Şimdi Ara

İNSANLARDAN UZAKLAŞMAYA BAŞLADIM. YALNIZKEN DAHA MUTLUYUM ARTIK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
8
Favori
1.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her akşam eve en uzun yollardan, ara sokaklardan geçerek gidiyorum. Sonra birden durup koşuşturan insanları gözlüyorum. Ve kendi kendime tartışıyorum Bildiğim üç-beş konuyu. Her gün başka bir şeyi düşünüyorum eve varana kadar. ve aslında hiç bir şey bilmediğimi anlıyorum. Zira cevaplanamayan o kadar fazla soru var ki kafamda.

Bilgiye aç hissediyorum kendimi. Eve geçip bir yandan bir iki şey yazıyorum bir yandan çayımı yudumluyorum. televizyonu hiç kullanmadığımı fark ediyorum her seferinde. Hayatım kitaplar-yazmak-ders üçlüsünde geçiyor artık. Televizyona geçtiğimde tek baktığım kanal trt belgesel oldu artık. Geldiğimde ev ahalisini esra erol izlerken gördüğümde içimden kızıyorum onlara. Kulaklıklarım en yakın dostum oldular.

Ne zaman bir gruba eski dostlarımın yanına gitsem. hep aynı ve gereksiz muhabbet. Yok x gol attı yok onun sevgilisi yok şu. Mesela bu aralar merak saldığım felsefe hakkında konuşmak istiyorum ama konuşan yok...

Not: Bu türde ilk eserim sayılır. Hataları mazur görünüz lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 26 Nisan 2017; 16:2:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazar havasında yazmışsın .Birinin kalemi değmiş sanki bu üslubu bir yerden tanıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuKurgusu

Yazar havasında yazmışsın .Birinin kalemi değmiş sanki bu üslubu bir yerden tanıyorum .

Boş zamanlarımda karalıyorum bir şeyler hocam.

• İnsanlar senden uzak oldukları için büyük bir sevinç duyacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

quote:

Orijinalden alıntı: SuKurgusu

Yazar havasında yazmışsın .Birinin kalemi değmiş sanki bu üslubu bir yerden tanıyorum .

Boş zamanlarımda karalıyorum bir şeyler hocam.

İyi bir okuyucu olduğun belli oluyor .

Devam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: canım tostum

İnsanlar senden uzak oldukları için büyük bir sevinç duyacaklar.

İnsanların ne düşündüğü artık o kadar umrumda değil artık. Onlar her zaman bir şey düşünüyorlar. Çünkü onar kusursuzlar ve her zaman haklılar. Çevremde sadece bir iki kişi kaldı. Bir zamanlar dost dediklerim birer birer gittiler. Evcil hayvanımın düşüncelerine - eminim o da benim hakkımda bir şeyler düşünüyordur - onlardan daha önem veriyorum. zira hayvanların arkanızdan dedikodu etme gibi bir huyları yok.

• hocam daha önce, çok böyle konular açıldı çok cevap yazıldı.
    maalesef yalnızken sadece bir süre mutlu olursun sonra, yalnızlıktan çok acı çekersin.
    her ne kadar inkar da etsen, yok acı çekmem falan diye;
    çekersin hocam. Yalnızlık doğamıza ters.
  • @suskun9
    Ölmek mi ? bir kere geldiğim bu dünya'ya ? Aksine yaşamak istiyorum hocam ben dolu dolu

• tam tersine insanları hor görmeye başlamışsın. yalnızlık yüzünden narsist olmaya başlamışsın. ne kadar inkar edecek olsan da durum bu.
  • @MEHMET EGEMEN
    Doğamız gereği sosyal varlıklarız evet hocam. bir kaç iyi dostumun olması yeterli benim için. Her şeyin fazlası ve azı zarardır. Fazla olup'ta acı çekmektense...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 7 Ekim 2016; 21:35:55 >
  • Tebrikler asosyalsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JampolPapa

tam tersine insanları hor görmeye başlamışsın. yalnızlık yüzünden narsist olmaya başlamışsın. ne kadar inkar edecek olsan da durum bu.

Yok be hocam. Ne Narsisizm'i Hatta bazen bakıp bu yağ tulumu ben miyim dediğim oluyor. - o kadar kilolu değilim aslında - Asla diğer insanları hor görmedim. Her çeşit arkadaşım oldu bu hayatta. Yanlış anlamayın aşağılamak için değil ama engelli arkadaşlarım bile oldu ve çoğu insandan daha iyi insanlardı. çevresine neşe saçan insanlardı çoğu.

• SuKurgusu kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam

• Hocam hemen hemen aynı durumdayız bende çok yalnızım hiç arkadaşım yok eve giderken bilerek bazen yolu uzatıyorum o ara düşünüyorum sonre içimden diyorum ki eve erken gitdem ne olacak ki hiçbir işim yok bende ne kadar öğrenirsem öğreneyim kendimi bilgiye aç hissediyorum ve bu hoşuma gitmiyor asosyalin dibiyim sanırım

• sosyal fobim yüzünden dersaneyi bıraktim.Insanların yanında ders bile dinleyemiyorum duramıyorum bile.2.5 senedir tamamiyle yalnızım ailemlede konuşmuyorum.Halinden anlarım herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imagineod

sosyal fobim yüzünden dersaneyi bıraktim.Insanların yanında ders bile dinleyemiyorum duramıyorum bile.2.5 senedir tamamiyle yalnızım ailemlede konuşmuyorum.Halinden anlarım herhalde

yani bir bakıma benzer bir yönümüz var denilebilir. bence devam edip sosyal fobini yenmelisin. çok fazla insanların düşündüklerini takma.

• Güzel bir şarkı. şuraya atayım belki beğenen çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: Korsan

Döverim seni çocuk her konuya aynı şeyi yazma

Bırakın yazsın hocam. Böyle mutlu oluyor kendini daha iyi hissediyorsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Korsan

Ara sıra konudışına bakıyorum bu arkadaş hep böyle yapıyor troll konularda tamam ama zaten az olan böyle konularda üslubunu değiştirsin. İstisnasız her konuda da böyle yapılmaz ki

çoluk çocuk hocam işte. eskiden trollüğün de bir adabı oldurdu. Şimdi o da kalmadı ne yazık ki. Her konuyu trolleme çabaları. En iyisi gözden gelmemek. Biz kızdıkça kendilerini bir şey sanıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 7 Ekim 2016; 21:44:03 >
  • Yalnızlık ömür boyu...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.