Şimdi Ara

Intel’in Comet Lake ailesi sızdı: Core i9-10900K 5.3 GHz’e ulaşıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    FX 9590 ile bunu bir mi tutuyorsunuz.
  • Ne zaman çıkacak bu işlemciler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

FX 9590 ile bunu bir mi tutuyorsunuz.
    FX 9590 çok fazla voltaj çekerek ve ısı üreterek bu yüksek seviyelere geliyordu. I9-9900K ve KS de aynı şeyi yapıyor. I9-10900 da aynısını yapacaktır.
  • Intel 8 ve 9. nesil işlemcileri düşük voltaj ile kolayca 4.8ghz'e çekebilirsin, 5ghz ve ötesi fazla voltaj gerektireceğinden çok da gerekli değil, tdp konusunda kıyaslama yapacaksanız R9 3900x ve 3950X ile yapın bari daha mantıklı olsun, i9 10900K ipc gücü olarak FX 9590 gibi teneke işlemci olmayacağından, çok sayıda kişiyi memnun edecektir, manuel uv ve uc ile iyi ısı değerleri elde edilebilir olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Aralık 2019; 16:55:32 >
  • Rekabet Güzel şey ama, sonu yok AMD intel hep yaristalar bakalım kim kazanacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Intel bir sonra ki nesilde geride kalmamak için MHz leri cayır cayır yapacak, hem ısı hem fps anlamında, ancak bu gidişle bir buzdolabı şirketi ile anlaşma yapmak zorunda kalacaklar gibi, klasik sıvı soğutma bile yetmeyecek..

• teşekkürler AMD

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

125W yazıyor. Ayrıca TDP değeri hiçbir anlam ifade etmemektedir. Firmalar istedikleri gibi bir taraflarından formül üretip yazmak istedikleri değeri yazabiliyorlar.
    Ben k olmayan modelden bahsediyorum. Ayrıca tdp çekebileceği max watt diye biliyorum.
  • Spinata S kullanıcısına yanıt
    TDP misal yeni intel modellerde 3 ghz'de ölçüldüyse o hızda üretebileceği sıcaklık değeridir.oc yaptıkça hatta oc bile değil turbo 5 ghz olunca bu değer yükselir.limiti yoktur 8 ghz yap 10 ghz yap çıkan sıcaklığı sınırlayamazsınız.
  • sıcaklık düşsün fiyat düşşsün amd vs intel ,kazanan biz olalım ,güzel duruyor kağıt üstünde
  • Edward Teach kullanıcısına yanıt
    Benim birşeyleri sınırladığım yok. O.c. bahsetmiyorum, inatla o.c. o.c deyip duruyorsunuz. K olmayan modellerde max işlemci (turbo da dahil) frekansına getirilir öyle ölçülür diye biliyorum. Bi daha bi internetten kontrol edeyim. Ama daha önce çok araştırmıştım.

Mesela benim işlemci 90 tdp neyle 90, 4.2 ile. Ben üstüne çıkarsam, tabi ki o değerde yükseliyor ama inanın oyundan oyuna programdan programa değişiyor ve ben bu zamana kadar o.c. kullanmama rağmen çok çok nadir tdp sınırına ulaşıyorum.

Yani intel benim bildiğim üstüne birde en kötü senaryo ile yapıyor bu testleri.

Yine de tekrardan bir araştıracağım.
    TDP nin ne olduğu ile ilgili çok detaylı bir video var. İngilizceniz varsa gerçekten bilgilendirici bir içerik.
    https://www.youtube.com/watch?v=tL1F-qliSUk&feature=youtu.be

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    tavan değil, taban frekansına göre baz alınıyormuş. Bunu da öğrenmiş bulunduk.
    biliyorum biliyorum diye hep yanlış şeyler söylüyorsunuz iyice bi bilip gelin bence.
  • kesin sızmıştır

• Ne intel ne de amd fanıyım. Sadece amd bu aralar fiyat performans işlemci ve anakart çıkarıyor. 1000 tlye, 3000 tllik intel den aşağı kalır yanı olmayan performans alabiliyoruz.. Ryzen 5 1600 ve ucuz bir b450 anakart ile.
    Parayı zor topluyoruz. İntelde oc yapmak için en az 1000 TL anakart, 2000de işlemciye para vermek bu zamanda bana göre değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    1000 lira anakart 2 bin lira işlemci olsa ben almıştım intel.en kötü 8700k alacaksın 2750 lira ki ben bu işlemciyi 1700 liraya almamıştım pahalı biraz daha düşsün diye.üretim sıkıntısı kisvesi altında fırladı fiyatı.anakart da illa ki 1500'ü bulur oc yapacaksan ve en önemlisi 250 300 sıvı metal vs vs delid yapacaksın o alete ve yine 1500 liralık su soğutma alacaksın.intelde oc bir zevk olabilir yapana bir şey demem ama amd işlemci fiyatlarını bu kadar düşürüp kendi performansını da bu kadar arttırınca insan diyor ki 600 liraya bi 12nm 1600 çakıp geçsem mi diye.2017'de 1200 lira mıydı daha pahalı mıydı resmen herkesin ayağına getirdi 6/12 işlemci almayanı dövün diye.intel'de oc ise artık direkt lüks.bakın ben o kadar para harcadım oc olmuyor bu işlemci çünkü çoğu şeyde bir iki test hariç stok performansı zaten oc ile aynı uğraştığına değmiyor.böyle olduğunu bilseydim d15se falan almazdım tak stok fanı mis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

1000 lira anakart 2 bin lira işlemci olsa ben almıştım intel.en kötü 8700k alacaksın 2750 lira ki ben bu işlemciyi 1700 liraya almamıştım pahalı biraz daha düşsün diye.üretim sıkıntısı kisvesi altında fırladı fiyatı.anakart da illa ki 1500'ü bulur oc yapacaksan ve en önemlisi 250 300 sıvı metal vs vs delid yapacaksın o alete ve yine 1500 liralık su soğutma alacaksın.intelde oc bir zevk olabilir yapana bir şey demem ama amd işlemci fiyatlarını bu kadar düşürüp kendi performansını da bu kadar arttırınca insan diyor ki 600 liraya bi 12nm 1600 çakıp geçsem mi diye.2017'de 1200 lira mıydı daha pahalı mıydı resmen herkesin ayağına getirdi 6/12 işlemci almayanı dövün diye.intel'de oc ise artık direkt lüks.bakın ben o kadar para harcadım oc olmuyor bu işlemci çünkü çoğu şeyde bir iki test hariç stok performansı zaten oc ile aynı uğraştığına değmiyor.böyle olduğunu bilseydim d15se falan almazdım tak stok fanı mis.
    Arada fiyat olarak en fazla yüzde 30-40 fark olsa tamam gider intel alırım belki,ya da almam orası kullanıcının keyfine ve maddi durumuna kalmış tabiki. İntelin rekabetçi olması için amd gibi fiyat politikası izlemesi gerekir. Yoksa gidip de 300 dolar işlemciye veremez herkes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 2 Ocak 2020; 20:12:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• i9 9900K'dan %30 daha hızlı olacak diye bir söylenti dolaşıyor etrafta.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.