Şimdi Ara

İnsanlığın Adem ve Havvadan gelme olayı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
4
Favori
2.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu oalyı bana biraz açıklarmısınız bazıları diyorki Ademle Havva dünyaya geldi ürediler çocuklarıda üredi ensest ilişki gibi bişeyle çoğaldık diyor bazılarıda diyorki Adem ve Havvanın yanıdna başka insanlarda indi diyor tam oalrak hangisi doğrudur ve insanlık dünyaya nasıl gelmiştir ?

• Ademu ve zevcesinin anne ve emanet edilmiş kızı olduğu duşunulmekte.

Bu açıdan kitabi manada bir ureme eylemi yoktur.

Kadına karşı eylemsel duruşun Meryem suresinde belirtildiği duşunulmekte.

Kelimelere bağlı kalınmazsa yoktan var edebilen bir zatın kadını koleleştirmediği duşunulur. Kadının koleliği konusunu yazmıştım.

Kendisini insan olarak tanımlayıp ayet olduğunu iddia eden kişinin durumu ise kitabullahın konusu değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi de doğru değil. Evrim var.

• Hz. Adem ile Hz. Havva'nın çocuklarının çaprazlama evlendiğine dair ortada bulunan bilgi tamamen israiliyattan gelme bir bilgidir. İslamiyette bu konu hakkında bir bilgi yoktur. İnsanların merakını doldurma amaçlı kaynağı belirsiz bunun gibi bir ton bilgi var ortada.

Yukarıda bir arkadaş ikisi de değil doğru olan evrim demiş. Açıkçası felsefi olarak ortak noktaları var. Evrim bütün canlıların atasının ortak olduğunu savunur. Bu bilgilere göre de biz ortak bir atamız olan Hz. Adem'den geliriz.
  • Çaprazlama olarak evlendiğini biliyorum.

• Dinozorlar neden yok oldu ? T rex sirk mi kostu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adem ile havva bir yaratılış efsanesidir.Diğer dinlerdede buna benzer muadili var adapa efsanesi mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi choyrn -- 2 Ocak 2016; 21:30:00 >
  • Evrim ile. Turlerin degisimi ile.

• En tarafsiz yorumla:
    Dini anlatim: ilahi oldugu varsayilan kissalar uzerinden ilk insani aciklar.
    Evrim anlatimi: tesadufler uzerine kurulu varsayimlar uzerinden ilk insani aciklar.

• Bilimin bunu henüz açıklayamaması ilginç, evrim ise bana göre bir teori açıklanamayan çok şey var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

Dinozorlar neden yok oldu ? T rex sirk mi kostu?

Dinazorlarin yuzlerce fosili bulunurken bu ara gecis formlarin neden bulunmuyor

• beckhir.36 B kullanıcısına yanıt
    Ara geçiş formundan anladığın nedir ? Çünkü bulunan binlerce ara geçiş formu var da merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberum

Ara geçiş formundan anladığın nedir ? Çünkü bulunan binlerce ara geçiş formu var da merak ettim.

Binlerce mi? Hani nerdeler

• quote:

Orijinalden alıntı: liberum

http://www.evrimagaci.org/makale/171

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_transitional_fossils

Verdigin kaynaklarda dinazor fosilleri mevcut ben maymundan insana gecis formlarindan bahsediyorum dinazor fosillerinden daha cok bulunmalari lazim..

• beckhir.36 B kullanıcısına yanıt
    http://www.evrimagaci.org/makale/61

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_human_evolution_fossils

Ayrıca insan maymundan gelmez, ortak atadan gelir.
  • Bilinen tek kanıtlanmış evrim dillerin evrimidir. Küçük çocuklarda da gorulur. Agu ugu derken senin benim gibi konulurlar.

Evrim aslında öğrenme sureci olarak da okunabilir.
    evrimin nihayi hedefi güçlü olan ve uyum sağlayan mantığı ile açıklanırsa tek bir varlığın hayatta kalacağına vurgu yapar.

Tek bir şey, en güçlü olan, uyum sağlayan. Bu şey nedir karşiim diyen yok.

Bunu kim yarattı evrim. Evrimi kim yaptı en güçlü kalan tek olan. Yani dogmatik kısır döngü sırf dinsel olana atfedilecek bir şey değildir.

Belki din adına yapılan sorgu sahi evrimseldir.

Biyoloji fizik kimya matematik evrime indirgenemeyecek kadar geniş bir ilimdir. Bildiğimz kadarıyla kainatta şu an tekiz ve yok veya daha aşağısı kadar kuçukken evrimin ilahlaşmasının koca kainata zerre kadar faydası olmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: beckhir.36

quote:

yavas yavas bulunuyor en son homo naledi vardı,

• quote:

Orijinalden alıntı: beckhir.36

quote:

500 bin yıl önceki insanlarda 20 lik diş problem olmuyordu şimdi işlevsiz bu dişler bu mantığa göre biz ara form oluyoruz
  • İnandığınız şeyden bahseder misiniz ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.