P

Onbaşı
26 Aralık 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar mesela fan kontrolcüsünün 2x girişi var ama bizim de 5 tane fanımız var ekstradan fan kontrolcü almalımıyız yoksa gerek yokmudur birde 3 pin ve 2 pin olayı nedir sağolun
Selamun aleyküm arkadaşlar benim şu lanet BIOS'a girdim ve işlemciyi overclock yapmak için hazırlandım taki işlemcide olan kiliti görene kadar.Ben RAM'de almayı düşünüyorum ama FSB yüzünden 1333Mhz'de çalışan RAM'ler 667Mhz'de çalışıyor evet sorunum şunlar:

1)Bu BIOS şifresi kırılır mı?

2)Yeni ramler haliyle 1333Mhz olacak ve ben bu ramleri taktığımda otomatikman 667Mhz olur mu yoksa yine BIOStan mı halledeceğiz ?
Selamun Aleyküm arkadaşlar ben İşlemcime overclock yapmak istiyorum bu sistem ile yapılabilirmi sağolun.

Anakart: Pegatron 2a94h

İşlemci: İntel Pentium dual core e5300 2.60 ghz fsb=800mhz

Ram:3x1 gb 1333 mhz fakat fsb nedeniyle 667 mhzde çalışıyorlar.

Ekran kartı :nvidia geforce g210

önemli önemsiz ne varsa vermeye çalıştım sadece ekstra voltaj vermeden 3.10 ghznin üstüne çıkarmak istiyorum teşekkür ederim
Selamun Aleyküm arkadaşlar ben İşlemcime overclock yapmak istiyorum bu sistem ile yapılabilirmi sağolun.

Anakart: Pegatron 2a94h

İşlemci: İntel Pentium dual core e5300 2.60 ghz fsb=800mhz

Ram:3x1 gb 1333 mhz fakat fsb nedeniyle 667 mhzde çalışıyorlar.

Ekran kartı :Nvidia geforce g210

önemli önemsiz ne varsa vermeye çalıştım sadece ekstra voltaj vermeden 3.10 ghznin üstüne çıkarmak istiyorum teşekkür ederim.
konuyu fazla uzatmadan ekran kartımın kaç mb oldğunu öğrenmek istiyorum ancak cpıd da şöyle

dxdiagda ise şöyle gözüküyor !?

lütfen bir cevap yazın teşekkürler
Arkdaşlar şimdi benim cpu zde fsb:dram 1:2 yazıyor ozaman benim alacağım ram 800:2 deb 400 mhzmi olmalıdır baya araştırdıma ama ssadce kafam karıştı

Şimdi arkadaşlar ben yeni RAM almak istiyorum ama biraz araştırma sonucunda işlemci ile ram mhz sorunu olacağını öğrendim işlemcimin FSB hızı 800mhz ama anakart 1066 mhz destekliyor şimdi ben 1066 mhz ram alırsam uyumsuzluk sorunu olurmu şimdiden teşekkürler...
Benim bilgisayarım özellikleri böyle alacağım RAM'ler uyarmı bir bakarsanız sevinirim.

Anakart: Pegatron 2A94h
İşlemci: DualCore İntel Pentium E5300 , 2600Mhz
Ekran Kartı: nVIDIA Geforce G210
ve en son 1066 Mhz alabilirmiş
Önemli olan özellikleri yazdım eğer daha fazla bilgiye ihtiyaç varsa atarım.
Alacağım RAM'ler

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hynix-4gb-ddr3-1066-mhz-masaustu-pc-ram-203575665
Bu üründen 2 tane alsam olurmu teşekkür ederim.
Arkadaşlar ben PC'yi 64 bit yapacağım ama bir sorum var şimdi benim işletim sistemi Windows7 Starter ben bu işletim sistemini Windows7 Starter CD'si kullanarak 64 bit yapabilir miyim ? Sağolun.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 25
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 605 (Bu ay: 45)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.