Şimdi Ara

Intel Skylake (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
734
Cevap
12
Favori
34.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

İkiye katlandı fiyatlar, 2011'de 650 Lira'ya 2600K alınıyordu. Şimdi muadili 6700K 1.200 Lira'dan fazla. Anakartlar desen yine öyle, 500 Liraya ROG Gene Z68 almıştım o zamanlar.

Şimdi ROG kartlar çok yükseldi.

Çünkü dolar tl bazında nerdeyse 2 e katlandı.Dolar bazında intelin fiyatları değişmiyor.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Dolar kuru +birde bizdeki teknoloji meraki bu hale getirdi
  •  Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurpolo4

sistemi yeni topladım bazı parcalar değişti ve değişicek güncel hali imzamda salı günü son parcam geliyor tesler i7 6700k 4,7Ghz de 46x de bus frekansı 102.00 de 1,345w ta tam 4,963 te yapılmıştır

Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset  Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset  Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset

Memory hız ve timingleri nedir.4,963mhz de mi bench yaptınız.=?

• YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    merhaba
    ramleri profil 1 de starndart hızında bıraktım 2666Mhz olarak ama anakart 2720 Mhz aldı otomatik 15-17-17-35 oldu aida 64 testi aşağıda görebilirsiniz

Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset
  • süper pi de durum çok fazla değişmemiş benim i5 750 de 3.4 ghz de 1M 11 saniyede bitiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurpolo4

merhaba
    ramleri profil 1 de starndart hızında bıraktım 2666Mhz olarak ama anakart 2720 Mhz aldı otomatik 15-17-17-35 oldu aida 64 testi aşağıda görebilirsiniz

Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset

Süper pi skoru kendimle kıyaslayınca düşük geldi bana işlemci frekansı nedir benchmarklar sırasında acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

süper pi de durum çok fazla değişmemiş benim i5 750 de 3.4 ghz de 1M 11 saniyede bitiriyor

Benimde dikkatimi o çekti ama sanırım spi zamanı doldu......
  • YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    4.7 de adia64 de yaziyor tam carpanlarim ve frekansim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Super pi 1m testindede ayniydi diye hatirliyorum ama tam emin degilim yarin bakicam duruma gore ekran goruntusu atarim

• n11den işlemci alan var mı acaba? i5 6500 serilerinde kutudan stock fan cıkıyor mu? n11de gördüğüm kadarıyla oem fansız olarak gösteriyorlar ürünü fark var mıdır?oem den kasıtları tam oalrak nedir? garantiye de bazı yerler 2 yıl bazı yerler 3 yıl yazmış fark ediyor mu yoksa yanlış mı yazmıslar?
    kartlara bonus puan kampanyası yüzünden n11den alayım diyorum, indirimli oluyor. güvenilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 19 Kasım 2015; 1:02:03 >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Çeşitli firmaların n11.com üzerinden ürün satışları var yani bu mağazaların çoğunun kendi alış veriş siteleri de oluyor. İnternette aradığınız anda bu firmaların kendi alış veriş sitelerine ulaşabilirsiniz. N11.com sitesinden ürün arattığınız zaman pekçok firmanın fiyat bilgisi ile ekranın sağ tarafında ilgili firmaların güvenilirlik derecesi çıkıyor. Bu derecelendirmeler her firmaya ait alış verişlerden sonra müşteriler tarafından yapılıyor ve yazılmış olan müşteri referans yazıları var yani firmaları ve ürünleri müşteriler derecelendiriyor ve buna göre güvenilirlikleri artıyor veya düşüyor. Alış veriş işleminizi yaptığınızda n11 com sizin onayınız olmadan ödemeyi karşı tarafa yapmıyor. Ola ki ürünü beğenmediniz veya istediğiniz ürün gelmedi, gerekçelerinizi yazıp iade ve değişim talebi yapıyorsunuz. Talabiniz haklı ise ürünü aldığınız firma iade veya değişim talebinizi onaylıyor. Kısaca benim şahsi fikrim n11 üzerinde tanınmış firmalara ya da güvenilirlik derecelendirmesine ve ürün ve firma için yazılmış referans yazılarına itibar edin... Kendi adıma birkaç alış veriş yaptım hiçbir sorunla karşılaşmadım fatura ve hizmetler açısından sorun çıkmadı. En beğendiğim yönü siz onay vermedikçe yani alışverişi tamamlamadıkça belli bir iş günü boyunca n11 karşı tarafa ödeme yapmıyor olması...
    Ürünü alırken çok indirimli ise kutusunun açılmış mı açılmamış mı ve açılmışsa eğer gerekçesini yazıyorlar, firmaların bu gibi açıklamalarına dikkat edin. Ayrıca n11 şu anda Doğuş grubunun, sitenin anasayfasının en altına bakınca görürsünüz zaten.

http://www.n11.com/genel/cayma-hakki-65205

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 19 Kasım 2015; 1:51:30 >

• Rajeesh kullanıcısına yanıt
    i5 6500'den soğutucu çıkıyor evet. İşlemciler iki çeşit satılmakta.

1- Tray (Fansız)
    2- BOX (Fanlı)

Garanti konusuna gelince, eğer ürün resmi distribütörden temin ediliyorsa 3 yıldır. Bazı bildiğimiz büyük satış sitelerinde de 2 yıl yazabiliyor. Oradakine aldanmayın, Intel işlemciler 3 yıl garantili.
  • 1 pin için 1500 tl harcayıp ram işlemci anakart üçlemeis yapmak bütçeme daha doğrusu bana zor geldi.7. seiriy çıakrsın performansı artırsın o zaman alayım
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    sağolun.

n11de çoğu satıcının ürünü oem/fansız olarak geçiyor da merak ettim
    peki standart skylake kutusuyla mı gelir? oem diye aratınca internette başka ufak boş kutularla gelen işlemciler gözukuyor.
    en iyisi satıcaya sormak emin olmak için

edit:n11de satıcının birine sordum, orjinal kutu ambajlı değil farklı kutuyla geliyor dedi. açıkcası güvenemedim. standart box versiyon bakayım en iyis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 19 Kasım 2015; 8:26:24 >
  • Beyler, yamulan işlemci yapmışlar. Haberin kaynağı cgameshardware. Olayın sebebiyse giderek incelen işlemciler. Haswell'e göre fark resimde açık olarak belli. Bu yamulmaya neden olan diğer etmense soğutucunun uyguladığı basınç. Bazı soğutucuların montaj kiti fazla baskı yapmaya izin vermiyor ama bazı kitlerde vida kafa sıyırana kadar sıkılabiliyor. Skylake kullanan kullanıcılar için tavsiyem vidaları fazla sıkmayın. Haberde ağır hava soğutmalar filan demiş ama bence sıvı soğutmada da bu sorunla karşılaşma ihtimali var. İşlemciye uygulanan basınç esas olarak soğutucuyu vidalarken artıyor.

Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset  Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset

Hatta şimdi fark ettim Noctua'nın Secufirm II kitinde bu basınç olayından bahsedilmiş.

http://www.modders-inc.com/psa-cooler-mounts-can-damage-skylake-cpus/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler, bence cddi ve dikkate alınması gereken bir konu. Intel bununla ilgili bir açıklama yapabilir.

Skylake kullananların da bir kontrol etmelerinde yarar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 4 Aralık 2015; 13:21:13 >
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Resmen Rezillik Ya Eger Yamulan islemci Yapiyorsa intel Benim icin Bu Saat'ten Bitmis'tir Para Goz Oldugu icin Cimriligin'den Para Vermemek icin Cok Dandik Malzeme Kullaniyor Demek Ki Hersey Performans Degilmis Bunu'da Ogrenmis Olduk AMD Basarili FP Urunleriy'le En Kalite'li Malzemeleriy'le Hic Yamulma Sorun'lari Yasamiyor iste Biz Bunu istiyoruz .

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 1 Nisan 2016; 17:07:52 >
  • iyi Guzel intel'in islemci'leri Guclu Anladik'da Niye Yamuk Yumuk islemci Uretiyor Niye AMD Gibi Yamulmayan islemci Uretmiyor Bende Bunu Anlamiyorum . Abime Skylike Sistem Toplayacaktim Resmen Soydum Nefret Ettim Kendime'de Zen islemcili Sistem Toplama Gibi Plan Yapmistim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 5 Aralık 2015; 12:16:54 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.