Şimdi Ara

Instagram'da insanlar neden biyografiye okudukları okulu yazıyorlar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
8.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben ilkokul mezunuyum,instaya belirtmediği halde itü elektrik yazıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendinde soyluyorsun biyografi. dogal olarak yazacak. ister ego kasmak amacli yazar ister kendini tanitmak icin kimseyi ilgilendirmez

• orkunkurun O kullanıcısına yanıt
    Mesajdan çekememezlik akıyor
    Millet 20’li yaşlarında en iyi üniversiteleri boş yere okuyorken sen ne yapıyorsun merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xakler kullanıcısına yanıt
    - Fizik, calculus gibi tüm mühendisliklerde görülen derslerimi de okulda iyi dinleyip evde tekrarlarını yapıyorum. Hiç bir dersimi boşlamıyorum.
    - Okulda öğrendiğim kodlama bilgilerini farklı biçimlerde kullanarak evde çok sayıda farklı senaryolara uygun programlar yazıyorum
    - Okulumun IEEE kulübünün elektrikli araç projesinde yer alıyorum. Bu elektrikli araç Tübitak tarafından düzenlenen yarışmalara katılacak.
    - Yine aynı okulun bir adet yazılım kulübüne üyeyim
    - Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Bu saydıklarımı yapıyorum.

• Çünkü okuduğum okul alanında ülkede top level. Instagram hesabım biraz da benim markam diyebilirim. Sektörden tanıdığım yüzlerce insanı barındırıyor. Bana ulaşmak isteyenler daha rahat bulsun diye okulum ve bölümüm yazıyor.

Hadi eleştiriyi anlarım da bu kin neden? Adam belki de hayatının en güzel senelerinden birini heba ederek giriyor oralara, bu eforunu taktir etmek varken işi hakarete vardırmak ne kadar doğru?
    Girdikten sonra çalışır çalışmaz bu seni değil onu ilgilendirir, bir şey deme hakkın da yok.
    Yoksa ne kadar çalışırsan çalış onların az bir çabayla önüne geçebileceğini bildiğin için mi bu kin? Aşağılamaya çalışmıyorum, sadece bilmek istiyorum.

• peki ingilizce yazmalarına ne demeli
    En iyi yerlere girenler böyle işler yapmıyor mu sanıyorsun? Odtü Boun giren tüm arkadaşlarım daha 2. sınıfken dolar üzerinden işler yapmaya başlayıp çok iyi projelere dahil oldular. Hepsi de söylüyor deli gibi rekabet var tüm öğrenciler bir şeylerin peşinden koşturuyor.
    Düşüncelerini aktarış biçimin yanlış, dünyanın en iyi filmleri arasına gösterilip defalarca oscar almış film sana hitap etmeyebilir, benim tarzım değil ben beğenmedim dersin ama bu film rezalet diyemezsin. Uzun zamanlarını adamış insanların emeklerine böyle laflar edince mesajında kin, nefret ve çekememezlik anlaşılıyor.
  • İngilizcesini okuyorlardır
    Birçok lisans hem Türkçe hem İngilizce olarak eğitim veriyor.
  • Xakler kullanıcısına yanıt
    Arkadaş boş özel ünide okuyanlardan heralde 4 yıl sonra asgari ücrete okey diyecek ondan bu siniri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

Hadi eleştiriyi anlarım da bu kin neden? Adam belki de hayatının en güzel senelerinden birini heba ederek giriyor oralara, bu eforunu taktir etmek varken işi hakarete vardırmak ne kadar doğru?
    Girdikten sonra çalışır çalışmaz bu seni değil onu ilgilendirir, bir şey deme hakkın da yok.
    Yoksa ne kadar çalışırsan çalış onların az bir çabayla önüne geçebileceğini bildiğin için mi bu kin? Aşağılamaya çalışmıyorum, sadece bilmek istiyorum.
    Okulunu insan gibi okuyana lafım yok ama bazıları gerçekten de "ben *** üniversitesi öğrencisi/mezunuyum" diye özellikle insanların gözüne sokma çabasında. Sosyal medya hesapları okullarını belirten paylaşımlarla dolu. Kendileriyle yüzyüze konuşulduğu zaman iki lafından biri öğrencisi olduğu *** üniversitesi ile ilgilidir. Arabasındaki çıkartma, takım elbisesinin manşetine taktığı iğne vb. detaylarla da okulunu milletin gözüne batırma çabasındadır. Adam daha 12. sınıfta veya dershanede mezunda, orada bile (*** üniversitesini kazanma garantisi olmadığı halde) "nihohoho ben *** üniversitesine gidecem siz de çöp okullarınızda takılırsınız artık" havalarında takılıp okul/dershane arkadaşlarını da kendinden iterek daha öğrencisi bile olmadığı *** üniversitesini milletin gözüne batırıyor. Ben bu forumun tamamen eğitimle alakasız bir bölümünde, filtre kahve ve espresso veya Starbucks vb. kahve mekanlarıyla ilgili açılmış bir konusunda avatarındaki ismine okulunun adını yazmış bir forum üyesinin okulunun koridorlarındaki 3-5 k*çı kırık yalandan espresso, latte benzeri şeyler yapabilen kahve aromalı granül içecek makinesi olmasıyla hava attığını gördüm. Konu kahveyle ilgili, okulla alakası bile yok, adam orada bile okulunu göze batırma çabasında. Bu sebeplerden dolayı bazı okulların öğrencileri hakkında benim gözümde kötü bir imaj oluşmuş durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: orkunkurun

Hayattaki tek başarısı beynini testlere akıtıp günde 300 tane badem bıyıklı icadı soru çözerek, her b*kun formülünü ezberleyerek isim yapmış bir üniyi kazanması da ondan. Çoğu da o isim yapmış okulunun hakkını vermez, herhangi bir kulüpte, projede yer almaz, dersle de arasını bozmuştur son 1 hafta bütünlemelere çalışıp 2.00 ortalamayla okulu bitirir. Bu kişilere sorsan Boğaziçi üniversitesine girmiştir ya en kral, en zeki, en çalışkan, en kültürlü kişidir. Diğer okullardakiler kendisinin tırnağı bile olamaz. Diyorum ki: Yaw he he.
    SFDJLGFDSKGLSJDFŞGSDFLJŞKDFSGJDSFŞKGDFK mesajdan buram buram kıskançlık çekememezlik akıyor.
  • Başka ne yazılacak ki?

• İş bulma kaygısı yoksa budalalık kaygısındandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunkurun

Hayattaki tek başarısı beynini testlere akıtıp günde 300 tane badem bıyıklı icadı soru çözerek, her b*kun formülünü ezberleyerek isim yapmış bir üniyi kazanması da ondan. Çoğu da o isim yapmış okulunun hakkını vermez, herhangi bir kulüpte, projede yer almaz, dersle de arasını bozmuştur son 1 hafta bütünlemelere çalışıp 2.00 ortalamayla okulu bitirir. Bu kişilere sorsan Boğaziçi üniversitesine girmiştir ya en kral, en zeki, en çalışkan, en kültürlü kişidir. Diğer okullardakiler kendisinin tırnağı bile olamaz. Diyorum ki: Yaw he he.
    Değeri sorgulanabilir şeyleri sahiplenip üzerinden fikriyat ve alışkanlıklar kurmak onurun son kırıntılarını(eğer varsa) silip süpürür.Ve maymunlaşma süreci başlar

Allah kimseyi maymunlaştırmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 9 Kasım 2019; 11:58:12 >

• iyi bir üniversite ise yazması normal hakkıdır, biz taşra üniversitemizi yazmıyoruz mesela
  • İnsanların kendi profillerine kendileriyle alakalı bilgileri yazmasından daha doğal ne var?
    nefes alıyorum su içiyorum falan da yazsaydın

• Boş işleri sevdikleri için.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.