Şimdi Ara

İNPUT LAG HAKKINDA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
4.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu input lag denen lanet şey hangi televizyon markalarında en azdır. Deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

• Bildiğim kadarıyla baya eski olmayan TV lerde bu tür sorunlar yok.Markanın sitesine girdiğinde de MS olarak yazıyordu sanırım TV lerin lag değerini.

Şu konuya da bakmanda yarar var.

http://forum.donanimhaber.com/m_20357131/tm.htm
  • LG'lerde oluyor. Oyun modu açıkken bile oluyor, yeni serilerde çözüldü diyolar ama bence uzak durmakta fayda var. Philips'lerden direk uzak dur zaten, cebindeki telefonda Philips tvlerdekinden daha iyi işlemci vardır. Sony'ler, Panasonic'ler, Samsung'lar alınabilir ama onları da modelini araştırarak almalısın bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung için değerler fazla değil gibi ama, onlarında kötü yanı aktif gözlük kullanması,

Keşke Lg gibi Philips gibi pasif gözlük kullansa çok iyi olurdu, 2 kişilik oyunlarda 2 ayrı ekran olayı çok iyi çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eli Wallach

LG'lerde oluyor. Oyun modu açıkken bile oluyor, yeni serilerde çözüldü diyolar ama bence uzak durmakta fayda var. Philips'lerden direk uzak dur zaten, cebindeki telefonda Philips tvlerdekinden daha iyi işlemci vardır. Sony'ler, Panasonic'ler, Samsung'lar alınabilir ama onları da modelini araştırarak almalısın bence.

Bende Samsung var renkler çok iyi ama fps oyunlarında bariz belli lag, Samsung aktif 3d gözlük kullanmasa iyi olacak yeni seri alınabilir ama Lg ve Philips de 2 ayrı ekran olayı çok cezbediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadalt

quote:

LG'lerde oluyor. Oyun modu açıkken bile oluyor, yeni serilerde çözüldü diyolar ama bence uzak durmakta fayda var. Philips'lerden direk uzak dur zaten, cebindeki telefonda Philips tvlerdekinden daha iyi işlemci vardır. Sony'ler, Panasonic'ler, Samsung'lar alınabilir ama onları da modelini araştırarak almalısın bence.

Bende Samsung var renkler çok iyi ama fps oyunlarında bariz belli lag, Samsung aktif 3d gözlük kullanmasa iyi olacak yeni seri alınabilir ama Lg ve Philips de 2 ayrı ekran olayı çok cezbediyor.

Hiç cezbetmesin kardeş salonda yeni bir Philips tv var, kendi odamda Samsung kullanıyorum ki giriş seviye bir LED tv odamdaki. Sürekli competitive FPS oynuyorum lag falan yok oyun modu açıkken. 3D açıkken multi oynanmaz zaten her tvde lag olur. Iki ekran olayı da salondaki tvde var ben ne 360la ne ps3le başaramadım .

• quote:

quote:

quote:

Hiç cezbetmesin kardeş salonda yeni bir Philips tv var, kendi odamda Samsung kullanıyorum ki giriş seviye bir LED tv odamdaki. Sürekli competitive FPS oynuyorum lag falan yok oyun modu açıkken. 3D açıkken multi oynanmaz zaten her tvde lag olur. Iki ekran olayı da salondaki tvde var ben ne 360la ne ps3le başaramadım .

Dostum multi den kastım RE6 veya COD Zombie yaparken ekranı ikiye bölüyor dual play diye bir özellik varya gözlükle tam ekran oluyor herkez kendi ekranını görüyor sırf onun için istiyorum ama bu deneyimlerden sonrada LG ve Philips den vazgeçicem galiba evde zaten Samsung var.

Keşke Samsung da pasif 3d ye geçse ve dual play özelliği getirse yeni televizyonlarına

• Makaya göre değerlendirmeyip, modellere göre değerlendirme yapmak lazım. Belirli bir modele odaklandıysan, o model hakkında internette araştırma yapmadan almamanı öneririm. Input LAG önemli bir konu. Tüm oyun zevkini baltalayabilir.
  • Mark marka kötülemek biraz sert eleştiri olur. Seri bazında bildiğiniz modelleri yazarsanız daha iyi olur.
    Plazma al tamamen kurtul lag olayından.

• Benim hoşuma giden aradığım özelliklerin olduğu televizyonlar şunlar Lg için,
    LG 47LA640S
    LG 47LA660S

Philisps için ise,
    PHILIPS 47PFL6097K/12
    PHILIPS 47PFL5028K/12
    PHILIPS 46PFL4508K/12

şimdilik bunlar ama xbox ve ps3 için performansları nasıl bilmiyorum.
  • quote:

Bu input lag denen lanet şey hangi televizyon markalarında en azdır. Deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Bu konuda rahat etmek istiyorsan plazma al...vt50 serisini tavsiye ederim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: VESRAP

quote:

Bu input lag denen lanet şey hangi televizyon markalarında en azdır. Deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Onuda çok düşündüm, plazma içinde beni düşündüren elektrik ve parlama sorunu çok sıkıntı olurmu diye düşündüm,
    Birşeyden fedakarlık yapacaz artık
  • quote:

quote:

quote:

Onuda çok düşündüm, plazma içinde beni düşündüren elektrik ve parlama sorunu çok sıkıntı olurmu diye düşündüm,

Parlama plazmadan plazmaya değişiyor. Panasonic lere baktığımızda ut st serilerinde var parlama...vt serisinde ben parlama göremiyorum...O büyük teknomarketlerde bir sürü spot altında tv ler çok parlıyormuş gibi görünüyor ama eve gelince öyle olmuyor...Elektrik faturasını da dert etme...Çok bir zararı olmuyor....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Parlama plazmadan plazmaya değişiyor. Panasonic lere baktığımızda ut st serilerinde var parlama...vt serisinde ben parlama göremiyorum...O büyük teknomarketlerde bir sürü spot altında tv ler çok parlıyormuş gibi görünüyor ama eve gelince öyle olmuyor...Elektrik faturasını da dert etme...Çok bir zararı olmuyor....

Sanırım televizyonun kullanıcısısın peki 3d performansı nasıl dostum ve aktifmi pasif 3d,
    Sanırım dual play de yok bu televizyonda

• quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Makaya göre değerlendirmeyip, modellere göre değerlendirme yapmak lazım. Belirli bir modele odaklandıysan, o model hakkında internette araştırma yapmadan almamanı öneririm. Input LAG önemli bir konu. Tüm oyun zevkini baltalayabilir.

Benim baktığım modeller için varmıdır bir fikriniz ? yukarıda yazdım Lg ve Philips modellerini ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sanırım televizyonun kullanıcısısın peki 3d performansı nasıl dostum ve aktifmi pasif 3d,
    Sanırım dual play de yok bu televizyonda

Aktif 3d...ama ben 3d si için almamıştım zaten.Monitör gibi kullanmak için aldım...Şiddetle tavsiye ederim...Özellikle Xbox One için aldım...Bekliyoruz yeni konsolu.....Gelince test edip yazacağım zaten...

• quote:

Niye kanka bende 47 LG LM640 S var ve ben takıntılı biriyim 0 input lag test
  • Benimde odamda Sharp marka plazma var , gozler gorulur ve hissedilir hic bir lag sorunu yasamadim .
  • Sony'nin bazı modelleri var input lag değeri minimal seviyede hissedemezsiniz yalnız biraz tuzlular. Ben ya W905 alacaktım ya da F8000 ikisi arasında gittim geldim ama W905'e 4bin lira vermek istemedim açıkcası F8000 fazlasıyla yeterli geliyor.

Boyut arttıkça lag değerleride artar 40" üzerine çıkmamaya çalışın. Eğer büyük model olsun diyorsanız 55W802A modeline bakın lag değer 17ms'dir. Hissedemezsiniz bunu oyunlarda. Mesela 40F5000'de 28ms değer vardır TR'de 32" boyutunu bulursanız bu değer daha ufak olacaktır.

Oyunu akıcı oynayacağım diye LED TV'den olmayın. Yok küçük monitor yok tüplü tv yok plazma vs hiç gerek yok bunlara biraz araştırılırsa uygun modeller bulunur LED'in verdiği teknoloji ve keyifi ben alamadım hiç birinde. Yıllar boyu T260'da oynadım oyunları ama şuan LED'de oynadıgım oyunlar gerçekten inanılmaz fark ediyor.

Eğer pingin düşük ise online oyunlarda da sıkıntı çekmessin ince tv ayarları yaparak lag sıkıntısından bir şekilde kurtulursun.

Arkadaşımda LG 42LM640S var oyun modunda yağ gibi akıyor sıkıntı yok. 620S modelinde de yağ gibi akıyor onuda biliyorum "LA değil LM" bir önceki seri.

Bende Samsung F8000 var hissedilebilir bir lag mevcut oyun modunda bile hatta bende senin gibi 3 ay araştırmıştım almadan önce ve hardcore fifa oyuncusu oldugum ıcın yapacagı en ufak gecıkme butun current streak (üst üste galibiyet serisi) geçmişimi mahvedeceğini biliyordum yaklaşık 10 maç yaptım ping değerimin yüksekliğinden dolayı oldugunu bılıyorum biraz gecikme vardı ama bu sıkıntı olmadı benım gıbı adam fıfa'da sıkıntı olmadı diyorsa herkes kullanabılır.

Türk forumlarında bu tarz bilgileri boşuna arama 3-5 kişi biliyordur input lag'ın ne oldugunu hele teknolojı marketleri tamamen cahil, yabancı forumlardaki review'ları oku orada değerler yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Afr0oo

quote:

Niye kanka bende 47 LG LM640 S var ve ben takıntılı biriyim 0 input lag test

Yakın zamanda almışsındır kanka son serilerde sıkıntı kalmadı diyolar ama benim bir kere dilim yandı bir daha işim olmaz LG'yle.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.