki en son çıkan soket ve işlemci almaya mecbur değilsiniz, çıkartsın bunu almaz bundan sonra ki nesil ile devam edersiniz. sanki 4770 alamayan 2600 kullanıcıları çok performans ve para mı kaybetti ki..?

Yok tabiki memnunum ama sürekli soket değişiyor z97 alıcam diyordum ileride 14nm geçerim 14nm almak için soket 1151 lazımmış ondan dedim.

Bu cep telefonu ve diğer elektronik ürünler gibi, her yeni çıkan telefonu almak zorunda değiliz sonuçta.

Uzun yıllar iş görür 4770.

Z97 kartlar 14nm Broadwell destekliyor.

• Bakalim bu "z" serilerinde intel ne zaman 6 cekirdekli islemci cikaracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

amd zaten buyur abi piyasa senin ben 2016'da cikaracam diyince ve ddr4 olayi muamma olunca elinde serileri hazir bekleten intel'in kafa karisti tabi.amd ddr4 ciksa bile ben 2016'da rahat rahat cikarayim diyor intel de ddr4 ciktiginda skylake ciksin ertelenmesin istiyor ama oncesinde broadwell var onu ne yapacak.amd'nin zaten parasi yok anladigim kadariyla 2015'te cikarip hem ddr3 hem ddr4 kontrolculu islemci cikarmaya ya da o isi artik istemiyorlar am3 phenomlarda 2-3 destegi gibi.amd intel gibi planli programli calisan firmalar ddr4 yuzunden planlari bozuldu.ayni sekilde 20nm uretiminde sorun oldugu icin amd nvidia'nin da planlari bozuldu 260x 270 diye seri cikardi adamlar yeni bisi cikarmis gorunelim diye.nvidia da 750 modellerini cikardi.TSMC 20nm hazir buyurun dese bu sene cikacakti yeni seri kartlar.uretim yuzunden tekliyor artik planlar o yuzden artik daha kisa planlar yapmalari lazim.

Bence bu varsayımlarınızla ddr4'ün çıkışının alakası pek yok. Bugün ddr4 çıksa bir çok sunuculara ve/veya süperbilgisayarlar gibi büyük işlem kapasitesine sahip bellek ihtiyacı çok olan bilgisayarlara toplu satış gerçekleştirebilir düşük güç tüketimi ve yaydığı düşük ısı yüzünden özelikle... Bu da firmalara, şirketlere ciddi bir güç tasarrufu sağlar ki özellikle google gibi bu tip tasarruflara önem gösteren büyük firmalar bunlara iyi rağbet gösterir ilk adımda. Her firma yeni ürün çıkarıp da hem ortaklarını (hissedarlarını) hem müşterilerini tatmin etmek, para kazanmak/kazandırmak ister. İmal edilebilsin yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 6 Haziran 2014; 15:14:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

Bence bu varsayımlarınızla ddr4'ün çıkışının alakası pek yok. Bugün ddr4 çıksa bir çok sunuculara ve/veya süperbilgisayarlar gibi büyük işlem kapasitesine sahip bellek ihtiyacı çok olan bilgisayarlara toplu satış gerçekleştirebilir düşük güç tüketimi ve yaydığı düşük ısı yüzünden özelikle... Bu da firmalara, şirketlere ciddi bir güç tasarrufu sağlar ki özellikle google gibi bu tip tasarruflara önem gösteren büyük firmalar bunlara iyi rağbet gösterir ilk adımda. Her firma yeni ürün çıkarıp da hem ortaklarını (hissedarlarını) hem müşterilerini tatmin etmek, para kazanmak/kazandırmak ister. İmal edilebilsin yeter.

soyle dusun ddr4 ciktiginda skylakenin hazir ve sirada olmasi lazim.elinde o kadar islemci beklerken ve ddr4'un ne zaman cikacagi belli degilken ddr4'un cikisi plan bozucu bir seydir cunku anladigim kadariyla ikisi de hem ddr3 hem ddr4 seklinde yapmayacaklar kontrolculeri.2015'ten once ddr4 beklemeyine getirdiler biraz olayi ve bence intel skylake'den once haswell e ile server standartlarinda denemek istiyordu ddr4'u.ddr4 sadece enerji tasarrufu degil 1 cl'si diyeyim cok dusuk ddr3'e gore ama cl kac olacak onu belirlemediler daha.uretimdeki aksamalar planlari bozan bir sey benim demek istedigimin anafikri.bir diger anafikir artik kucultemiyorlar nanometre isini bu da sorun olmaya basladi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.