Şimdi Ara

İnşaat Mühendisliği mesleğimi bırakıp Yeniden Yks'ye hazırlanmak, Hedef: Derece yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ben inşaat mühendisi bir arkadaşınızım. 28 yaşındayım. Bu sene uzun bir aradan sonra yks sınavına hazırlanma kararı verdim. Bu kararı verme sebeplerim:

Ülkemizde İnşaat mühendisliğe duyulan saygının azalması

Kötü çalışma koşulları

Maaşların özellikle özel sektörde çok düşük olması

Bu sebeplerden dolayı yeniden Yks'ye hazırlanma kararı verdim. Yüksek lisans eğitimimi de bu sene tamamlamış olacağım. Yaşın sadece rakamlardan ibaret olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu konu altında lütfen hedeflerimiz hakkında birbirimize destek olalım. Bir tanışma konusu olarak burayı açmak istedim.

İlerleyen günlerde çalışma yöntemlerimi, bazı notlarımı ve önerilerimi buradan paylaşacağım. Tüm arkadaşlara çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnternationllove08 -- 13 Ocak 2024; 6:12:20 >

• Başarılar hocam
  • Hedef nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nfalin

Hedef nedir

hedefim ilk 5000

• Başarılar
  • Hedef neresi

• Hangi bölüm için hazırlanıyorsunuz? İnşaat mühün iyi bir müh temeli verdiğini düşünüyorum. Mühendislikte hangi alanı seçerdiniz, merak ediyorum. İnşaat müh lisans ve yüksek lisans hangi okullardan?
  • hedef tıp mı
  • ben de 25 yaşındayım ve sınava hazırlanıyorum. ama yaş ne yazık ki rakamlardan ibaret değil hocam

• icepeak kullanıcısına yanıt

tıp için rakamlardan ibaret sayılır mı?

• processustransversus23 P kullanıcısına yanıt

bence tıp için fark etmez ya devlete atanıyorsun sonuçta. ama çok zor meslek ve yaş ilerledikçe insanın tahammül seviyesi azalıyor

• YKS'ye çalışmak yerine dil öğrenin? Bahsettiğiniz problemler ülkemizden kaynaklı ancak yurtdışında daha refah çalışma koşulları mümkün..

• Tekrar mühendislik okursanız bazı dersleriniz saydırılır belki o bakımdan 4 yılda değil 3 yılda bitirirsiniz, türkçe tarih gibi dersleri de hangi bölüme girerseniz girin sayarlar diye düşünüyorum.

Hedefiniz hangi bölüm ben de 24 yaşındayım 26 yaş gibi yks girmeyi düşünüyorum, 1 sene askerde olurum muhtemelen

Dhy ile atandığın bir meslekte sayıdan ibaret diyebiliriz. Başka bir meslek olsaydı böyle onun için de aynısını derdim.

• FeynmanSverdlov F kullanıcısına yanıt

Mühendislik bölümlerini kesinlikle istemiyorum. Nişantaşı üniversitesinde okudum. Bu bölümde bir kitabım mevcut, hatırı sayılır derece de mesleğimde iyiyim. Ancak Ülkemizde artık konuşmak dahi istemediğim pek çok konudan dolayı mesleği yapmak istemiyorum, Sağlık alanı düşünüyorum, tıp, diş hekimliği..

Tıp, diş hekimliği..

• TR_mahmutpek kullanıcısına yanıt

Mühendisliğin yurtdışın da dahi eskisi kadar iyi olduğunu düşünmüyorum artık, genel manada fizik bilimini içerdiği için, özellikli inşaat mühendisliği gibi mesleklerin geldiği konum üzücü bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnternationllove08 -- 6 Şubat 2024; 20:58:22 >
  • alpereNN7 kullanıcısına yanıt

Tekrardan mühendislik bölümlerini düşünmüyorum.

• icepeak kullanıcısına yanıt

Evet yaş ile tahammül zorlaşıyor ancak, bir ömür boyu çalışacak insanın mesleğini ve geleceğini iyi tasarlaması gerek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.