Şimdi Ara

Intel işlemcilerdeki kritik açık kapatılacak, performans %30 düşecek (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
5
Favori
19.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İntel baktı apple taktiği tutturdu, yeni versiyonu gönder eskiyi öldür oda başladı
  • For Mother Russia F kullanıcısına yanıt
    Birader 10 kez söyleyince performans düşmemiş olmuyor. Oyun performansı dahi bal gibi düşüyor. Windows'un Salı günü gelen Preview sürümünde FPS olarak %3-5 dolaylarında daha düşük sonuç alınmış. AMD de olaydan etkileniyor demek de göz göre göre insanları kandırmaya çalışmak. Halihazırda yazılım desteği yoluyla, performans kaybı olmaksızın, çözülen bir durum ve etkilenmenin mümkün olmadığı iki durum var AMD cephesinde. Durum önemsiz falan değil. Birçok işyükünde kayıplar fazla fazla göze batacak. Resmen insanları kandırmaya çalışıyorsunuz. Önemsiz demişsiniz, önemsiz falan değil. Her Intel makine şu anda saldırılara açık bir konumda. Üç çeşit açık var, bu açıklardan yalnızca birinde çok kompleks şeyler yapmanız durumunda açıktan faydalanılabiliyor. Bu açık hem AMD'de, hem ARM'de hem de Intel'de var. AMD bu kompleks şeyler yapmanız halinde faydalanılabilecek açığın yazılım güncellemesi yoluyla performans kaybı olmadan çözüldüğünü, diğer iki açığın da mimari farklılıklar sebebiyle AMD'yi etkilemesinin mümkün olmadığını açıkladı. Öte yandan Intel ise bu açıkların üçüne de babalar gibi açık. Ransomware tarzı toplu bir virüs salgınına Intel makineler yakalanır da AMD makineler yakalanmazsa ben o zaman size çok güleceğim. Şimdi "Güncellemeyi yapmayın olsun bitsin" diyorken "Imı bir şiy ulmuyır ki, önemli bilgisi olanlar güncellemeyi yapsaydı" dersiniz :)

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    BimBitmiş gerekli açıklamayı yaptı,derdin varsa ona anlat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MajoooR kullanıcısına yanıt
    Sanallaştırma teknolojisi olan bütün intel işlemciler
  • Kerneli yazan adamlar bile çıkıp ne dedi? Özel durumlar haricinde performansa bir etkisi yok olumsuz olarak. Hala daha performans düşecek muhabbeti neden? MacOsX'e de güncelleme geldi, özel durumlarda en büyük performans kaybı %3. İşiniz gücünüz fanatiklik olmuş, okuyun diyeceğim de wiki'den bakıp bakıp geliyorsunuz, sonra saçmalıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O 6600k'yı alır 6600 kere bir taraflarına ......

Şaka mı bu ya ? Tüketiciye bunun yanında ne hak verilecek peki ? Alsınlar bir taraflarına monte etsinler %5 ila %30 performansı düşen işlemciyi.

Qualcom şu masaüstü işlemci pazarına bir girse de şu rezil firma yerin dibini boylasa. Lanet olsun aldığım kullandığım güne.
  • Diğer taraftan bakarsak işlemcideki bir açık yüzde30 hızlandırıyor. Biri bana mantığını anlatabilir mi? Ciddi soruyorum merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam da bilgisayar/laptop alacağım zaman şimdi düşün dur.

benchmarkları görmek lazım gerçekten ciddi performans düşüşü yaşanacak mı?

bu güncellemeyi tespit edip engelleyebiliyor muyuz?

intel amd apulu yeni işlemciler etkilenecek mi , amd 2500u 2700u cpular etkileniyor mu?

kafamda deli sorular.
  • Kaynak verebilir misiniz ? Ben göremedim sanırım.

• SMTZHR kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Çok bi açıklama yok ama sorun büyükmüş anladığım kadarıyla. 10yıl olmuş hala çözüm yok. Enteresan baya.

• Intel i5 6300HQ kullanıcısıyım. Dehşetle takip ediyorum bu konuyu. Aldığım zaman AMD'nin mobil işlemcileri yoktu. Hala da yok sayılır. Dizüstü kullanıcıları için şuan Intel tekel konumda. Dünyanın büyük çoğunluğu hala Intel kullanıyor. Geek diye tabir edebileceğimiz kitlenin istatistiklerini Steam paylaşıyor zaten. Ezici çoğunluğu Intel. Geri kalan normal kullanıcıların çoğu da Intel kullanıyor. Apple dediğimiz şirketin bütün bilgisayarları Intel kullanıyor. Intel bu işten sıyrılamaz içiniz rahat olsun. İşlem gücü düşen Apple kullanıcıları bile Apple'a dava açar. Bu bile Apple'ın önlem aldırmaya zorlar. Elbet orta yolu bulunacaktır. Şuanki performans kayıplarının da panikle oluşturulmuş fix işlemlerinden oluştuğunu düşünüyorum. Sürece yayılınca Linux otoriteleri, Apple, Microsoft, AMD, ARM ve Intel topluca masaya oturup daha optimize bir çözüm bulunacaktır, şahsen böyle düşünüyorum.

Bu kapının da NSA için bilerek bırakılmış olabileceğini düşünüyorum. İfşa olunca da Intel'e kaldı mevzu. Eğer bilerek bırakılmış bir şey ise AMD ve ARM tabanlı işlemcilerin alayında da vardır. Yoksa zaten sattırmazlar, yıkarlar orayı.

Not: Hem Intel, hem AMD, Nvidia hem de Apple marka bir sürü donanım ve ürün kullandım. Bu şirketlerin hiçbiri de babamın değil. Ülkemize de ait değil.

• Vee ilk windows incelemesi yayınlanır...

AMD fanları ağlıyordu, vurmayın diyorlardı ama kendi yazdıklarını fanlara gösterip gülüyorlardı... Hadi yine iyisiniz, bedduanız %1 ile %3 arası oranda tuttu. Oyunlarda birkaç fps artış bile var ama siz NVM-e SSD'e erişim süresinde 0.014'lük farka %30 deyin.Ne olmuş yani %1 veri okuma-yazma hızı değiştiyse de demeyin, oyunlar kasar, açılmaz falan yazın. Yazık yav, her seferinde dediğinizin tersi çıkıp duruyor. Komünist AMD'yi alıp ülkenin cari açığını arttırmayın falan yazın, devam devam hadi.
    https://www.youtube.com/watch?v=_qZksorJAuY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 4 Ocak 2018; 15:3:32 >
  • Sadece performans değil hisse senetleri de düşecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

Vee ilk windows incelemesi yayınlanır...

AMD fanları ağlıyordu, vurmayın diyorlardı ama kendi yazdıklarını fanlara gösterip gülüyorlardı... Hadi yine iyisiniz, bedduanız %1 ile %3 arası oranda tuttu. Oyunlarda birkaç fps artış bile var ama siz NVM-e SSD'e erişim süresinde 0.014'lük farka %30 deyin.Ne olmuş yani %1 veri okuma-yazma hızı değiştiyse de demeyin, oyunlar kasar, açılmaz falan yazın. Yazık yav, her seferinde dediğinizin tersi çıkıp duruyor. Komünist AMD'yi alıp ülkenin cari açığını arttırmayın falan yazın, devam devam hadi.
    https://www.youtube.com/watch?v=_qZksorJAuY

Hahaha yama sonrası 8700k render işlemlerini daha hızlı bitirmiş. Oyunlarda bile 1-2 fps artışı olmuş. Sadece dikkat çeken disk yazma okuma hızlarındaki hafif düşüşler, bununla ilgili düzeltmeler gelecektir, sonuçta bu yayınlanan ilk yama.

İşte bize lazım olan bu tür gerçek hayat testleri, şimdi yama öncesi ve sonrası ev kullanıcılarının durumuyla ilgili fikir edinmeye başladık. Manipülasyon yapıp insanları tedirgin eden, yanlış bilgiler veren arkadaşların mesaj silmeye başlaması için güzel bir başlangıç oldu.

Bir de yama öncesi ve sonrası amd sever arkadaşların durumuna bakalım.

Yama öncesi: Yama ile direk yüzde 35 performans kaybı olacak, fps düşecek, intel bitti.
    Yama sonrası: ÖLÜ TAKLİDİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 4 Ocak 2018; 15:39:53 >

• Yamadan sonra %30 düşüş falan yaşanmadı 1 fps artış veya düşüş var.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    o Nasıl oluyor. Ben foruma üyeliğimden beri sadece 1 kere fake hesap açtım, o da can sıkıntısından ve bir nevi test oldu benim için. Farklı şekilde yzınca ne tepki veriliyor görmüş olduk.

Tabi şikayet ettiler süresiz banlandı ve bu hesabımda ceza yedi o zamanlar.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Siz gülmeye devam edin. Asıl yama geldiğinde göreceğim sizi :)

Bu yama Variant 1 denen AMD'nin "Sorun bizim işlemcilerimiz için basit bir yazılım güncellemesiyle çözüldü" dediği sorunun intel çözümü Variant 2 ve 3 ile alakalı hala herhangi bir gelişme yok. Intel'in bu açıkları kapatmak için İşlemcinin mikrokodunda değişikliklere gitmesi gerekiyor, onları yaptığında da %35 mi olur bilmem orası ayrı konu da, Döngü Başına Komut Sayısında(IPC)bir düşüş olacağı kesin. %3 olur, %5 olur, %10 olur. Orasını şu an ancak Intel mühendisleri kestirebilir. Düzeltilen şey zaten performans kaybı yaşanmadan düzeltileceği söylenen ve bütün işlemcileri etkileyen bir sorun ile alakalı.
  • Ya dostum az ötede oyna ya saçma sapan yorumlar

Burada biz tüketiciyi nasıl kandırdılar nasıl çöp durumunu düşürdüler diye konuşuyoruz sen gelmiş; omodo fonloro oğloyordo...
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Aklı mantığı olan kimse zaten İ7vİ5 (87xx v 76xx) işlemciler için kuşkulanmamıştır. Sizin anlamadığınız nokta şu bi fanboyluk yok herşey de damdan düşer gibi hadi fanboyluk hadi fanboyluk demeyi bırakın artık.

i7 4790k-4770k veya i5 4670k-4690k test eden yok ortada.

Siz sorunu anlamış değilsiniz daha "Yaklaşık 10 yıllık geçmişe sahip Meltdown, sanallaştırmayı destekleyen tüm Intel işlemcileri etkiliyor." bu ibare kullanılmış bunu sadece i5 7600k ve i7 8700k mı kullanıyor. Bu forumda i7 8700k kullananla i7 4790k yı kullananları oranlar mısın?

Asıl mesele artık (ilk) skylake ve 4xxx serisi işlemcilerinizi satın yenisi alın istediğimiz satış gelmedi diyor intel para lazım para diyor. biz sizi yontmamız lazım diyor.

Ve eminim ki 4xxx serisi işlemciler Türkiye'de şuan en çok kullanılan işlemcilerdir. Gelmiş sende 8700 var diye kendini su üstüne çıkarıyorsun sadece yaptığın bu.

Bende intel kullanıyorum bende hayatım boyunca intel kullandım ama artık gözünüzü açın bu intel&amd savaşı değil bu üretici&tüketici savaşı.

O videoda çekilenler sadece 3 işlemciyi kurtarır ya gerisi? Yüzlerce işlemci var "Sanallaştırmayı" destekleyen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMTZHR -- 4 Ocak 2018; 16:5:45 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.