Şimdi Ara

İnsanlığın Adem ve Havvadan gelme olayı ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
149
Cevap
4
Favori
2.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ilahi metinler diyorki; Herseyi biz yarattik, ilk insan Hz.Adem dir. Bunu sizlere anlatmak icinde peygamberler ve kitaplar gonderdik. En sonunda herseyin cevabini kiyamet (dirilme) yasandigi zaman ogreneceksiniz.

Evrim teorisini ileri surenler, savunanlar diyorki; En bilgilisinden, profundan, akademisyeninden en zekisine kadar, bugun evrendeki hersey bir tesaduftur. Ne kadar bilimsel veri, lugat, terim kullanirlarsa kullansinlar, donup dolasacagi yer ancak surasidir: hersey muhtesem bir tesadufun eseridir..

Tesaduf nedir?
    Tesadüf: Rast gelme, bir şey kendiliğinden olma, tedbirsiz meydana gelme.

“Rastlantı”
    insanların nedenlerini bilemediği veya anlayamadığı olaylara yaptığı bir yakıştırmadır. Konuyla ilgili olarak Albert Einstein şu ünlü sözünü söylemiştir: "Tanrı zar atmaz"
  • Kuran da Adem ve Havva dan geldiğimiz bildirilmiş ama ayrıntı verilmemiş
    düz mantık kuralları ve rivayetleri birleştirince
    hep ikiz çocukları olduğu rivayet edilir (birisi erkek,diğeri kız) , ilk doğan ikizlerden olanın ikinci veya sonra doğan ile evlendirildiği rivayet edilir
    dünyada sadece bir erkek ve bir kadın varsa ve çoğalması gerekiyorsa bundan başka çözüm var mı ?
    şuan böyle bir durum olduğunda kabul edilmiyor ,peki o zaman niye kabul edilmiş diyen ve itirazı olan yaratıcıya bildirebilir

işin ilginci insanlarda böyle bir durum kabullenilemiyor (ki o zaman için sadece çoğalmak mecburiyeti vardı) ama iş hayvanlara gelince kimse evrimden bahsetmiyor ,ne yani bu hayvanlar milyarlarca yıl evrimleşip neden kardeşiyle çiftleşmeyi bitirmiyor demiyor
    aklınca kendi kardeşi ile evlenerek çoğalmamış olacak, peki ilk insanlar evrimleşirken kendi kardeşiyle evlenmediğinin kanıtı nerede ?
    bunlar birdenbire akıllanıp kardeşimle evlenmeyeyim mi dediler ?

aksine eğer evrimleşe evrimleşe geliştilerse o zaman mutlaka kardeşleriyle ilişkiye girmiş olmalılar ,çünkü daha gelişmemişler ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Ilahi metinler diyorki; Herseyi biz yarattik, ilk insan Hz.Adem dir. Bunu sizlere anlatmak icinde peygamberler ve kitaplar gonderdik. En sonunda herseyin cevabini kiyamet (dirilme) yasandigi zaman ogreneceksiniz.

Evrim teorisini ileri surenler, savunanlar diyorki; En bilgilisinden, profundan, akademisyeninden en zekisine kadar, bugun evrendeki hersey bir tesaduftur. Ne kadar bilimsel veri, lugat, terim kullanirlarsa kullansinlar, donup dolasacagi yer ancak surasidir: hersey muhtesem bir tesadufun eseridir..

Tesaduf nedir?
    Tesadüf: Rast gelme, bir şey kendiliğinden olma, tedbirsiz meydana gelme.

“Rastlantı”
    insanların nedenlerini bilemediği veya anlayamadığı olaylara yaptığı bir yakıştırmadır. Konuyla ilgili olarak Albert Einstein şu ünlü sözünü söylemiştir: "Tanrı zar atmaz"

Einstein tanrının zar atmaması konusunda haksız çıktı, ki aslında Einstein tanrı diyerek doğa kanunlarını kasteder, gerçek bir tanrıyı değil.

Bir konferansta Einstein "tanrı zar atmaz" dedi. Niels Bohr da -biraz da bağırarak- "Tanrıya ne yapıp ne yapmayacağını söylemeyi kes." dedi. Sonradan öğrendik ki, olasılık hesaplarına ihtiyacımız var çünkü kuantum fiziği onların üstünden ilerliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beckhir.36

quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

Dinozorlar neden yok oldu ? T rex sirk mi kostu?

Dinazorlarin yuzlerce fosili bulunurken bu ara gecis formlarin neden bulunmuyor

Tum canlilar bir "gecis formu". Her canli olunce fosillesmez. Her fosillesme farklidir ve hangi canliya ait oldugunu anlamak da o kadar kolay degildir. Milyonlarca kedi var, kac tane kedi fosili gordun ? Senin mantigina gore her yerin fosil kaynamasi gerekirdi. Var olan tum canli turlerinin %90 indan fazlasi zaten yok oldu, hani nerdeler ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerali

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

İkisi de doğru değil. Evrim var.

Şimdi sen cidden bir hayvanla ortak atadan geldiğine inanıyorsun. O zaman ben sana hayvan desem ( demedim ) alınır mısın? Ya da hayvanoğlu hayvan desem ( demedim sadece soruyorum. )

Alınmam. Bu devirde, DNA'sının en az %90'ının solucanla aynı olduğunu bilmeyen, bu cahillikle nasıl hayatta kaldığı muamma olan insanlar alınabilir.

• quote:

quote:

Şimdi sen cidden bir hayvanla ortak atadan geldiğine inanıyorsun. O zaman ben sana hayvan desem ( demedim ) alınır mısın? Ya da hayvanoğlu hayvan desem ( demedim sadece soruyorum. )

Ben sana çamur desem ( demedim ), kemik desem ( demedim ) hatta haşa, ensest ilişkiden geliyorsun desem ( demedim ) ne düşünürsün ?

• Sümer tabletlerinde anlatılanlar daha mantıklı, dinler de bu tabletlerdeki bilgilerden türemiş bence.

"Bunun üzerine Marduk Üst Kurulları toplanarak madenlerde ve ağır işlerde Anunnakilerin yerine çalışacak olan bir işçi grubu yaratılmasına ve bunun adına da ADAM - İNSAN denmesine karar verdiler. Sümer Tabletlerine göre, bu olay 200 – 300 bin yıl önce oldu."

"Bunu yapmalarının nedeni, primatların DNA’ları ile kendi DNA’larını kullanarak, Dünya’da o zaman var olan primat (Homo Erektus) türünden daha gelişmiş bir ırk yaratıp, onları köle işçiler olarak kullanmaktı."

yazının tamamıhttp://abato.blogcu.com/nefilimlerin-dunya-ya-gelisi-ve-faaliyetleri/13349544
  • mahmudhudavendi kullanıcısına yanıt
    Evrim tamamen tesadüfler üzerine kurulu degildir; evrimde dogal secilim, cinsel secilim gibi secilim mekanizmalari vardir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Alınmam. Bu devirde, DNA'sının en az %90'ının solucanla aynı olduğunu bilmeyen, bu cahillikle nasıl hayatta kaldığı muamma olan insanlar alınabilir.

Yanılmıyorsam dna testlerinde yüzde 100 sonuç çıkmıyor. Çünkü yüzde 100 emin olunamıyor ve yüzde 99 babandır annendir vs deniliyor. İnsanlarda bile dna testlerinde yüzde 100 e sonuç çıkmaz iken

Yüzde 90 oranla bir insanla bir hayvanın aynı atadan gelebileceğini nasıl varsayıyorsunuz? İlginç geliyor. Bir şey ya vardır ya yoktur. Yüzdesi şudur budur bilimin o şeyi çözemediği gösterir.

O sonuçlar DNA'nın %0,01'lik alanından alınıyor. %0,01'e göre %99 aynısın deniyor.

• casteele C kullanıcısına yanıt
    Pekii bilincli bir tasarim olmadan, bunlar nasil calisiyor? Yani o secim neye gore yapiliyor? ilk adimi raslantisalmi degilmi?
    Dunyanin basina gelen bu surecler, neden diger gezegenlerin basina gelmedi mesela? Bildigimiz gibi, evrenin ilk olusumundan bu yana gelisen surecler icerisinde; dunyanin diger gezegenlerden hicbir farki yoktu.. Bu muhtesem tesaduf, neden diger gezegenlerin basina gelmedi?
    Güneş sistemindeki gezegenleri bile daha yeni kesfediyoruz.hatta marsin milyar yil once dunya gibi olduğu biliniyor belki atmosferini kaybetmese 2.dünya olabilirdi..bunun yaninda güneş sistemi disinda diger gezegenler var oralarda ne var bilinmiyor

• Commander41© C kullanıcısına yanıt
    Iste mars olayi bunu gosteriyor.. Tesaduf...
    Herseyi bir tesaduf uzerine kurguluyoruz.
    Dogal secilimin mantigi basit. Ortama uyum saglayanlar neslini devam ettirirler, ortama uyum saglayamayanlar elenirler.
    Ayrica dünya insanlik var olsun diye özel olarak ayarlanmamis. Dünyada gerekli kosullar var oldugu icin insanlik da var olmus. Bu gerekli kosullar dünya yerine baska bir gezegende olsaydi, o gezegende hayat olacakti.
    Ve dünya sandiginiz kadar özel ,nadir bulunan bir gezegen degil. Nadir dünya hipotezi onyillardir gecerli degil.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rare_Earth_hypothesis

Su videoyu da izlemenizi tavsiye ederim. Dünyanin nadir bulunan bir gezegen olmadigi güzel bir sekilde anlatilmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casteele -- 4 Ocak 2016; 13:58:24 >
  • Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    Zar atma eylemsel olarak akıbet konusunda ustlenme hususunu gündeme getirmekte.

Yaptığı eylemin varlığı konusunda kesin bir şey soylenemez. Veya akıbetinden korkacak ya da sorgulanacak değildir.

Kesinliğin olası ihtimali bunun üzerindeki yargıdır. 6 yuzeyli bir taş 1 den 6 ya kadardır demek bir yargıdır.

Bu yargının üzerine inşa edilen bilgi bu taşın tek bir yuzeyi de değil daha büyük butunu oluşturan bir cuzu olduğu anlaşıldığında anlamsız kalır.

İnsanın ifade tarzındaki anlam bütünu ile 6 yuzeyli taşın anlam butunu farklıdır.

Zar atmayan kişi dünyayı da yaratmış olamaz denebilir. Ancak bu seferde yaratılmış olanın kesinlikler prensibi ile hareket etmesi ihtimalin daha duşuğunde yani dünyada bile kesinliğin mevcudiyetine evrilir.

Bu keremucizevi olan oksijen su atmosfer değil yuzey olarak dunyanında atılmayan zarın kaderine tabi oluşudur.

Kainat içerisinde dünya ayrıksı olanı değil farklı bir şekilde ihtimalin kesin olduğu bir yeri anlatır.

• Tesadüf olayını nasıl anlamıyorsunuz hayret ediyorum. Bakın hatanızı görün diye yazıyorum, iyi okuyun, anlayın artık ya...
    1) Her insan 1 milyon sperm hücresinin sadece seçilen bir tanesinden oluşuyor. Sizin mantığınıza göre bu 1 milyonda 1 ihtimal. Nasıl olabilir, saçmalamayın. Hatta 7,5 milyar insanın hepsi için milyonda bir ihtimalin gerçekleşme ihtimali yok. Sonuç, bu kadar insan var olamaz.
    2) Az önce peşpeşe 10 defa zar attım, ve sırasıyla 3,5,2,1,6,4,3,2,2,1 geldi. Size göre bu olamaz. Bir zarın üst üste bu sırayla gelme ihtimali 6 üzeri 10. Size göre zarların bu sırayla geldiğine inanabilmek için tekrar atıp aynısını getirmemiz lazım.
    3) Sayısal lotonun bir kolon kupuna çıkma ihtimali (burayı sallıyorum müsadenizle) 10 milyonda birdir. Dolayısıyla size göre çıkma ihtimali yoktur. Sadece tesadüf eseri 10 milyonda bir ihtimal nasıl gerçek olabilir, saçmalamayalım. Sonuç olarak sayısal loto kimseye çıkmış olamaz. Çıktı dedikleri yalandan ibaret. Kazandım diyen hadi tekrar oynasında kazansın bakalım...
    Evrimin ne anlattığını bilmeyen, bir tane bile evrim kitabı okumamış, yada kasıtlı olarak anlamak istemeyen, sağdan soldan duyduğu kasıtlı çarpıtmalara düşünmeden inanan "cahillerin*" düşünce yapısını yazdım. Dahada anlamayan varsa anlamasın artık, olmayınca olmuyo demekki.
    *cahil (tdk) : belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan.

• casteele C kullanıcısına yanıt
    Konuyu hic dagitmadan, kolay anlasilabilir bir noktaya cekecegim..
    Hayat , su ile baslar degilmi? Dunyamizdaki hayatin baslangicida su da meydana gelmistir.. Zaten Kuran da acikca diyorki: biz her canli seyi sudan yarattik..
    Bilinen en gecerli teoride, bu suyun dunyaya milyonlarca yil boyunca suren meteor yagmurlari ile geldigidir.
    Bizim evrenimizde kiyametin koptugunu buradan anlayabiliriz. Milyonlarca yil boyunca dunyaya meteorlar yagmis, kuyruklu yildizlar carpmis..
    Simdi bahsettigim o basit noktaya gelecegim... Bize suyu getiren bu meteorlar, milyonlarca yil boyunca neden yani basimizdaki Ay a suyu getirmemis? Sistemimizde yer alan diger gezegenleri neden pas gecmis? Simdi bu tesadufmudur degilmidir?
    Üzgünüm ama gerçek fazlası değil.
    -------
    Edit: Yukarıda ki mesajlar nereye gitti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 4 Ocak 2016; 22:58:46 >

işin garip tarafı bunuda kabullenmiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

Üzgünüm ama gerçek fazlası değil.

Siz şimdi bundan geldiğinizi mi düşünüyorsunuz ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.