Şimdi Ara

INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700] (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.849
Cevap
85
Favori
246.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran kartı için 15-20k maksimum çıkar. Kasım ayında bunlar gelince fiyatları düşer mi diye düşünüyorum ama bu seferde şöyle bir risk var o da dövizin kasım da 20 olmayacağının bir garantisinin olmaması. Döviz çıkarsa yeni gelenlerin fiyatları düşürmesi işe yaramaz gibime geliyor hatta belki şuanki fiyatlardan bile pahalıya çıkabilir. Diyelim ki sistemin kasa + anakart + ram + psu sunu önceden topladım. Özellikle psu yu 850 watt ve üstü aldığımı var sayarsak 4000 serisi + 13 ncü nesilde sıkıntı çıkar mı?

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt

27 Eylül 2022'de duyurulması bekleniyor hatta onaylandı bile diyebiliriz. Hemen akabinde kısa süre içerisinde ilk satışlar başlayacaktır fakat Q4,22 içerisinde pek uygun fiyatlar görülebileceğini sanmıyorum zira C/T özelinde (i5/i7/i9) seri bazlı artışlar mevcut. Yeni yılın ilk ayları içerisinde de TR özelinde nasıl ekonomik şartlar olacak orası da meçhul. Ha C/T artışları itibariyle örneğin i7 alınacağına i5 alınabilir orası ayrı mesele tabii.

Uygun fiyatlı veya F/P oranı yüksek seviyede yakalandıktan sonra yanlış olmayacaktır.

INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700] 

kasımda aralıkta yeni ürünler için değil yani 4 bin serisi ekran kartında 13. nesil işlemci ürünlerinde indirim olmaz ürün yeni çıkmış bi kere. eski ürünlerde indirim olur özellikle 3bin serisi ekran kartlarında ben indirim bekliyorum. tabi o zamana doların 19a bile yükselmesi ürün fiyatlarında artışa sebep olur bugünkü indirimli fiyatlarla kasımdaki özel indirim diye yapılan indirimler belki de eşit olur. beklemenin bi anlamı da kalmayabilir. yani takip edip içinize sinen ürünleri almakta fayda var. 4bin serisi ekran kartı ile 13. nesil işlemcide sistemde bence en az 1000w psu olmalı. yanılıyosam düzeltsinler.

• arkadaşlar bu akşam bir aksilik olmazsa pc montajını yaptıracağım. 12900k işlemciye windows olarak ne yüklemeliyim. usb yi şimdiden hazır tutuyim istedim.

• liang kullanıcısına yanıt

ben sistemi alalı 2 hafta oluyor windows 11 ile geldi fakat baştan kurup windows 10 a geçtim. windows 11 bence hala tam stabil değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draxis -- 22 Eylül 2022; 13:44:17 >

Geçen yıl 12900kf yi ilk partiden almıştım anakartla beraber kasımın ilk haftasıydı, muhtemelen yine aynı dönemde 13.nesil burda olur ki 4000 serisinde iyi kötü gelmiş olucaktır. İntel tarafında zaten bir zam söz konusuydu, keza gpu tarafındada tanıtım fiyatları fikir vericektir. Bütçeniz tam olarak ne kadar bilmiyorum ama kasım sonuna kadar beklemeniz fayda olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

minimum 1000 w gerekiyor artık zaten. 4000 serisi anakart ve 13. nesili kesinlikle 850 w kurtarmaz.

• liang kullanıcısına yanıt

windows 11 yüklemen senin için her yönden en iyisi olacaktır.e core ları en iyi performanslı stabil kullanan işletim sistemi windows 11 ayrıca 2 gün önce çıkan 22h2 sürümü gayet iyi bir duruma gelmiş durumda.Bizzat kullanmaktayım.

• Dark matter D kullanıcısına yanıt

evet yeni güncelleme gelmiş buldum sanırım.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11

sağolun hazırlayalım bakalım

Win11_22H2_Turkish_x64 (4.8GB)

• sa arkadaşlar. bilgisayarımın montajı tamamlandı. henüz hiç bişey anlamış değilim daha monitörde tıkandım.

monitörüm benq zowie xl2411, 1080p ve 144hz,

monitörümde

d-sub

dvi-d

hdmi

3 giriş var. z690-e anakartta da hdmi ve displayport girişleri var.

hdmi kablo ile bağladım , 144hz yapamadım. 60 hz gösteriyor. çözünürlük düşürdükçe bazı çözünürlüklerde 120 veriyor. 1920x1080 de 60 hz de kaldı.

hdmi kablom mu yanlış. hdmi kablo mu almam lazım dönüştürücü mü almam lazım.

edit: ayrıca biosu da update ettim. fakat bilgisayarın açılma süresinde bios süresine 21-22 saniye gösteriyo. 5 sn de açılması lazım. bunun da sebebini anlamadım.

edit 2: bir yandan da windows 11 e alışmaya çalışıyorum. arama bölümü olmasa hiç bişeyi bulamıcam. şimdilik bu iki sorunu çözersem windows a da alışacağım inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liang -- 23 Eylül 2022; 2:14:6 >

• sa tekrardan arkadaşlar. dün geç saatlerde montaj bittiği için oyun testlerini şu an yapıyorum ve işlemcim oyunlarda full 100 de çalışıyo. i9 12900k işlemci ve arctic liquid freezer ii 360 argb sıvı soğutucuyu kullanıyorum. sorun ne olabilir. valorant oyununda bile %100 işlemci. gpu da 40 50 lerde fakat cpu 100. oc falan hiç bişey yapmadım yapmayı da şu an düşünmüyorum. sadece xmp aktif edip ram hızını 4800 den 5600 yaptım. çok aşırı ses çıkarıyor kasa yani yeni model kasalar böyle mi çalışıyo hiç bilmiyorum çok şaşırdım eski bir pc den geçiyorum benim o pc çöp pc ses bile çıkarmıyordu. bu baya bağırıyor. ve asus gx601 helios kasa var. kasanın üzerinde bi fan tuşu mevcut low high diye. o da low da duruyo. high alınca onlarda çok sesli çalışıyo. tamam sesli çalışsın soğutsun güzel de işlemci niye 100 derecede oluyor çözemedim :((((((((

edit soğutucum bozuk olabilir mi soğutucu fanları bağırıyo sanki. tam da anlayamıyorum ki. gpu düşük seviyede demek ki o bağırmıyo. işlemci yüksek olduğundan soğutucu mu bağıırıyo. bozuk mu acabaç.

edit 2: aslında gpu boştayken de 48-50 derece gösteriyo. ama oyunda da öyle gösteriyo coşmuyo işlemci gibi. bu pc ler neden tak çalıştır değil artık bi takım ayarlar istiyor. bilmeyen napsın knk oturup ağlasın mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liang -- 23 Eylül 2022; 14:3:18 >

• INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 23 Eylül 2022; 18:1:45 >

• INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700]
    INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700]videocardz.com
    TeamGroup's ultra-fast DDR5-7200 memory debuts at 350 USD - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/teamgroups-ultra-fast-ddr5-7200-memory-debuts-at-350-usd

INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700]videocardz.com
    ASUS, MSI and ASRock Intel Z790 motherboards for 13th Gen Core "Raptor Lake" CPUs have been leaked - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/asus-msi-and-asrock-intel-z790-motherboards-for-13th-gen-core-raptor-lake-cpus-have-been-leaked

• arkadaşlar merhaba yaklaşık 5000 tlye anakart işlemci ram almaya çalışıyorum.

sanırım 12100f alacağım. ucuz bir anakart ve ddr4 ramlerle kurmak istiyorum.

başka bir tavsiyeniz var mı yoksa bu plan iyi mi? anakart önerisi de alabilirim ayrıca. yol gösterirseniz sevinirim, teşekkürler.

• loiloyse kullanıcısına yanıt

5000TL ye ucu icin

12100F

H610 Anakart

16GB Goodram 3600 1020 TL idi gecen gun Sinerji deydi sanırım

Boyle bir sistem alabilirsiniz.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Bende tam bu arıyordum Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.