Şimdi Ara

İnsan neden yoksul olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

İnsan neden yoksul olur?

(En Son Oy Tarihi: 29.4.2021)
Giriş
  • Evet arkadaşlar beyin fırtınası yapalım.

• Kuran da yazana göre kader olması lazım ama çok derin bir konu burada tartışmak faydasız..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmkansızlıklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayat şartları insanı o noktaya getirmiştir . İstisnalar var tabi ama adı üstünde istisna. Fark ederseniz zengin ailelerin çocuklarıda zengin olur. Aynı şey yoksul aileler için geçerli değil . Yoksul ailelerin çocukları istisnalar dışında yine yoksul olur yada en fazla orta tabaka . Ama asla bir lüks hayat yaşayabilecek kazanca sahip olamazlar. Bunda ailenin çocuklarına yaptıkları yatırım , okuttukları okullar gibi pek çok faktör etkili .
    Sonuçta çoğumuz çocukluğumuz dan beri özel okullarda , yurt dışında okuyabilecek , etinden kuş sütüne beslenebilecek , özel dersler alabilecek , çeşitli paralı aktivitelere kurslara katılabilecek maddi güce sahip değiliz. Ama malesef bunlar bizim geleceğimizi şekillendirmede büyük rol oynuyor.
    Gidipte Bilfene giden bir insan ile ara mahallede devlet okulunda okuyan çocuk aynı kalitede eğitim almıyor yada zengin çocukları gibi etinden balığına kaliteli beslenemiyor. Ve malesef egitim kadar yediklerimiz de beyin gelişiminde çok önemli .
    Üniversite de bizim hocamız hep derdi haklı da aile kaderdir. Gerçekten öyle. Bunu bazı aileleri küçümsemek için söylemiyorum ama malesef ailemizin eğitim seviyesi , maddi durumu , düşünce yapısı çocukların yani bizlerin geleceğinde büyük etkisi oluyor.

• Çünkü:
    Her sabah 4 te kalkmıyordur
    Günde 4 lt su içmiyordur
    Spor yapmıyordur
    Pozitif değildir
    Pasif gelir elde etmiyordur
    ..
    .
    Dememizi mi bekliyorsun.
    Kader. Kaderde yoksa olmaz bu kadar basit. İstediğini yap bazen olmaz.

• Çalışan, işini düzgün yapan, dürüst adam her yerde kazanır.

• Tek bir faktöre bağlayamazsın.

• Aileden kaynaklı bir durum. Siz fakir olunca çevreniz de fakir oluyor, iş aramak zorunda kalıyorsunuz, bulunca da düşük bir ücret karşılığı emsğiniz sömürülüyor. Zengin olsaydınız su ürünleri, ayakkabı tasarımı vs bile okuyup müdür koltuğuna yayılırdınız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.