DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
insanmı dogaya , dogamı insana hakimdir ?
172
Cevap
1
Favori
145.881
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> insanmı dogaya , dogamı insana hakimdir ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      689 Mesaj
      11 Ocak 2008 16:29:42
      Gecen sene bizim okuldaki yarışmada final konusuydu.Ben hiç hazırlanmamıstım ama kazanmıstık.
      Olayın püf noktası cabuk cevap olmak, bilginin fazla olması,rakip ne sorabilir demeden anında düşünmek rakibi söz her size gectiğinizde rakibi bozmak, konusacak şey bulamamalarını sağladınız anda kesin yendiniz demektir
      |
      |

• Yüzbaşı
      524 Mesaj
      11 Ocak 2008 21:31:15
      yapılan büyük yapılardan açılan kanallardan barajlardan falan bahset bide konuşurken sert konuş yani saygısız olma ama ciddi ol söylediklerini alay eder gibi gülümse fln ...

zaten munazara konuları ortada olan konulardır siz rakibi davranışınızla yeneceksiniz

mesela bir örnek bir grup süt beyaz diğeri siyah demiş ve siyah diyen kazanmıştır
      |
      |

• Binbaşı
      1466 Mesaj
      11 Ocak 2008 22:47:10
      doğa kendisine gösterilen kötü muamelere karşı en acımasız şekilde tavır alırken,koynunda barındırdıklarından gelen en ufak bir şefkat ve minnettarlık kırıntısınıda gözden kaçrmıyacak kadar titiz ve mukafatlandırıcıdır.doğa yapar.insan yıkar.doga tekrar yapmay calısırken bazen insanlarda zarar görebilir.doga yapar insan bazen bozmaz.işte o zamn doğa ödüllendirir.doğa insanındır ama insan acizdir
      |
      |

"Her uçuş düşüşle başlar."
    • Yüzbaşı
      605 Mesaj
      12 Ocak 2008 17:02:44
      quote:

Orjinalden alıntı: isamel03

yapılan büyük yapılardan açılan kanallardan barajlardan falan bahset bide konuşurken sert konuş yani saygısız olma ama ciddi ol söylediklerini alay eder gibi gülümse fln ...

zaten munazara konuları ortada olan konulardır siz rakibi davranışınızla yeneceksiniz

mesela bir örnek bir grup süt beyaz diğeri siyah demiş ve siyah diyen kazanmıştır

en önemlisi de, "doğru yere", "dosdoğru bak".

örneğin bu topiğin açılış tarihine bak... topiği açan arkadaş hala sınıfta, hala savunma mı yapıyor?
      |
      |

intel e6600 // msi p6n sli // geil 2*1 ultra 800 // raid: 2*1 320 mb samsung hd // palit 7600 gs sonic // cooler master centurion 5 BS kasa // ninja cpu soğutucu // hiper 580 W psu
    • Emekli Yönetici
      1791 Mesaj
      12 Ocak 2008 22:58:03
      münazarayı sanırım insan doğaya hakimdir düüncesini savunanlar kazandı. bu münazara finaldi bizim okulda gitti finale inşallah farklı münazaralar değildir ama bizim finalde insan doğaya konusu kazandı
      |
      |

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.
    • Yüzbaşı
      524 Mesaj
      13 Ocak 2008 11:21:21
      ben olsaydım bu münazarada doğa insana hakimdir kazanırdı.

doğal afetler örnek verilebilir.
      mevsimlere adaptasyonumuz örneklenebilir.
      doğal nedenlerle olan göçler söylenebilir.
      yerleşim merkezlerinin konumunu doğanın belirlemesi söylenebilir
      çığ vs ile ile insan ölümlerinden bahsedilebilir.
      yerleşimin nil gibi ırmakların yakınlarında konuşlandırılması...
      |
      |

• Yüzbaşı
      689 Mesaj
      14 Ocak 2008 16:11:48
      quote:

Rakip taraf taş toplamıyacak ama onların daha cok örnekleri var.
      |
      |

• Binbaşı
      1844 Mesaj
      15 Ocak 2008 16:59:21
      quote:

Orjinalden alıntı: 4n1L

munazaramız var ve insanın dogaya hakim oldugunu karsı tarafa kabul ettirmem lazım kullnabilcegim kozlar vs bunun gibi bilgilerle yardımlarınızı bekliyorum yenelim sunları (döv kabul ettir vs seyler sölemeyin )

simdiden tesekkurler

insan doğaya hakim diiildir

karı koca gibi birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz biraz biz onun suyuna gidecez biraz o bizim....
      biz onu üzersek oda bizi üzer sonra gelsin küresel ısınma peşinden buzul çağı ve belki daha neler neler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtiyar0011 -- 15 Ocak 2008; 17:00:14 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      524 Mesaj
      15 Ocak 2008 18:58:32
      mesela ne diyebilirler?

quote:

quote:

Rakip taraf taş toplamıyacak ama onların daha cok örnekleri var.
      |
      |

• Onbaşı
      23 Mesaj
      25 Mart 2008 23:32:04
      bizmde münazaramız var ben doğa insana hakimdir i savuncam karşıt görüşte olanlar tartırsmaya girersek iyi olur antreaman acısından. şimdi dünyayı yok etcek kadar atom bombası,hidrojen bombası olduğunu söylemişiniz peki doğayı yok ettiniz diyelim. bundan sonra insanlar ömürlerini devm ettirebilirmi hayır. ama doğa insanları yok etse tekrar bundan milyonlarca yıl önceki gibi döngüsünü sürdürür. insanlar olmaz hayvanlar olur. 2. ci olarak atom bombasının ham maddesi ne atom atom nerde bulunur doğada burada yine bir doğaya muhtaclık söz konusu insanlar doğadan aldığı atomu tekrar doğaya kullanıyor. ama doğa ne yapacağını biliyor.

deprem konusuna gelince japonya depreme önlem alıyor ama engelleyemiyor. depremin ne zmn olacağını bilmiyor sadece araştırıyolar ve araştırmalarındada hayvanlardan yararlanıyolar yani yine bir doğaya muhtaclık söz konusu.

ayrıca japonların yaptığı evlerinde belli bir dayanma kapasitesi vardır. 12.13 şiddetinde bi deprem olsa eminmki yaptıkları evler yıkılacaktır japonlarda yaptıklarıın belli bir şiddete kadar dayanacağını biliyodur.
      |
      |

En iyi markalar ve yüzlerce ürün burda

adresim:http://picasaweb.google.com/ClothingStore4216

iletişim için: clothingstore4216@hotmail.com
    • 30 Mart 2008 12:23:57
      ne insanlar doğaya hakimdir, ne de doğa insanlara hakimdir... peki hakimiyet kimdedir o zaman .... hakimiyet tüm arşı yaradan Allah'ın dır.. ama nedendir bilinmez ama insan doğaya doğada insana hakim olduğunu zanneder. öyle görünüyor ki, bu kısır döngü milyon yıllarca sürmüştür ve sürmeyede devam edecektir
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      30 Mart 2008 13:07:28
      Doğaya hakim olma..... Çok saçma ve tehlikeli bir düşünce.. Doğaya hakim olmak için MADDECİ anlayış bayağı uğraştı. Sonuç ortada. Bozulan DOĞAL DENGE. Bunun sonucunda kendi felaketini hazırlayan insanoğlu.

Doğaya hakim olma yerine doğaya saygı guyma düşüncesi geliştirilmelidir. Doğaya hakim olmak için doğayla savaşmak insanlığın felaketidir.
      |
      |

Tam gemiler kaçtı derken, turnalar uçtu derken

SEN çıkıp gelsen.
    • Er
      1 Mesaj
      16 Eylül 2008 20:14:55
      ben yeni üye oldum bu konuda tartısmaya girebilirim bence her ikisi de birbirinin tamamlayıcısıdır bi düsünelim doga olmasa insanın bi önemi kalırmı yada insan olmasa doganın bi önemi kalırmı bence o önem kalmaz
      |
      |
      4 Not
      17 Eylül 2008 12:15:08
      quote:

Orjinalden alıntı: ___irem___

ben yeni üye oldum bu konuda tartısmaya girebilirim bence her ikisi de birbirinin tamamlayıcısıdır bi düsünelim doga olmasa insanın bi önemi kalırmı yada insan olmasa doganın bi önemi kalırmı bence o önem kalmaz

Doğanın insan olmasa önemi kalır çünkü insan olmadan doğa kendi varlığını sürdürebilir ama Doğa olmadan insan yaşayamaz
      |
      |

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

• Yarbay
      5094 Mesaj
      17 Eylül 2008 12:53:53
      İnsanoğlu doğaya hiçbir zaman hakim olamaz!
      Bence doğada tek gereksiz varlık insanoğludur.
      İnsanoğlunun doğaya hiç bir katkısı yoktur aksine doğayı kullanıp tüketmektedir!
      İnsanoğlunu doğal sistemden bütünüyle çıkartın, sistemde her hangi bir değişiklik ya da aksama olmaz ama sistemden bütün fareleri kaldırın ya da sinekleri ve ya başka bir canlıyı doğal sistem aksayacaktır.
      Doğa dünyayı cehenneme çevirip tekrar eski düzenine getirecek kabiliyete sahiptir.
      Nitekim daha önce yaşanan buzul çağları buna bir örnektir.
      |
      |

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü
    • Teğmen
      187 Mesaj
      18 Eylül 2008 09:46:44
      Bu konuyu karsidakilere kabul ettirmeye calisirsan isin yas
      Sadece bildiklerini savunsan o yeter.
      |
      |

4 Not
      18 Eylül 2008 13:27:56
      quote:

Orjinalden alıntı: metalok

İnsanoğlu doğaya hiçbir zaman hakim olamaz!
      Bence doğada tek gereksiz varlık insanoğludur.
      İnsanoğlunun doğaya hiç bir katkısı yoktur aksine doğayı kullanıp tüketmektedir!
      İnsanoğlunu doğal sistemden bütünüyle çıkartın, sistemde her hangi bir değişiklik ya da aksama olmaz ama sistemden bütün fareleri kaldırın ya da sinekleri ve ya başka bir canlıyı doğal sistem aksayacaktır.
      Doğa dünyayı cehenneme çevirip tekrar eski düzenine getirecek kabiliyete sahiptir.
      Nitekim daha önce yaşanan buzul çağları buna bir örnektir.

Doğru söze ne hacet
      |
      |

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

• Yüzbaşı
      372 Mesaj
      18 Eylül 2008 13:41:43
      İkiside birbirine hakim
      |
      |

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Da Göründüğün Gibi Ol
    • Yarbay
      5094 Mesaj
      18 Eylül 2008 13:53:30
      quote:

Orjinalden alıntı: dkrn

Bu konuyu karsidakilere kabul ettirmeye calisirsan isin yas
      Sadece bildiklerini savunsan o yeter.

Eğer benim için diyorsanız, benim öyle bir niyetim yoktu...
      Yazı üslubundan böyle bir anlam çıkabilir, kusura bakmayın...
      Tabii ki fikir bazında kendi düşüncemdir, isteyen katılır isteyen katılmaz...
      |
      |

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü
    • Yarbay
      5459 Mesaj
      20 Eylül 2008 15:39:38
      quote:

Orjinalden alıntı: AtillaHuN

İNSAN DOĞANIN BİR PARÇASIDIR!!!!

yani doğa insana hakimdir

insan ancak doğal dengeyi bozar.hakim olamaz.

dengeyi bozmakta hakim olmak demek değildir çünkü bozulan her denge insanoğlunun sonunu getiren adımlardır
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,680
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.