Şimdi Ara

İnsansız Türk uçağı ilk denemede düştü!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MİLLİ Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği, İnsansız Hava Aracı Projesi çerçevesinde deneme uçuşu yapan hava aracının, “Teknik bazı aksaklıklar” nedeniyle düştüğünü bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Taktik (Geliştirme) İnsansız Hava Aracı Projesi” nin Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda başlatıldığı, gelinen aşamada ihalede yer alan firmalardan ilkinin 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Sinop’ta fiili uçuşlu gösterim yapmak üzere davet edildiği ifade edildi. Açıklamada, “Bu sabah itibariyle gerçekleştirilen ilk uçuş esnasında meydana gelen teknik bazı aksaklıklar nedeniyle uçak düşmüştür. Proje ile ilgili faaliyetler yedek uçakla devam etmektedir” denildi. Erfelek İlçesi’nin Toplu Mahallesi’ndeki cisim için de geniş güvenlik önlemi alındı. Dağılan elektronik malzemeler toplanarak uzman ekip beklendi.

• Bizimkiler "yok uçmadı. biz bu işi yapamayacaz, direk hazırını alalım." derler kesin. Bu konudaki lider ülkelerin Allah bilir kaç kez deneme uçuşları hüsranla sonuçlandı. Amerikada bile ilk uzay yolculuğunu yapacak astronotlar simulasyon sırasında kapsül içinde diri diri yanmışlardı, ama vazgeçmediler... Biz de öyle olmalıyız diye düşünüyorum... Her türlü zorluğa rağmen işin üstüne gitmeliyiz. Bugün uçmasa yarın uçar....
  • devrim arabaları geldi aklıma hemen.başlığa bak.
    hiçbirşey değişmemiş....
  • Yapıcı olmak lazım. Bu hatalar, kazalar olacak. Olması da gerekir. Hata yapmaktan korkmamak gerekir ki, sorunları rahatça bulup ortadan kaldırabilelim. Ama umarım bir takım kendini bilmezler, yıkıcı yazılarla birilerine uşaklık yapmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: useryok

Bizimkiler "yok uçmadı. biz bu işi yapamayacaz, direk hazırını alalım." derler kesin. Bu konudaki lider ülkelerin Allah bilir kaç kez deneme uçuşları hüsranla sonuçlandı. Amerikada bile ilk uzay yolculuğunu yapacak astronotlar simulasyon sırasında kapsül içinde diri diri yanmışlardı, ama vazgeçmediler... Biz de öyle olmalıyız diye düşünüyorum... Her türlü zorluğa rağmen işin üstüne gitmeliyiz. Bugün uçmasa yarın uçar....

Aynen katılıyorum. HAtta nasa nın venuse gonderdigi uydulardan sadece %10 u basarılı bi sekilde gorevini gerceklestirmistir. Gerisi ya uzayda yok oldu ya teknik arıza vs. vs...

• Deneye deneye doğru yolu buluruz umarım , dışardan almaktansa , 100 kere deneyelim 100 kere düşsün razıyım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: muuzoo

Yapıcı olmak lazım. Bu hatalar, kazalar olacak. Olması da gerekir. Hata yapmaktan korkmamak gerekir ki, sorunları rahatça bulup ortadan kaldırabilelim. Ama umarım bir takım kendini bilmezler, yıkıcı yazılarla birilerine uşaklık yapmazlar.

+99
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Tercümanım

devrim arabaları geldi aklıma hemen.başlığa bak.
    hiçbirşey değişmemiş....

aynen

o kafayla devam edersek bağımsızlık yolunda hiç adım atamayız
  • Emeklemeden yürünmez , yürümeden de koşulmaz. Nasıl bir mantık vardır ki ilk denemeler de mutlak başarı bekliyorlar, yazık.
  • Deniyerek olucak sonuçta ülkemizde ilkkez yapılan & denenen bir olay.Doğal yani?
  • Çok doğru bir yoldayız bence de.Elbette düşecek.Denemelerde düşmeyecek de neolacak.Hatalar olackki onları farkedip gidereceğiz.Helal olsun mühendizlerimize.
  • düşe kalka
    doğru yolda ilerliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mushmula

Deneye deneye doğru yolu buluruz umarım , dışardan almaktansa , 100 kere deneyelim 100 kere düşsün razıyım .

+1881
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigit`

quote:

Orijinalden alıntı: Mushmula

Deneye deneye doğru yolu buluruz umarım , dışardan almaktansa , 100 kere deneyelim 100 kere düşsün razıyım .

+1881

Ayrıca Türkiye'de yapılan cobra tipi helikopteri görünce sevindim. Kendi üretimimiz bir savaş helikopteri. Manevraları cobra'dan daha iyimiş.
  • uçakmı uçak ne aralan Türkiyede
  • ilk denemede düştü ha...denemeye başladık demekkibuda bir başarıdırve arkasının geleceğine inanıyorumen azından abd den insansız uçak alındı yönünde haber göremeyeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Tercümanım

devrim arabaları geldi aklıma hemen.başlığa bak.
    hiçbirşey değişmemiş....

aynen
  • Ataturk 26 da ucak fabrikasi kurmamismiydi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.