Şimdi Ara

İNPUT LAG HAKKINDA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
4.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş şimdiki TV lerde yok merak etme sen
  • LG 42LA613S kullanıyorum 2013 model lag mag yok...
  • @ScRyedd

Lg 42LA6130 şu cihaz nasıldır hocam? f/p?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadalt

quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Makaya göre değerlendirmeyip, modellere göre değerlendirme yapmak lazım. Belirli bir modele odaklandıysan, o model hakkında internette araştırma yapmadan almamanı öneririm. Input LAG önemli bir konu. Tüm oyun zevkini baltalayabilir.

Benim baktığım modeller için varmıdır bir fikriniz ? yukarıda yazdım Lg ve Philips modellerini ?

Kullanmadan birşey demek zor. Genelde Samsung'un ileri seviye modellerinde sorun olmuyor. Modele göre Google'da ufak bir arama yapmak işine yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScRyedd

Sony'nin bazı modelleri var input lag değeri minimal seviyede hissedemezsiniz yalnız biraz tuzlular. Ben ya W905 alacaktım ya da F8000 ikisi arasında gittim geldim ama W905'e 4bin lira vermek istemedim açıkcası F8000 fazlasıyla yeterli geliyor.

Boyut arttıkça lag değerleride artar 40" üzerine çıkmamaya çalışın. Eğer büyük model olsun diyorsanız 55W802A modeline bakın lag değer 17ms'dir. Hissedemezsiniz bunu oyunlarda. Mesela 40F5000'de 28ms değer vardır TR'de 32" boyutunu bulursanız bu değer daha ufak olacaktır.

Oyunu akıcı oynayacağım diye LED TV'den olmayın. Yok küçük monitor yok tüplü tv yok plazma vs hiç gerek yok bunlara biraz araştırılırsa uygun modeller bulunur LED'in verdiği teknoloji ve keyifi ben alamadım hiç birinde. Yıllar boyu T260'da oynadım oyunları ama şuan LED'de oynadıgım oyunlar gerçekten inanılmaz fark ediyor.

Eğer pingin düşük ise online oyunlarda da sıkıntı çekmessin ince tv ayarları yaparak lag sıkıntısından bir şekilde kurtulursun.

Arkadaşımda LG 42LM640S var oyun modunda yağ gibi akıyor sıkıntı yok. 620S modelinde de yağ gibi akıyor onuda biliyorum "LA değil LM" bir önceki seri.

Bende Samsung F8000 var hissedilebilir bir lag mevcut oyun modunda bile hatta bende senin gibi 3 ay araştırmıştım almadan önce ve hardcore fifa oyuncusu oldugum ıcın yapacagı en ufak gecıkme butun current streak (üst üste galibiyet serisi) geçmişimi mahvedeceğini biliyordum yaklaşık 10 maç yaptım ping değerimin yüksekliğinden dolayı oldugunu bılıyorum biraz gecikme vardı ama bu sıkıntı olmadı benım gıbı adam fıfa'da sıkıntı olmadı diyorsa herkes kullanabılır.

Türk forumlarında bu tarz bilgileri boşuna arama 3-5 kişi biliyordur input lag'ın ne oldugunu hele teknolojı marketleri tamamen cahil, yabancı forumlardaki review'ları oku orada değerler yazıyor.

Teşekkürler,

Aynen çok doğru çoğu markette reyon personeli input lag değerinin, esprisinin ne olduğu hakkında bir fikirleri yok, zaten öğretilen genel bigiler dışında, çok bilgileri yok ya oda var,

Dediğin gibi türk forumlarda çok yok bununla ilgili yorumlar, bari Donanımhaber de olsun çoğu sitede yok çünkü Televizyonlar lag performansları, kullanıcılar televizyonları ile ilgili ne kadar performans bilgisi paylaşırsa o kadar bilgimiz olur.

Bu deneyiminden yola çıkarak o zaman LG LM660 alınır zaten LM640 ve LM 660 arasında sadece çift işlemci farkı var yanılmıyorsam ve LM660 ın kutu içeriğinde akıllı kumanda var.

Kullanıcı yorumlarını almak istiyordum bu televizyonları çoğu kişide memnun kalmış, bu akşam itibari ilede LM640 da test etcem, xbox`ı bakalım.

• quote:

quote:

quote:

Makaya göre değerlendirmeyip, modellere göre değerlendirme yapmak lazım. Belirli bir modele odaklandıysan, o model hakkında internette araştırma yapmadan almamanı öneririm. Input LAG önemli bir konu. Tüm oyun zevkini baltalayabilir.

Benim baktığım modeller için varmıdır bir fikriniz ? yukarıda yazdım Lg ve Philips modellerini ?

Kullanmadan birşey demek zor. Genelde Samsung'un ileri seviye modellerinde sorun olmuyor. Modele göre Google'da ufak bir arama yapmak işine yarayabilir.

Salonda orta seviye bir Samsung var doğru lag yok denecek kadar ama yeni serilerinde ki aktif 3d ve dual play gibi özellik olmaması ayrıca gözlüklerinin o kadar astronomik rakamlara satılması beni caydırıyor.

sadece xbox bağlayıp kullanmıcam, xboxla iyi çalışsın diye de alamam, diğer özellikler de var.

Bu sebeplerden dolayı Samsung şu zor gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: berkebasar

kardeş şimdiki TV lerde yok merak etme sen

Var kardeş geçen woon marka bir tv vardı 40" lag da son nokta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afr0oo

quote:

Orijinalden alıntı: Eli Wallach

LG'lerde oluyor. Oyun modu açıkken bile oluyor, yeni serilerde çözüldü diyolar ama bence uzak durmakta fayda var. Philips'lerden direk uzak dur zaten, cebindeki telefonda Philips tvlerdekinden daha iyi işlemci vardır. Sony'ler, Panasonic'ler, Samsung'lar alınabilir ama onları da modelini araştırarak almalısın bence.

Niye kanka bende 47 LG LM640 S var ve ben takıntılı biriyim 0 input lag test

Bu yorumlardan sonra LM660 garanti gibi oldu ya

• Sony hx850 yada w905 evimde hx850 var genel olarak pek soruna raslamadım yakın zamanda da w905 alacağım inceleme fırsatım oldu çok güzel bir televizyon bu ikisini tavsiye ederim piyasada input lag olayını en az yaşayacağın tvler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hz olayı önemli mi? Mesela 50hz tvler daha ucuz 400hz de var

• quote:

quote:

kardeş sanada okadar düş demedik tabi gidip woon sunny falan saçma şeyler almıyıcaksın yenı LG lerde yok mesela bende 47lm860v var 0 lag
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan61

Hz olayı önemli mi? Mesela 50hz tvler daha ucuz 400hz de var

Onunda çok etkisi var galiba konsol için, zaten 50 Hz bi tv film izlerken bile çok berbat çamur gibi oluyor göüntü
  • quote:

quote:

quote:

kardeş sanada okadar düş demedik tabi gidip woon sunny falan saçma şeyler almıyıcaksın yenı LG lerde yok mesela bende 47lm860v var 0 lag

47lm860v bu televizyon çok hoşuma gitmişti ama baya tuzlu şu an benim için fiyatı

• quote:

quote:

Onunda çok etkisi var galiba konsol için, zaten 50 Hz bi tv film izlerken bile çok berbat çamur gibi oluyor göüntü

min kaç hz olmalı?
  • quote:

quote:

quote:

LG'lerde oluyor. Oyun modu açıkken bile oluyor, yeni serilerde çözüldü diyolar ama bence uzak durmakta fayda var. Philips'lerden direk uzak dur zaten, cebindeki telefonda Philips tvlerdekinden daha iyi işlemci vardır. Sony'ler, Panasonic'ler, Samsung'lar alınabilir ama onları da modelini araştırarak almalısın bence.

Hocam gönül rahatlığıyla alın kefili benim :)

• quote:

quote:

quote:

Bende 42LM640 var ve oyun modunda bile tv yeterince akıcı değil. En basitinden PES veya Fifa oynayınca koşarken oyuncuların tepesinde ki isimler tırtık tırtık gözüküyor. Açıkçası LG tavsiye etmiyorum. Bir ton özellik koyup kalitesiz işçilikle tvyi heba ediyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

quote:

quote:

Bende 42LM640 var ve oyun modunda bile tv yeterince akıcı değil. En basitinden PES veya Fifa oynayınca koşarken oyuncuların tepesinde ki isimler tırtık tırtık gözüküyor. Açıkçası LG tavsiye etmiyorum. Bir ton özellik koyup kalitesiz işçilikle tvyi heba ediyorlar

LM640S var arkadaşlar hocam ve herhangi bir problem olmuyor oyun modunda akıcı bir şekilde FIFA falan oynadık biz.

• quote:

quote:

quote:

Yakın zamanda almışsındır kanka son serilerde sıkıntı kalmadı diyolar ama benim bir kere dilim yandı bir daha işim olmaz LG'yle.

tum LED LCD'lerde lag vardir. (son cikanlari bilmiyorum) FPS oyunlarda hissediliyor lag.

Lag yok diyenleride anlamiyorum A,X,B,Y tuslarin tabiki hissetmezsiniz lagi. Analoglarda beli oluyor. FPS oyunlarda hissediliyor lag.

lag'in ne oldugunu bilmeyen kafaya takmayanlar hissetmez tabi

Tv bolumunde cok tartisildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 1 Temmuz 2013; 19:16:06 >

• quote:

quote:

quote:

min kaç hz olmalı?

Yanlış bilgilendirmiş olmak istemem ama araştırdığım kadarı ile 200 hz min zaten şu an piyadaki bütün led tv markaları 400 hz 800 hz diye tamamen bir göz boyama içinde,

Zaten dikkat edersen, birçok televizyonda, pmr 400 hz yok bilmem ne 800 hz falan 400 hz yazan bir led televizyon kesinlikle 400 değildir, 200 hz yaklaşık oda belki o değerlerin led için tamamen yazılımsal bir değer ama donanımsal olarak değerleri farklıdır, yani düşüktür.

Sade ve sadece gerçek hz değerleri ve gerçek hızlı efektlerde hz değeri plazma televizyonlar için doğrudur, genelde zaten çok yüksek hz sahibidir plazma televizyonlar.

Zaten hızlı sahneleri olan Hızlı ve Öfkeli gibi bir film izle led ve plazma da çok fark ediyorsun, ama tabi plazmalarında kendine göre dezavantajları var örneğin elektrik, ekran yansıması gibi,

Yani iyice düşünüp taşınıp karar vermek lazım parayı çöpe atmamak için öncelikle televizyonu ne için kullanacaksın, bunları göz önünde bulundurarak almak gerekiyor.

Mesela pc bağlayacaksan dev ekran oyun oynayacam diyorsan al plazma bağla kasayı al sana 55" monitör, ama elektrik yakıyor. sonuçta herkesin mükkemmel yaşam standartı olmayabilir bunları düşününce

• quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

quote:

quote:

quote:

Yakın zamanda almışsındır kanka son serilerde sıkıntı kalmadı diyolar ama benim bir kere dilim yandı bir daha işim olmaz LG'yle.

tum LED LCD'lerde lag vardir. (son cikanlari bilmiyorum) FPS oyunlarda hissediliyor lag.

Lag yok diyenleride anlamiyorum A,X,B,Y tuslarin tabiki hissetmezsiniz lagi. Analoglarda beli oluyor. FPS oyunlarda hissediliyor lag.

lag'in ne oldugunu bilmeyen kafaya takmayanlar hissetmez tabi

Tv bolumunde cok tartisildi

Açıkçası Lag ın ne olduğunu hiç bilmek istemezdim, en azından kafaya takmazdım, bildiğin için bazen gözüne batıyor, bilmesek ne olduğunu zaten dikkatimizide çekmezdi sanırsam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.