Şimdi Ara

İnsanları Dövmek Bu Kadar Kolay Mı Bu Ülkede? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
4.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IO

Keşke zamanında amerikaya katılsaydık demeden edemiyor insan

Ametikada daha beterleri oluyor adamïn canı sıkılıyor aliyor bir m16 falan milleti tariyor sonra eyaletine ya idam yada hapis cezasi aliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben emanetsiz sokağa çıkmam
  • Adi şerefsizler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika mı? Hiç mi film/belgesel izlemiyorsun sen. Amerika buradan beter. Halk yani biz gelirimiz yüksek olsa herkesin silahı olurdu amerikadan farkımız kalmazdı. Fakirliğin tek yararı bu.

Arkadaşın dediği gibi, kanunlar çok kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 1 Eylül 2012; 20:36:00 >
  • Kardesim tek derdimiz bu olsa. Karimizi kizimizi sokaga salamiyoruz, bizim dahi eve sag salim gelebilecegimiz bile mechul. Tecavuzcusu, kapkaccisi, gaspcisi, kabadayisi.

Bulassan sonu yok. Adalete biraksan ortada bir adalet yok

• Sırf apaçiyle bitmiyor. Trafik kurallarına uymayan taksiciler de ayrı sorun. Eskişehir'de çok görüyorum bunu.
  • quote:

Amerikaya gittin mi hic ? Buradan daha beter. Burada 1 adam dovuyorlarsa orada 10 adam dovuyorlar.

Bu konularda ornek alinmasi gereken en son ulke amerika. Amerikan vatandaslari da avrupaya kaciyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

Sırf apaçiyle bitmiyor. Trafik kurallarına uymayan taksiciler de ayrı sorun. Eskişehir'de çok görüyorum bunu.

Esparkin oradaki yokusta her hafta tramvay kazasi oluyor. Sebep ; Bazilarinin tabakhaneye mal yetistirme telasi. Tramvay yolundan gidip hem yayalarin hem de kendilerinin canini tehlikeye atiyorlar. Ben artik her kaza oldugunda seviniyorum ciddiyim.

• Eğer failleri bulduysanız öldürmeye teşebbüsten baya ceza alırlar. Hakimin de "kasten yaralamadan" değil, "öldürmeye teşebbüs"ten cezaya hükmetmesi gerekir. Öldü sanıp bırakmaları da bunu haklı gösterir.

Not: Hukuk okuyorum.
  • sokakta çok cahil insan var ne yapacağı belli olmayan kişilerle doldu.Dövsen ayrı bir bela 10 kişi geliyorlar sonra o zaman al başına belayı en iyisi onlarla pek muhatap olmamak yada biber gazı alacaksın höyt diyene sıkacaksın bide ne olur ne olmaz diye içine çelik yelek giyeceksin malesef sokaklar bunlarla doldu.
  • bunun sebepleri çok basit.
    -halk olarak öküz olup açıp 1 satır kitap okumadığımız için
    -kadınlar sabahları seda sayan akşama kadar magazin onun yetiştirdiği çocuk ne bok olur?
    - adam gibi açıp düzgün birşeyler izlemek yada okumak varken kurtlar vadisiymiş farmagülün suçu neymişmiş umutsuz evkadınlarını izleyerek etnik değerlerinden yitiyor insanlar.
    - zeka geliştirici lego yapboz birşeyler almak varken eline boncuk tabanca gibi bktan oyuncaklarla büyüyen çocuk ne olur ilerde?
    kaybedecek birşeyi olmayan. 1 saat sonrasını düşünmeyen adamlar öyle işler yapar. cesurluk cehalettir bu kavga dövüş olaylarında.dahada birşey demem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpgg -- 2 Eylül 2012; 0:53:31 >
  • Bir anlık sinirle bağırdığımız oluyor fakat karşı taraf durumu anlatınca tamam diyoruz olayı akışına bırakıyoruz ama bu gençler şahinciler çok başka kişiler arabada 4 kişinin vermiş olduğu güvenle hemen kişinin üstüne yürümeler küfür etmeler bagajda emanet var ama daha hiçbirine güvenip kimseye diklenmedim Konuşarak çözmek var iken kavga gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_emre34 -- 2 Eylül 2012; 1:12:15 >
  • Biber gazını sıktığımız zaman bize etki yapmaz mı? Hafif bi ters rüzgarda nakavt oluruz diye düşünüyorum ben.
  • bende düğün konvoyunun arasında kaldım diye 25-30 kişiyle darp edilmiştim
  • Bakkala ekmek almaya çıktığında bile başın belaya girebiliyor it köpeğin sonu gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekulac

quote:

Ametikada daha beterleri oluyor adamïn canı sıkılıyor aliyor bir m16 falan milleti tariyor sonra eyaletine ya idam yada hapis cezasi aliyor

Türkiye ile "Ametika"yi kiyaslayin bakalım. Hangi ülkenin refah seviyesi daha yüksek, halkı kendini güvende hissediyor? Polisinin yetkisi olmayan, polisin yakaladığını hakim salan, siyasete fazla girmek istemiyorum ama mecliste terörist ve dini oyuncak etmiş menfaat için yaşayan insanların içinde bulunduğu sahte meclisin yönetimindeki halkın, 2düzine insanın gencecik bir kıza tecavüz edip serbest kalabildiği bir ülkede mi yoksa suçların bir nebze daha cezasını çektiği, polisin insanlara güven verdiği bir ülkenin halkı mı? Amerikada yasamadığım ve ıçişlerini yakından takip etmedigim için detaylı yazamadım ancak tanıdığım ve tanıştığım insanlarla kurduğum sohbetlerden bir şeyler öğreniyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

Dün spor salonunda bir aleti 15dk kullandım. Benden iri ve uzun boylu, muhtemelen birkaç yaş büyük genç geldi;
    "işin ne zaman bitecek"
    10dk sonra
    "başka sehpada çalışamaz mısın?"
    hayır, burada yapabiliyorum
    "ne çalışıyorsun"
    göğüs

Sonra gitti başka alette çalıştı. Tesadüfen soyunma odasında karşılaştık. Bana ters ters baktı. Boyu benle olsa konuşacaktım ama birşey demedim. Profesyonel ya o geldimi çalışmayı bırakacağım. Birkaç kere daha aynı durumu yaşarsak kavga edecek eminim. Birgün kendimi korurken katil olmam umarım. O aletleri meşgul ettimi sorun yok.

Hocam bir set sen yap bir set ona bırak, en güzeli.
  • hiç bir amacı olmayan başı boş insanlar işte ne beklıyon ki
  • eğer olay gerçekse ben bile pc başından sinir oldum bu tarz adamlar nerden bu gücü alıyor kime güveniyor, hep mi yanlarına kalmışta içeri girip girip elini kollunu sallayarak çıkıyorlar, peki sen emin misin dayak yiyen akrabanla o arabadaki zibidilerin önceden tanışmadığını.

böyle tipler için şöyle bir üçlü lazım hiç gözünün yaşına bakmadan kevgire çevireceksin adaletini eğer haklı isen kendin yerine getireceksin şimdi bu lavuklar eğerki akraban Allah korusun ama ölürse cinayetten, ölmezse sadece adam yaralamadan yargılanacak adam yaralamadanda öyle fazla yatmazlar ama akrabanın vücudunda oluşan travma iş gücü kaybı sürekli olacak o yüzden:

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.