Şimdi Ara

İntel Pentium Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun Aleyküm arkadaşlar ben İşlemcime overclock yapmak istiyorum bu sistem ile yapılabilirmi sağolun.

Anakart: Pegatron 2a94h

İşlemci: İntel Pentium dual core e5300 2.60 ghz fsb=800mhz

Ram:3x1 gb 1333 mhz fakat fsb nedeniyle 667 mhzde çalışıyorlar.

Ekran kartı :Nvidia geforce g210

önemli önemsiz ne varsa vermeye çalıştım sadece ekstra voltaj vermeden 3.10 ghznin üstüne çıkarmak istiyorum teşekkür ederim.  İntel Pentium Overclock

• fsb'yi 960 yaparsan 3.1 olur. Voltaj ister mi istemez mi onu bilemem yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: lerenturk

fsb'yi 960 yaparsan 3.1 olur. Voltaj ister mi istemez mi onu bilemem yalnız

245 yapmasi gerekli stok 200mhz de :) voltaj istemeyecektir %90 ama anakart pegatron overclock menusu dahi olmayabilir cunku pegatron boardlarda bu menu kilitli :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    hocam 240*4=960 onu demek istedim :)
  • quote:

hocam 240*4=960 onu demek istedim :)

245*13=3185mhz seklinde hesaplaniyor aslinda :) ama tabi fsb bazinda senin dedigin gibi ikimizinkide dogru :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 14 Eylül 2016; 4:23:14 >
    Saat hızı evet ama fsb bios ayarlarında 200 olarak geçmiyor direk 800 yazar.

Edit: yanlış hatırladığımı hatırladım arkadaş haklı 200 diye yazar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lerenturk -- 14 Eylül 2016; 3:24:57 >
  • quote:

Saat hızı evet ama fsb bios ayarlarında 200 olarak geçmiyor direk 800 yazar.

Edit: yanlış hatırladığımı hatırladım arkadaş haklı 200 diye yazar :)

Yok malesef yanlis hatirliyorsunuz... 200 seklinde yaziyor fsb 1066 ise 333 yaziyor mesela gibi gibi :) belki bazi anakartlarda dediginiz gibidir ama hic denk gelmedim

Edit: duzeltmissiniz ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 14 Eylül 2016; 4:25:42 >
    Aklım ram hızlarına gitti benim niyeyse :)
  • quote:

Aklım ram hızlarına gitti benim niyeyse :)

Saat olmus 3.30 dostum dogal

Sağolun 3.0 Ghz olsada olur sadece ekstra voltaj verip yakma ihtimalim varmı onu sordum teşekkür ediyorum.
  • Abartmadıgın sürece sorun olmaz :)
    evet şimdide başka bir sorun var buda sizin dediğniz gibi işlemciyi görüyorum lakin üstüne gelemiyorum sanırım dediğinz gibi kilit ne yapmam gerek
  • Malesef bir çözümü yok :|
    tamam sağolun ama benim işlemcim şuan 800mhz fsbsi var ben 1333 mhz ram taktığımda otomatikman kendi kendini 800mhznin altında birşeye ayarlarmı bayağı merak ediyorum eskiden sorun değildi bıosla uğraşmazdım şimdi kilitin olduğunu görünce ram mhzleride ayarlanmıyor :////

• 800mhz de çalışacak herşeyi geçtim anakart 1333mhz ramde desteklemiyor 1066mhz max
    ah özür dilerim yanlış yazmışım pardon bir önceki sorumu 1066 mhz olarak algılayın şimdi ben 1066 mhz olarak bir ram alsam otomatikman 800 mhz altında bişeye ayarlarmı yoksa bısotanmı hallatcez
  • Aynı kapı işlemci 800fsp oldugu için 800mhz calısacak oda anca işlemciye oc yaparsan onunda frekansı yükselir :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.