Şimdi Ara

İnsanlar Neden iPhone lara O Kadar Para Saçıyor? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
9.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5000 derken demek istediğim o değil aslında, bu kadar pahalı olmasına rağmen ve o paraları haketmeyecek bir telefon olduğunu düşünüyorum, 1500 tl ye alınan telefonla da aynı şeyler yapılacak iphone ile de, yani en azından ben böyle düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Off manyak laf xd

Eyvallah hocam.Memleket nere ?

• Eğer TR'den bahsediyorsan hemen hemen hepsi hava atmak amacıyla. Hani kargocu adamın elinde bile Iphone 7 gördüm. Uzun kullanım vs. için aldım diyenler çok az.

Yurtdışında bazında ise UK'yi gördüm. Herkesin elinde genelde Iphone 5 altı telefon var. Hatta tuşlu telefon kullanan bir çok insan gördüm (akıllı telefonun asosyelleştirdiğini düşünenler veya gereksiz olduğunu düşünenler). Oranın kendi halkı içinde son model telefon kullanan adam görmedim. Android tarafında genelde S4, LG G2 kullanılanları gördüm. Bizim ordaki Türklerin elinde ise en son model IOS ve Android telefonlar var. Elemanlar yeni bir modeli çıkınca hemen ona saldırıyorlar.
  • kafe otururken masaya koymak için
  • Android kullanıcısı olarak androidi beğenmiyorum.

İlk olarak stabilizasyon verimsizlik androidde son raddede.

Şu tutmayan windowsphone işletim sistemi androidin çok çok üstünde verimliliğe sahipti.

İphone aynı şekilde işletim sistemi olarak androidin çok üstünde.

Android 4 gb ram kapasitesi 8 çekirdek boyutlara ulaşmışken donma vs ile hala boğuşmakta.

Lakin iphone telefonlar daha 2 gb ramleri yeni görmeye başladı.

Verimlilik farkı iki misli boyutlarda.

Bir windowsphone, bir ios sistem 4gb 8 çekirdek ile birleşse kullanım süresi telefon ömürleri parça ömrü ile eşit hale gelecektir.

1 gb ram ile çalışan android ile ios aynı uygulamalar yüklenip karşılaştırılsın android anında büyük ihtimalle kitlenecektir. Basit ve net.

Durumum olmadığı için mi android kullanıyorum? Hayır Allaha şükür işim gücüm makamım yerinde. Telefonu ben sadece sosyal medya, tv izle, film izle, konuş mesajlaş diye kullanıyorum. Bunu bana takır takır zenfone 2 sağlıyor. İhtiyaçlara göre almak gerekir teknik araçları.

Çok daha teknik daha kalite daha güç daha ağır programlar vs ihtiyacım olsaydı iphone alırdım.

Ama şu anda aktif olsa daha ucuza ihtiyacımı karşılayacaksa windowsphone tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecem1903 -- 2 Mart 2017; 0:12:4 >

• Gösteriş meraklısı İnsanlarimiz icin iphonelere verilen bu paralar cokda sorun olmuyor,sırf iPhone kullabilmek icin elinde avucunda ne varsa veren insanlarda var.

İnsanlar Neden iPhone lara  O Kadar Para Saçıyor?

Parasi cok olanin alıp kullanmasi normaldir ama cebinde 2 kurus parası olmadığı halde sirf hava icin cok pahalı iPhone vb. pahalı gereksiz seyleri kullanmaya meraki olan bir toplumuz ...

• 3 senedir lumia 525 kullandım uygulma eksiklii nedeni ile geçen ay uzun arayışlar sonucu 430 TL ye lenova k5 aldım,bu parayı verirken bile içim acıdı,ıphone alanların nasıl bir ruh halinde olduğunu düşünemiyorum bile,param o telefonu alcak kadar vardı ama değermiydi?
  • Cunku insanlar telefonu sizin gibi sadece ara mesajlas nete gir oyun oyna tarzinda kullanmiyor

Ya varya ben bitiyorum cidden boyle laf edenlere,kudurun beter olun

2-3bin dolarlik amfilerin kabinlerin sesini 100 dolarlik uygulama ile alip istedigim pedali efekti ekleyip hicbir sekilde kabinlemeye vs ihtiyacim kalmadim kayit ve direk ses cikisi alabiliyorum da ondan

Tabi sizi bilemem telefonunuzda bi insta snap vardir Iphone'a laf edersiniz neden bu kadar para veriyolar diye

• Bizde stajyer var aylık 500 lira maaş alıyor. Taksitle iPhone 7 almış. Bu telefonun işlemcisi ne diyorum 32gb diyor. Hafıza olduğunu anlatıyorum o dediğinin, işletim sistemi iyi diyor. E o zaman 5s,6, 6s falan alsaydın diyorum aynı işletim sistemi.bu 7 diyor. Anlayacağınız çoğu içindeki özellikten dahi bi haber. Adına sanına kapılıyorlar. Bilinçli kullanıcıları tenzih ediyorum ama benim telefonum 2012 yılında alınmış general mobile Discovery 16gb. 1.2 işlemcisi ve 1gb ram var. Ram artık zorluyor diyelim ama şuana kadar bi sorun çıkarmadı. banka uygulamaları, e ticaret uygulamaları, sosyal medya uygulamaları vs var. Stabil de Stabil diyen iPhone kullanıcıları 5 sene oldu. çatır çatır kullanıyorum hala 600 liralık telefon. Zaten bu dediklerim dışında elindeki telefonla uzaya çıkacak ram ve işlemciye ihtiyacı olan varsa o alsın tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Çünkü onlar biseyi pahalı alınca kaliteli zannediyorlar.

iPhone=Çöp

Android= Kral

İphone 7: 649$

Samsung Galaxy Note 5 : 768$

Sony Xperia Z3 Plus: 899$

Huawei Mate 7: 454$

Tamam kardeş, İphone pahalı haklısın.

• Bende iphone kullanan birisi olarak gerçekten yakın zamanda bunu düşündüm. Ama sunduğu kaliteden dolayı kullanıyoruz galiba.Birde işin teknoloji boyutu var. Mesela ben teknoloji ile yakından ilgilendiğim için telefon özellikleri,stabilitesi gibi avantajları diğer telefonlara göre daha fazla. Aynı kaliteyi yaşatacak başka telefon varmı? Eminim ki vardır ama herkes ne kullanıyosa bizde onu kullanmaya kendimizi mecbur ediyoruz. Ama "o elma işareti abi yaa o yeter" kafasında değilim. Telefonu neden kullandığımı biliyorum fakat ne yazık ki o kafada olan çok kişi var ve bu olduğu sürecede bu fiyatlandırma böyle gider diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neeo -- 2 Mart 2017; 0:13:48 >
  • İphone ve ios kullandinmi bir daha android kullanmazsin parayla alakasi yok. En ucuzunu alirim yeterki ios olsun.

• android in yanında.. Kaymak.

Yazılım donanım uyumu.. Ayriyetten yazılımın başlı başına kendisi onu çok muazzam kılıyor , ios u sevmeyen kaçak müzik dinleyemiyorum vs.. vs.. diyerek sevmez , böyle stabil bir donanım yazılım uyumu android'de göremezsiniz , android sakattır. Çöker tuğla olur.. üstünde oynama yaparsan zaten büyük ihtimal tuğla olur.

İos rahatlıktır abi. Plastik kasa samsung veya x markası telefona 3 küsür vereceğime alırsın iphone u geçersin baba kafan rahat eder. Navigasyonu'da çok sağlamdır öyle android deki gibi samsung misal. Sokak sokak saptırmaz seni nereye gideceksen nerdeysen orayı verir GPS i çok kuvvetlidir

İyidir yani candır , he heycan arıyorum dersen androidler dolu piyasada.

Microsoft tuttura bilse idi. Marketi hiç yok nerdeyse , yazılım marketi olsaydı , microsft windows serisi telefonlarda güzel olurdu belkide apple a rakip olurdu. Windows sistemi çok iyi sömürür kaynaklarını kullanır çünki. Ama umduğumuz gibi gitmedi , yine apple a kaldık. Oysa bilgisayarlarımız MAC değil , mac olsa hiç sorun yok kullananlar vardır elbet.

Windows pc , windows telefon ile bir başka güzel olur abi. TeamViewer dan falan yönetiyosun , attığın yazılım telefonun'da çalışıyor mantık efsane. Ama uygulama. problem baba.. Android in hiç bir espirisi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayleid

Çünkü çok stabil ve istersen 15 yıl kullan yine de kasmıyor. Android'de 2 sene kullanınca kasmaya başlıyor.

Bu dediklerim normal kullanıcı için geçerlidir ve deneyimli bir kullanıcı Android'i 1290381023092 sene özgürce kullanabilir.

Kasmıyor mu ? Ciddi bir şekilde savunun size denk gelmemiş olabilir ama kasmıyor diyecek kadar akıcı değil.
  • SiyahPapyon kullanıcısına yanıt
    i7nin 32lik versiyonu amazonda 725 dolar.. Note 5 çıkış yaptığında ne kadardı bilmiyorum ama şuan 499 dolar gözüküyor. Z3+ 300 dolar gözüküyor. Çıkış yaptığında sanmıyorum 900 dolar olduğunu. Mate 7 zamanında en iyi Android telefon olarak lanse ediliyordu ki fiyatı da düşük hani. O fiyatları nerden aldın merak ediyorum. IOS konusunda savunacağım tek şey hızıdır. Öte yandan tamamen ters bir işletim sistemi.

Note 5 sanırım 750 dolar ile çıkış yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angel of the Lord -- 2 Mart 2017; 0:23:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

i7nin 32lik versiyonu amazonda 725 dolar.. Note 5 çıkış yaptığında ne kadardı bilmiyorum ama şuan 499 dolar gözüküyor. Z3+ 300 dolar gözüküyor. Çıkış yaptığında sanmıyorum 900 dolar olduğunu. Mate 7 zamanında en iyi Android telefon olarak lanse ediliyordu ki fiyatı da düşük hani. O fiyatları nerden aldın merak ediyorum. IOS konusunda savunacağım tek şey hızıdır. Öte yandan tamamen ters bir işletim sistemi.

Note 5 sanırım 750 dolar ile çıkış yaptı.

Apple kendi sitesinde hala 649$ girip bakabilirsin hocam.Ayrıca netde araştır yazdığım fiyatları bulursun

• iphonu boşverinde benim gözüm oneplus,xiomi telefonlarda nasıl getirecezz bunları yurtdışından
  • Fakir oldukları için

• fredydexter kullanıcısına yanıt
    xiomi var zaten türkiyede
  • Bende lg g3 var 3 sene dayandi.simdi ekran kararmasi oluyor arizali..bundan onceki telim iphone2 idi.internete zar zor girerdi ama telefon harbi saglamdi.hala calisir halde duruyor...ondan once sony k850 i vardi.yani cok telefonum olmadi bu 4. I phone daki saglamlik.kullanabilirlik.g3te bulamadim..tekrar telefon alacak olsam.kesinlikle iphone alirim ki alacaz mecbur..gidip 7 almam 5 alirim.yeter sanirim..belki ekran buyuklugu icin 6 alirim...ama alma sebebi marka vs deilde saglamlik az isinmasi vs vs.androidden biktim acikcasi..belkide lg den bikmisimdir

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.