Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
11
Favori
70.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: warherooguzhan

Ben direk konsola geçecem hocam PC'de tek yaptığım sadece oyun oynamak PC oyunculuğunu bırakacam bu nedir arkadaş ya yarın bir gün AMD'de bu tür olayların olmayacağının garantisi yok.

Bende artık oyun için pc yükseltmeyi düşünmüyorum konsollar elimdeki pc yi geçtiği anda tamamen konsolda oynucam tüm oyunları pc ise sacece sörf film vs için kullanırım , madencilik yüzünden zaten ekran kartları karaborsa oldu işlemciler yalan oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    6. nesil ve üzerini fazla etkilemeyeceği söyleniyor. Farketmezsin bile belki.

@warherooguzhan Hocam konsol alsak orası da sıkıntılı. En az 5-6 yıl hatta daha bile fazla dayanması gereken konsollar 2-3 yılda bir çıkmaya başladı.
  • i5 760 çok etkilenir mi bundan :) film izlerim internete girerim arada photosop
  • KortX kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum hocam bir süre sonra zaten PS4 Pro veya Xbox One X gibi konsollar çıkarıyorlar PS5 ne zaman çıkar belli değil henüz. Konsolda birde oyuncu sayısı fazla bugün XBOX 360'da CoD MW2'yi oyuncuları anında bulup oynayabilirsin fakat Steam'de CoD MW2 oyuncu sayısı az ve ping sorunları var oyunları zor buluyor bu durum diğer oyunlar içinde geçerli. Konsol'a geçsem tek sıkıntım aral ithalat olur zaten geçen hafta PS Store'da Watch_Dogs 2 60 liraya satılıyordu Steam'de bile bu kadar düşmemişti bu oyun. PS Store'da fırsatlar oluyor birde bu yüzden konsola geçmem için bir neden doğmuş oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

6. nesil ve üzerini fazla etkilemeyeceği söyleniyor. Farketmezsin bile belki.

@warherooguzhan Hocam konsol alsak orası da sıkıntılı. En az 5-6 yıl hatta daha bile fazla dayanması gereken konsollar 2-3 yılda bir çıkmaya başladı.

Dostum 4 yıllık ps4 hergün yiğenler sabah akşam oynuyor üstünde tepiniyor bi onların eve götürüyor bi bize getiriyor çocuklar başında sabah akşam açık 4 yıldır böyle ve bir exc açıyorsun 6 bin liralık pcimde öyle bir görsellik henüz görmedim , üstünde tepiniyorlar derken ciddi ciddi bir kere 5 yaşında çocuk çıkmış üstüne konsol yerdeydi laylaylay diye üstünde dans ediyordu diğerleride fifaya kaptırmış kendini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 12 Ocak 2018; 22:35:13 >
    Neyse hocam bende Nvidia'nın yeni ekran kartlarını bekliyorum zaten ona göre de 2 hafta önce yeni bir monitör almıştım. GTX 2080 filan çıkarsa zaten alacağım mecburen şu an kullandığım ekran kartı çok eskidi ve sistemdeki tek kötü parçam ekran kartım malesef. Yani konsol kararını şimdi versem gidip alamam . Konsolda olsa fena olmazdı tabii.
  • quote:

Neyse hocam bende Nvidia'nın yeni ekran kartlarını bekliyorum zaten ona göre de 2 hafta önce yeni bir monitör almıştım. GTX 2080 filan çıkarsa zaten alacağım mecburen şu an kullandığım ekran kartı çok eskidi ve sistemdeki tek kötü parçam ekran kartım malesef. Yani konsol kararını şimdi versem gidip alamam . Konsolda olsa fena olmazdı tabii.

2080 i bende bekliyorum madencilerden kalırsa belki alırım yine dayanamayıp 😬

• Bizzat kernel moduna geçişle alakalı bir test. Görüldüğü gibi ssd yeterince önbellekleme yapamıyor. Kayıp, "%14" - "%22"...
    Yamadan sonra performansın %100 üzerine çıkacağına inananlara da acil şifalar diliyorum. Trolleşme belirtileri veriyorlar, en yakın Anti-Troll Aşı Merkezine başvursunlar.
    980 Ti varmış gerçi sende hocam 980 Ti 1070 ile kafa kafaya sanırım yanlış bilmiyorsam alırsan da yine de güzel olur tabii madenciler fırsat verirse. Nvidia Mart ayında duyuracakmış bekliyoruz işte param filan hazır MSI Gaming X modeli filan çıkarsa toptancıdan direk sipariş geçireceğim. Steam kütüphanemde bir sürü oyun bekliyor kartımdan dolayı oynayamadım oynayabilirdim fakat grafik ayarları beni tatmin etmedi. Beklerken de bu haber pek iyi olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho_MAN -- 12 Ocak 2018; 22:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bizzat kernel moduna geçişle alakalı bir test. Görüldüğü gibi ssd yeterince önbellekleme yapamıyor. Kayıp, "%14" - "%22"...
    Yamadan sonra performansın %100 üzerine çıkacağına inananlara da acil şifalar diliyorum. Trolleşme belirtileri veriyorlar, en yakın Anti-Troll Aşı Merkezine başvursunlar.

Haklısınız gerçeklerden kaçmak iyi değildir bırak kendilerini kandırsınlar hocam boş ver bu kötü haberlerde onların yorumlarını okumak açıkcası güleceğim yoksa da güldürüyorlar
  • Hemen AMATEM'e başvursunlar.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    3 tane cevap yazdım bu konuya, 3'ünü de sildirdi bizim Intelciler, yönetim alenen bunların tarafını tutuyor gibi, bir de düzeysiz mesajdan uyarı aldım, benimkiler düzeysizse bunlarınki ne oluyor acaba?

• Jacques Reverdi kullanıcısına yanıt
    Ben iki tane aldım. Mağduriyetten maharet çıkmaz. Siz de benim gibi olun, maskelerini düşürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i.y4114

quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

güvenlik olmazsa zaten dolandırılma ihtimalin oluyor
    % 20 civarı performans kaybı mı (tabi bu kesin mi çok tartışılıyor) daha önemli yoksa kart bilgileriniz çalınıp kullanılması ,hatta bilgisayarınızda olan özel resim ,video vs. mi daha önemli ?

hatta birileri senin her türlü özelini görme durumu var ,isterse senden fazla senin bilgisayarını kullanacak

gerçi internete giriyorsan bunlar her zaman olabilecek durumlar ,en çok korunan yerlerin hacklendiğini dahi çok gördük

hocam güvenlik kısmı zaten ayrı konu bunu intelin bilerek devam etmesi kabul edilir bir şeyni sizce milleti açıkça keriz yerine koymak nedir birde şu haber neyin nesidir anlayan biri anlatsınhttps://www.chip.com.tr/haber/intel-amd-vegali-2-islemcisini-tanitti_73739.html

önce haber hakkında yorum yapayım ;
    haberde diyor ki siz af edersiniz enayi gibi amd. -intel fanatikliği yapın ,biz ortak olup paraları cebe indirir ve keyfimize bakarız :)

kardeş bakın bu konu sadece bizim kullandığımız bilgisayarlar için değil ,tüm güvenliğimizle ilgili bir konu
    20 yıldır neden hava aracı alamıyoruz bir araştırın ?

İngiltere -Arjantin savaşı olmasaydı belki hiç haberimiz olmayacaktı ,uçakların elektronik kontrol sistemini ele geçirecek chip yerleştirdiklerini

bir ülkenin güvenliğini başkalarına emanet edemezsiniz ama kendiniz bu teknolojiyi üretemiyorsanız mecbursunuz

yani anlayacağınız bizde olan sorun ,devletin sorununa göre bir şey sayılmaz ,o nedenle ben performans düşmesi olayından önce güvenlik olayına daha çok takıyorum ,adamlar devletin bilgisayarlarında fink atıyorlar demektir (bu söylenilenler doğruysa) ,yani bilgisayar demek sadece internete girmek yada oyun oynamaktan ibaret değil

şuan iki adet firma var ,istesek de istemesek de keriz yerine koymalarına razı olacağız (olmasak ne yapabiliriz)

• quote:

980 Ti varmış gerçi sende hocam 980 Ti 1070 ile kafa kafaya sanırım yanlış bilmiyorsam alırsan da yine de güzel olur tabii madenciler fırsat verirse. Nvidia Mart ayında duyuracakmış bekliyoruz işte param filan hazır MSI Gaming X modeli filan çıkarsa toptancıdan direk sipariş geçireceğim. Steam kütüphanemde bir sürü oyun bekliyor kartımdan dolayı oynayamadım oynayabilirdim fakat grafik ayarları beni tatmin etmedi. Beklerken de bu haber pek iyi olmadı

4k tv alınca işler değişti 4k 60 fps ultrada bazı oyunları oynayınca her oyunu böyle görmek istiyor insan ama şartlar baya soğutuyor
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Sevgili abim çok haklısın dediğin gibi düşürüyoruz da zaten ancak bunlardan biriyle girdiğim atışma sonucu aldığım 11 günlük cezadan sonra ilk kez bugün yazabildim konuya, tabiri caizse verdim veriştirdim bunlara, lafı güzelce koydum gediğine lakin gel gör ki 3 mesajım da silindi, öyle olunca artık bunlara laf yetiştirmeye de uğraşmıyorum ben, nasıl olsa adamlar tek bi şikayetle 3 dakikada uçuruyor mesajlarımızı, hakem taraf tutuyor. Bunlarda yüzsüz zaten istediğin kadar teknik olarak foyalarını açığa çıkar, zeytin yağı gibi üste çıkıyorlar, o yüzden ben teknik değil bunların anladığı dilden cevap veriyorum bunlara ama o zaman da sevgili moderetörler giriyor araya.

• quote:

Orijinalden alıntı: KortX

İşlemciyi bedava dağıtmıyorlar tabii endişelenmek doğal hakları. Firmaların yedikleri haltın sonucu bu. Olan tüketiciye oluyor. Ama hakkını arayacak kişi sayısı az. Çoğunluk fanboy. Sırf bizde değil yabancılarda da var bunlardan.

Ayrıca herkesin endişe edecek durumu yok. Açıkçası dikkat eden kişinin zaten virüs yemesi zor. Genellikle işi PC'de olanların işi zor. Ben genelde yedekleyerek kullanırım dosyaları her ihtimale karşı. Tek sıkıntı kredi kartı. Onu da herkes kullanmıyor. Mesela ben kredi kartı kullanmam pek. Kullandığım bir iki oldu bir elin parmağını bile geçmez internet üzerinden kullandığım kredi kartı. Onda da genelde kart şifresini falan girerken ekran klavyesi ve normal klavyeden karışık girerim. Bir etkisi var mı bilmem ama güvenli hissettiriyor.

peki endişelenseler ne yapacaklar ?
    ben söyleyeyim ,buradan bağırıp çağırıp sonunda susacaklar :)

kendi yerli işlemcimiz var mı ? yok

iki firma dünyayı ele geçirmiş ve at oynatıyorlar ,bizimkiler ise ikiye bölünmüş futbol takımı savunur gibi birbirlerini yiyorlar

diğer arkadaşa verdiğim cevabın aynısını tekrar yazmayım ama kısaca şöyle söyleyeyim ,güvenlik derken sadece kendimizin değil ,ülke olarak güvenliğimiz yok ,tabi kişisel olarak da kredi kartı vs. kullanımı için büyük tehdit olduğu anlaşılıyor (gerçi şimdiye kadar bu açığı kullanıp dolandırıcılık yapıldığına dair ,kesin bir olay duymadık)

insanlar zannediyor ki bu sorun çözülse ,bundan sonrası yağ gibi akacak
    yok böyle bir şey kardeşim ,bu gün işlemciden bir sorun (açık) çıkar ,yarın başka bir yerden
    insanlar bu konuda bir seçim yapacak ,benim için güvenlik açığı önemsiz ,ben performans düşüşünü istemiyorum deyip güncellemeleri engelleyecek yada biraz performans kaybına razı olacak (başka yol yok)

lakin bu olay patlak verdiğinden beri hiç ilgisi olmayan sorunlar da buna bağlanmaya başladı gibi ,yani bilgisayarın donması ,işlemcinin % 100 çalışması vs. durumlarının bu güncellemeye bağlı olduğunu zannetmiyorum

belki böyle önemli güncellemeler sonrası bios sıfırlamak faydalı olur gibi geliyor

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Zaten kızdığım nokta babalarının malını savunur gibi birbirlerini yemeleri. Bu sadece bizim ülkede geçerli değil üstelik. Yabancı forumlarda da bolca var bu tiplerden.

Güncellemeleri engelleyebilsem engelleyeceğim zaten. O da yok ama. Windows 10'un güncelleme dayatma gibi bir özelliği var.
    21:9 2K 100 Hertz G-Sync Monitör alsanız sizin için daha güzel olur tabii yinede siz bilirsiniz.
  • Jacques Reverdi kullanıcısına yanıt
    Moderatörlere lâf etme, zirâ troller onların bizim ahbabımız olduğunu düşünüyor. Şayet, şu mesajım silindi;
    quote:

Cahile bak, cahile;
    "Bu da donanımsal(işlemcinin içerisindeki devreden kaynaklı) bir açık olduğu için çok daha güvenli bir bellek yönetim mekanizmasına geçilerek bu sorun çözülmeye çalışılıyor, bellek adresleri şifreleniyor. Şu anda %30 olarak bahsedilen kayba bu neden oluyor. Çünkü işlemci belleğe yazdığı şeyleri şifreli yazıyor, okurken şifreyi çözüp okuyor. Araya yazılımsal bir güvenlik katmanı daha ekleniyor yani"
    Hayır, güvenlikle alakası yok. Tek yaptıkları 'TLB' önbelleğini kapatmak, performans kaybına neden olan bu, yoksa güvenli şifreleme yaptıkları için değil.

Üstüne cezâ gelecekti, kaldırıldı... şimdi bu şahıs cezâsını çekmekte - Allah'ın sopası yok! Daha biri de tutup 'TLB' lâfını ağzına alma cesaretini göstermiş değil, işin en komiği de bu.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.