Şimdi Ara

İNSANLARIN YAŞAMA AMAÇLARI...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben orta halli bir ailenin çocuğuyum. İnsanlara baktığımda sürekli hayatlarını geçindirmek,haftasonu kanepesinde tv izlemek, gününü geçirmek ve bu tarz yaşamak için yaşıyorlar. Bu insanlar doktordan tutunda işçisine kadar böyle. Peki neden böyle? Ben anlam veremiyorum. Doktorsun durumundan yakınıyorsun. E kardeşim paranı mantıklı kullan ve tatil yap, gez toz bir şeyler yap, işçisi desen ev alır borçlarını kapatmaya çalışır hayatı boyunca onu ödemeye çalışır. Çocuk yaparlar çocuklarada hayal kurma, ayaklarının üstünde durma veya birine bağlı olmadan yaşamayı göstermezler. Yine akşamı beklerler tvlerini izleyip uyumak için. Ben yurtdışına gitmek isteyince gençlik hevesi diyorlar, Amerika batacak diyorlar, git gör ebeninkini diyorlar, bir şey yapmak istesem sürekli yapacağıma pişman ediyorlar. İnsanın ailesi destekler en azından annesi babası. Bazen o da olmuyor en başta insana sıkıntı veren onlar oluyor. Bu insanlar ne yapsın? Bu insanlar bir şey yapmak istiyor, bir uğraşı içinde olmak istiyor, sırf kendileri yapmıyor diye insana sıkıntı veriyorlar, bir tanıdığın oğlu kızı yapsa bak Amerika'ya gitmiş orada yaşıyor. E bizde istedik arkamızda mı durdunuz? O zamanda ben hatırlamıyorum diyorlar. Bu konu genel döngüleri bir örnek üzerinden. Peki niye böyle döngüler oluyor? Ben hiçbir zaman anlayamadım. İnsan yakınlarına niye böyle b.. atmak için uğraşır? Ben hiçbir zaman anlamadım ama kendim yapacağım, yapıyorumda kimse olmadan tek başıma. Bazen niye bende tanıdıklarımla gülüp eğlenemiyorum gibi durumlar oluyor ama İnşAllah buraya da yazıyorum, zamanla onlarıda yapacağım ve diğer insanlar gibi günümü bitirmek için Tv izlemeyeceğim. İzlemiyorumda. Sadece Tv de değil bu olay, Tv sadece bir örnek. Zaten artık ara sıra el üstünde tutmaya başladılar insanlar. Önce b.. atarlar, sonra anlamaya çalışırlar, daha sonra yakın olmaya çalışırlar. Baktılar güzel şeyler gelecek insanlar hiç değilse lafta olsa bile selam vermeye başladılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AD08D0F1 -- 17 Mart 2018; 18:2:9 >

• ailen olsun olmasın herkes iyi kötü kendisini düşünüyor. kimseden yardım bekleme eğer kendilerine bir yararı dokunmayacaksa destek değil köstek olur herkes.
  • Feedback için teşekkürler hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AD08D0F1 -- 17 Mart 2018; 18:0:34 >
  • Para için yaşıyorum ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuna kadar katılıyorum

• Kimisi yemek için yaşar kimisi yaşamak için yer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • +1

• Eğitim, sevgili, arkadaşlar, oyunlar, diziler, filmler vs. her ne kadar insana banal gelebilse de beni çok sıkmıyor. Yapılabilecek çok fazla şey var.
  • İnsanımız nankör, bencil ve düşüncesiz çünkü.
  • amaç mamaç falan yok aslında

gelmişin dunyaya işte öyle böyle devam

amaçlara bakarsak oda hep aynı
  • Insan dünyaya gelir ve ölmek için yaşar, bekler ki bir şeyler olsun, bekler ki mutlu olayım. Ama olamayacaktır çünkü mutluluk bir andır, olur ve gider. Kimse sonsuz mutluluğu ve huzuru bulamaz. Önemli olan da huzurdur aslında, insanı insan yapan, kendisini iyi hissetmesini sağlayan tek şey huzurdur. Insan vardır, önceden de var olmuştur ve var olacaktır veya olmayacaktır. Varlık, yokluğun merakını, yokluk ise bilinmezliği beraberinde getiren bir kısır döngüdür. Yani bir insan öldükten sonrasını tam anlamıyla (boyutsal manada) bilmediğinden bir korku ve bilinmezlige hapsolur.

Bu hapsoluş ise insanı huzursuz eder ve mutluluk diye bir şey var olmaz. Çünkü sıkışmıştır artık, bir arayış içerisindedir. Felsefeye yönelir ancak felsefe mutlak hakikati hiçbir zaman vermez, çünkü felsefe; bozuk bir yolda bulunan bazı çıkışladır. Bu çıkışların seçimi de insana ait olduğundan aslında insan sadece kendi hakikatini oluşturur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturkoktay

Insan dünyaya gelir ve ölmek için yaşar, bekler ki bir şeyler olsun, bekler ki mutlu olayım. Ama olamayacaktır çünkü mutluluk bir andır, olur ve gider. Kimse sonsuz mutluluğu ve huzuru bulamaz. Önemli olan da huzurdur aslında, insanı insan yapan, kendisini iyi hissetmesini sağlayan tek şey huzurdur. Insan vardır, önceden de var olmuştur ve var olacaktır veya olmayacaktır. Varlık, yokluğun merakını, yokluk ise bilinmezliği beraberinde getiren bir kısır döngüdür. Yani bir insan öldükten sonrasını tam anlamıyla (boyutsal manada) bilmediğinden bir korku ve bilinmezlige hapsolur.

Bu hapsoluş ise insanı huzursuz eder ve mutluluk diye bir şey var olmaz. Çünkü sıkışmıştır artık, bir arayış içerisindedir. Felsefeye yönelir ancak felsefe mutlak hakikati hiçbir zaman vermez, çünkü felsefe; bozuk bir yolda bulunan bazı çıkışladır. Bu çıkışların seçimi de insana ait olduğundan aslında insan sadece kendi hakikatini oluşturur.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

• Eğlenmeyi bilmiyoruz millet olarak cok paran olsada değişmez

• yasamak icin yasiyorum bu kadar basit depresyonda falan degilim fakat bu hayatta beni ceken cok da bisey yok acikcasi. Hayat dedigin surekli bos seyler icin mucadele etmeni gerektiriyor, sarmiyor beni

• quote:

Orijinalden alıntı: Meraxes

yasamak icin yasiyorum bu kadar basit depresyonda falan degilim fakat bu hayatta beni ceken cok da bisey yok acikcasi. Hayat dedigin surekli bos seyler icin mucadele etmeni gerektiriyor, sarmiyor beni

herkese aynı şeyleri empoze ediyorlar zaten sistemin dışına çıkmak pek mumkun değil

okul için çabala

iş için çabala

hobilerin için bile çabala

surekli bir çabalama hali

sonunda yokolup git

amaç aramanında bir anlamı yok

dunya böyle biryer

çabala çabala dur

• gren kullanıcısına yanıt
    Bu döngüden kurtulmak lazım hocam
  • gren kullanıcısına yanıt
    oyle hocam bi kere gelmisiz yasiyoruz iste keyif almaya bakmak lazim

• ozturkoktay kullanıcısına yanıt
    harika bir yorum hocam izninizle kopyalıyorum bunu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: InScienceWeTrust

harika bir yorum hocam izninizle kopyalıyorum bunu :)

Tabii :)

• Up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.