K

Yüzbaşı
30 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
361390 Gün Cezalı
356846 gün 8 s. 36 dk. kaldı
Gönderileri
Bu triple değil ama olsun.
Misafirim için şişme yatak aldım patlak çıktı, gittim değiştirdim 1000 tane laf ettirdiler. Sinek kovucu aldım bozuk çıktı aynı şekilde. Şimdi kulaklık aldım oda bozuk çıktı, yarında onu değişeceğim. Aman diyeyim bulaşmayın.
Ürün bundan arkadaşlar:Sağdan hiç ses gelmiyor. Nasıl yapabilirim?
Server farketmez. Skilleri iyi olması lazım. İtem olmasada olur. Fiyat en fazla 125 lira olmalı. Teşekkürler.


Edit: Kessinlikle E-mail koruması olmaması lazım.
Yeni bir nick almak istiyorum fakat daha önceden aldığım için kabul edilmiyor. Acaba mümkün müdür?
Otomobil ve hafif ticari araç satışları, Merkez Bankası'nın ekonomiyi soğutma önlemlerine rağmen Mayıs ayında 80 binin üzerine çıktı. Markalar bazında ilk 4 ay lider konumda olan Ford bu ay koltuğu Fiat'a bıraktı.

Kaynak: Turkcell Teknomobil.
Bende!
1 su bardağı suda tarhana pişirilmeden en az bir saat önce ıslatılır. Tencerede yağ, salça ve nane hafif karıştırıldıktan sonra 4 su bardağı su ve ezilmiş tarhana ilave edilerek tuz atılır. Devamlı karıştırılarak koyulaşması ve topaklanmaması sağlanır. Kaynayınca karıştırma bırakılır. 5 dakika daha kaynayan tarhana servise hazırdır. Afiyet olsun.
Topkapı Sarayı Müzesi Müdürü Yusuf Benli'nin 3. Selim'in tahtını lojmanına taşıttığı, tarihi taht kapıdan geçmeyince depoya kaldırıldığı ileri sürüldü. Radikal Gazetesi'nden Ömer Erbil'in haberine göre Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, 3. Selim’in Harem’deki ünlü tahtının Müze Müdürü Yusuf Benli’nin lojmanına taşıtıldığı iddiası üzerine soruşturma başlattı.
Fotoğraflarla belgelenen iddia üzerine dehşete kapılan Bakan Günay, ‘‘Kimsenin gözünün yaşına bakmam. Topkapı Sarayı benim en çok önem verdiğim mekânlardan biri. İnceletiyorum. İddialar doğruysa gereğini yaparım’’ dedi. Müze Başkanı İlber Ortaylı da olayı doğrularken, ‘‘Müdür Bey lojmanı, Harem’le karıştırdı herhalde. Soruşturuyoruz’’ dedi. Müze Müdürü Benli ise hakkındaki iddiaları inkâr etti.

‘Yağmur altında taşındı’

GÜNAY: SAVUNMASI 'DEPODA SIKIŞIKLIK'

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a giden ihbarı Radikal ele geçirdi. İddiaya göre, Topkapı Sarayı Müze Müdürü Yusuf Benli, Harem Hünkâr Sofrası bölümünde bulunan 3. Selim tahtını müze içinde oturduğu lojmana taşıttı. Yağmurlu havada gelişigüzel taşınan eşsiz eser, lojmanın giriş kapısında sonradan ekleme yapılan bölmelerden geçmeyeceği anlaşılınca bir süre kapıda bekletildi. Bu sırada yağmurdan korunmak için de tahtın üzerine beyaz branda örtüldü.

Müze Müdürü Benli’ye tahtın geçmediği söylendi. Benli, sonradan ekleme bölüm için ‘‘Yıkın yine de içeriye sokun’’ talimatı verdi. Görevliler ekleme bölümü yıkmaya hazırlanırken, lojmanın iç kısmındaki orijinal kapının da dar olduğunun farkına varıldı. Sonradan ekleme kısım yıkılsa bile tahtın geçmeyeceği müze müdürüne bildirildi. Böylelikle taht lojmana girmekten kurtulup depoya götürüldü.

‘Tarihi masada kahvaltı ’

Müze Müdürü Benli ile ilgili iddialar bununla da sınırlı değil. Müdürün özel misafirleriyle Mecidiye Köşkü’nde tarihi eserler üzerinde oturup kahvaltı ettiği de ileri sürülüyor. Bu nedenle köşkün ‘İç Oda’ olarak adlandırılan kısmında bulunan üzeri resimlerle süslü mermerden 14. Louis masasında lekeler oluştuğu ve lekelerin çıkmadığı belirtiliyor.

Müze Müdürü: Taht depoda

Müze müdürü 'tahtın' lojmana taşınması ile ilgili sorulara şu yanıtları verdi:
Harem’deki 3. Selim tahtını lojmanınıza taşıttığınız iddia ediliyor, bu doğru mu?
Lojmana taşıtma diye bir şey yok.
Taşıtmadınız mı?
Bizim bu mobilyaları koruma altına almamız gerekiyor. En sıhhatli yere taşımalıyız.
Sıhhatli yer lojmanınız mı?
Lojman değil tabii.
Taht şimdi nerede?
Depoda...
Lojmana hiç taşıtmadınız mı?
Yok hayır, taşıtmadım.
14. Louis masasında kahvaltı ettiğiniz, mermer zemin üzerinde lekeler oluştuğu ve çıkmadığı iddia ediliyor...
Hayır, doğru değil. Ben kahvaltımı odamda yaparım.

Ortaylı: Burada lojman olmamalı

Topkapı Sarayı Müze Başkanı İlber Ortaylı, konuyla ilgili şunları söyledi: ‘‘Bakan Bey arayıp söyledi. Çok mahcup oldum, bilgim olmadığı için. Soruşturuyoruz. Lojman kapısından girmeyince geri gönderilmiş. Arkadaş Harem ile lojmanı karıştırdı sanırım. Lojmanda benim yerim yok. Ankara’dan kütüphanemi getirip lojmana koymuştum. Dışarı attırmış. Adamın kitapla işi yok. Burada lojman olması doğru değil. Seminer odası yapılmalı. Mecidiye Köşkü’nde kahvaltı ettiğini ben de duydum. Orayı kapattırdık. Bu arkadaş geldiği günden beri kendi başına takılıyor, pek bilgi verdiği de yok.’’

Michael Jackson o tahta oturmak istemiş ama reddedilmişti

Harem, Topkapı Sarayı Müzesi’nde ziyaretçilerin en çok merak ettikleri bölümlerden biri. Hünkâr Sofrası ise Harem’in içinde sultanla harem kadınlarının birlikte eğlence düzenledikleri, bayramlaştıkları yer. Hünkâr Sofrası, 16’ncı yüzyılda Mimar Sinan tarafından yapılmış kubbeli bir salon. Bu salonun hâkim noktasında da sultanın tahtı bulunuyordu. 3. Selim’e ait olduğu söylenen taht, 18. yüzyıl şaheseri olarak Harem bölümüyle ilgili tüm fotoğraflarda yer alıyor.

Pop yıldızı Michael Jackson 1992 yılında tahta oturmak istemiş, ancak reddedilmişti. Türkiye’yi ziyareti sırasında ABD’li pop star Harem’e girdiğinde söz konusu tahta oturmak istedi ve tahtı klipte kullanmak istediğini söyledi. Ancak dönemin müze yönetimi Jackson’a izin vermeyince ünlü şarkıcı da Harem’de klip çekiminden vazgeçti.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17945020.asp?gid=381


Bu ne cesarettir yahu? Şimdi kendi hayal dünyasında padişah mı yaptı kendini nedir bu?
Hakkında
Konum: İstanbul,Beylikdüzü
Forum İmzası:
Kullanılmamış sinema bileti, birkaç yıllık, birkaç kuruş, tanımadığım anahtarlar. Hangi evin kapısına uyacak yoksa kapıyı kim açacak? Çantamın içinde kırık sigaralar. Sanki paramparça bir aşk hikayesi içinde ben faili meçhul. Bir kadın var, biliyorum. 220 gibi bir numara var aklımda ama biri eksik, aşk sözlerinin heceleri kayık. Flaşlar... Eğer kayıpsam şuanda, kayıp, kaybolmuş gerçekten, götür beni şoför şehrin merkezinde büyük medya binasına!!! İşte ben, yeni ben, bu yeni disko kralı. Bu gece yepyeni kimliğimle, size bir hikaye anlatacağım. Bundan yıllar yıllar önce, kendini yitirmiş bir adam, bir gece büyük televizyon binasında mikrofona konuşmaya başlar. Hikaye o kadar basma kalıp, sıradan, anlamsızdır ki... Kimse bir anlam bulmaya çalışmaz. Sonunda bu anlamsız dünyada adam kral olur. Sonraa.. Kral bir gün bakar.. Ve görür ki: Herkes kraldır! Herkesin bir krallığı vardır! Bunun üzerine kral.. Ölür!
Money for nothing!
Hakkımda:

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB
9da9d16faf4ac6a442948af0afa81d4eD.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Mesaj Sayısı: 268
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.488
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 4.524 (Bu ay: 180)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.