Şimdi Ara

İnsan komada ne hisseder ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
13.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi insan komaya girdiğinde mesela 8 ay komada kaldı. 8 ay uyumuş gibi mi olur yoksa 8 ay konuşamayıp göremezde aslında kör dilsiz bi felç gibi yatarmı ? Martin Pistorius 12 yıl bilinci açık şekilde yatmış. herkese böyle mi oluyo bilgisi olan koma deneyimi olan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilmem hiç komaya girmedim

• narkoz deneyimim var karardi her sey sonra uyandim

buda öyledir heralde

• Tahminimce uykudan pek bir farkı yoktur. Çok uzun süre geçtiğini hissedersin ama o süreyi yaşamamış gibisindir.

• Takip sadece narkoz aldım rüya gormustum ve uzun yıllar onun gerçek olduğuna inanmıştım. Yanı ameliyat boyunca geçen sureyi başka şeyler yaparak gecirdigime inandim uzun yıllar şimdilerde gerçeği görüyorum.

• koma=K.O.M.A=Kişisel olaylara müdahale aracı bunu kafsına yiyen kişi acıdan başka bişey hissedemez
  • diyelim komaya girdin 15 yıl bir uyandın sana 1 gün uyumuş gibi gelir
  • komada bilinç kapanır, bilinç kapanmamışsa koma olmaz o, felç olur.
  • Belkide hissetmediği için komadadır

• komada ejderi çok tehlikeli diyorlar
  • o komada olmayacak ada.com olacak.komaya girenleri tatile götürüyoruz.biletler sadece can tehlikesi olarak ödenir.

bu mesajı şaka amaçlı yazdım.
  • En kötüsü de dediğiniz gibi onca vakit boyunca karanlıkta bir şey duyamayıp göremeyip sadece kendi sesini duyduğun yani düşündüğün kısım olurdu herhalde ama bende uyumak gibidir diye tahmin ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 yıl bilinci açık bi yekilde hareketsiz kalmak. hayali bile ürkütücü 12 sene be
  • Koma'da olan birisi acıya tepki veremez.Kaşlarının üstüne sertçe bastırırsın.Eğer kaşlarını çatıyorsa ya da acı ünlemi hafif anksiyetik sesler-
    geliyorsa o kişi belli bir süre sonra komadan çıkar.Tepkisi azalanlar genelde ölür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha435

12 yıl bilinci açık bi yekilde hareketsiz kalmak. hayali bile ürkütücü 12 sene be

Oyle bir şey olursa vasiyetim olarak öldürmelerini dilerim valla.O adamın psikolojisini merak ediyorum.

• Büyük ihtimalle anestezi altında olmak gibidir. Ben mesela ameliyata girerken vurdular iğneyi sonra bi anda kendimi odamda buldum. Ne 'bayıldığım' anı ne de geçen süreyi hatırlıyorum Koma da herhalde böyle bir şeydir

• quote:

Orijinalden alıntı: taha435

12 yıl bilinci açık bi yekilde hareketsiz kalmak. hayali bile ürkütücü 12 sene be

Allaha sukretmek lazım. Millet tipim kötü diye Allaha isyan ediyor.

• Komaya giren insan; sadece uyur bilinç kapalıdır, uyandığında hiçbirşey hatırlamaz gördüğü rüyalardan başka.
    Aynı şey narkozdada gerçekleşiyor, damarlarında acı hissedip birden gidiyorsun, uyandığında nasıl bir zamandasın, ne geçirdin hiçbirşey belli değil
  • İnsan uyurken uyanmaya yakın en son gördüğü rüyayı hatırlar ya komada bence öyledir.

Edit : Allah kimseye göstermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karagürz -- 30 Ekim 2015; 4:47:52 >
  • Duyusu açıktır biraz duyabilir etrafını ama tepki veremez

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.