Şimdi Ara

İntel HD Graphics 4000 Hakkında Soru.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
11.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Milletin intel HD graphics 4000 lerinde vram 64mb yazıyor.Benimkinde Vram 32mb yazıyor.Bu intel HD graphics 4000 işlemciye entegreli ekran kartı değil mi(Onboard). E o zaman nasıl değişiklik gösteriyor.Windows 8 yüklü(bence ondan ),Windows 8 e adam akıllı driver mı yok ne .Wallahi xp ye çevircem ha en güzel işletim sistemi.Eski laptop'ta crysis 2 yi extrem grafiklerde oynarken bunda oynayamıyorum.
    Eski laptopun özellikleri;
    İşlemci=İntel core 2 duo 2.40
    Ram=4 gb(mhz yi hatırlamıyorum)
    Ekran kartı=nvidia Geforce gt240m
    İşletim sistemi=windows 7

Şİmdiki laptop'un özellikleri;
    İşlemci=İntel i3-3110M 2.40ghz
    Ram=4 Gb(mhz yi bilmiyorum)
    Ekran kartı=İntel HD graphics 4000
    İşletim sistemi=WİNDOWS 8
    sorun ne olabilir?

• onboard ekran kartıyla crysis mı oynuycan
  • biosdan 1gb ye kadar çıkara bilirsin tabi ramden kullanır.
  • birde bellek 1gb olsa ne yazar gt 240m daha güçlü :)
  • intel HD 4000 daha iyi ,nereye gt240m daha iyi.gt240 demiyoz gt240M diyoz.Bu arada onboard ekran kartıyla mı crysis oynucan diyen arkadaş.Peki ben battlefield 3'ü nasıl oynyorum veya blackops 2 yi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: takamoto

intel HD 4000 daha iyi ,nereye gt240m daha iyi.gt240 demiyoz gt240M diyoz.Bu arada onboard ekran kartıyla mı crysis oynucan diyen arkadaş.Peki ben battlefield 3'ü nasıl oynyorum veya blackops 2 yi ?

Muhtemelen anakartın dolayısıyla laptop'un ömründen çalarak oynuyorsun.
    Birde oynamak var oynamak var! O zaman AMD, Nvidia falan boşa çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sintai

quote:

intel HD 4000 daha iyi ,nereye gt240m daha iyi.gt240 demiyoz gt240M diyoz.Bu arada onboard ekran kartıyla mı crysis oynucan diyen arkadaş.Peki ben battlefield 3'ü nasıl oynyorum veya blackops 2 yi ?

kesinlikle katılıyorum. bu arada gt240m zayıf bir ekran kartı idi. ramlerini bios ekranından ayarla sonra oyuna gir. bazı notebook modellerinde akıllı ekran kartı yönetimi istediğimiz gibi çalışmayabiliyor. bu arada belkide sistem performans yöneticisine de bir gözatmanı öneririm. belki farklı bir optimizasyona yönlendirmişsindir makinayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sintai

quote:

Aylar sonra bu konuya yanıt yazıyorum.

Biliyorum ancak tesadüf sonucu buraya geldim ve çok da doğru olmayan şeyler görünce benim gibi rastgelenlere yardımcı olur diye yazmaya karar verdim.

Öncelikle dahili grafik çözümleri artık işlemcilerin içinde yani anakartın üzerinde değil. Dolayısıyla dahili grafik kartları ile (kart demek artık çok doğru olmasa da dilimize yapışmış bir kere) oyun oynamanın anakart ile bir ilişkisi kalmamış. Ha derseniz ki işlemci anakart üzerinde o da ısınınca ankart zarar görür. O zamanda derimki pek çok intel işlemci örneğin laptoplardakiler 105 dereceye dayanacak şekilde üretilir. Bunun monte edileceği anakart bölümü de buna uygun olmalıdır. işlemci üzerindeki grafik yongası ne kadar zorlansa da işlemcinin sıcaklık sınırlarını aşmasına sebep olmaz. Gerektiğinde işlemci otomatik olarak yavaşlayarak ısınmayı önceler. Önceden böyle değildi. Ama artık böyle.

Gelelim performansa HD 4000 giriş seviyesi ekran kartlarının pek çoğundan daha performanslı orta seviye ekran kartlarına yakın bir performansa sahip (KAYNAK:http://www.notebookcheck-tr.com/Intel-HD-Graphics-4000-test-ediyoruz.74887.0.html) . Örneğin yukarıda geçen gt240'dan (gt240m değil) %15 daha yavaş (KAYNAK:http://compare-processors.com/forum/hd-graphics-4000-vs-nvidia-gt-240-t320.html)

FPS değerlerine bakılırsa pek çok oyunu 30 FPS üzerinde oynatabildiği görülüyor ki, artık eski inanışlardan vazgeçmek gerektiği anlamına geliyor.

• quote:

Kardes dogrudur oynanir ama ayarlari baya bi kismak gerekir ki ondanda pek zevk alinmaz bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem ram' ini paylaşan, iyi modeller hariç aynı fan soğutmayı kullanan bir grafik işlemci ısınma ve performans sorunu yaratır. Aksini söyleyen kılavuzunu gözden geçirsin derim ben...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.