Şimdi Ara

İNGİLTERE' DE 10 BİRİM İLE MARKET ALIŞVERİŞİ. EVET SADECE 10 !!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
7
Favori
28.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
400 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bıktım şu tarz konulardan ne yapalım yani isterse 10 birim paraya araba alsın bizene kardeşim bizene bize bir faydası var mı bu bilginin ?
  • Ya paylaşmayın şöyle şeyler. Geçen 2 poşet malzemeye 85 lira verdim, kafayı yedim abi. Bizim neden kaderimiz bu arkadaş. Yani şu ülkenin iklimi, toprağı, turizmi daha vizyonlu bir toplumda olsun yemin ederim Almanya İngiltere filan bir cacık değildi yanımızda.. Ama dediğim gibi vizyon lazım vizyon. Öyle din satarak olmaz bunlar.. En fazla elin Arap'ı gibi saçma sapan görgüsüzlüklerle duyurursun kendini dünyaya.. Nereleriyle güleceklerini şaşırırlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComingWind -- 26 Mayıs 2020; 11:59:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ComingWind kullanıcısına yanıt
    En büyük vizyonumuz hilafeti kurmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pyp P kullanıcısına yanıt
    Albert heijn'ın da fiyatları uygun değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yakin arkadaslarimin hepsi Londrada yasiyor.Defalarca gittim.Oranin migrosundan alisveris yapiyoruz.Birim olarak cok ucuza geliyor ama soyle bir yanilgiya dusmeyin turkiyenin 10 tlsi oranin 10 poundu degil.Turkiyede bir muhendisin 10 bin tl maas almasi cok olagan disi bir olay degil ancak orada 4k pound alan muhendis sayisi cok sayilidir.Hesabima gore turkiyede insanlar londraya gore 2 kat daha birim fazla para kazanip 4 kat birim daha fazla harciyorlar.Her turlu alim gucleri bizden cok daha iyi

• War Rock W kullanıcısına yanıt
    Yeteri kadar paylasilirsa insanlar sorgulamaya baslar.Neden essek gibi calismama ragmen refah icinde degilim diye.Hakkini arar ve bir degisiklik olur.

• Hollanda50, Ingiltere10 un ardindan simdi bir de Amerika'da 5 dolara sepet doldurma vidyosu bekliyoruz, haydi gencler.

Bu arada 1+1 daire 2500 euro olduktan sonra etin sutun gidanin uygun fiyatli olmasi cok bir anlam ifade etmiyor.

ABD de buyuk sehirlerde 2000-2500 araliginda it baglasan durmayacak daireler cogunlukta.

Yani gida fiyatlari dusuk gidiyorum yabanci ulkeye durumu biraz zor, ABD'nin yerlisi bile cep delik vaziyette geziyor su an, %74'unun banka hesabi 1000usd altinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaneolacaagdi -- 26 Mayıs 2020; 13:25:19 >
  • Bazılarının zoruna gitmiş yine, güzel güzel hahahaha

Napalım avrupa ile karşılaştırmayalım iranla suriye ile mi karşılaştıralım? iran gibi suriye gibi mi olmak istiyorsunuz? bakın suriyeden iyiyiz deyip şükür mü edeceksiniz? Kafalar pırıl pırıl maşallah
  • Olum bu dh beni kanser edecek sürekli aynı konuları açmaktan bıkmadılar. Napalım abi neden ingilitere, almanya, hollanda vs. İle kıyaslanıyoruz da afrikadaki çöp toplumlarla kıyaslanmıyoruz anlamıyorum. Beyaz atletini çekip tv karşısında boş boş survivor izleyen (dün acun canlı yayın açmış instagramdan saniyeler içinde 3MİLYON kişi yayına) bilgi edinmekten yoksun türk halkı için ekonomimiz gayet iyi bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu yorumlara deli oluyorum kiraları söyle kiraları vs adamlarda kira öder gibi ev sahibi oluyorlar hadi dediğin gibi olsun ama ailesinden ev kalmış vs ola bilir sana burada babandan ev kalınca seviyorsun İngiltere'de ailesinden ev kalınca neler yapıyor acaba
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt
    Şükür edeceksin tabii bu dünyada en iyi olmak için neyi hak ediyor bu ülke de gidip en iyi ekonomilerle kıyaslanıyoruz? Hayat adil değil bazı ülkeler fakir olacak doğal olarak oh valla hayata bak halkımız evde beyaz atletini çeksin her akşam survivor izlesin instagramda acun yayın açsın 3milyon kişi girsin saniyeler içinde bir kitap bile alıp okumasın sonra neden ekonomi devi değiliz :D uyanın abi uyanın

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

Bazılarının zoruna gitmiş yine, güzel güzel hahahaha

Napalım avrupa ile karşılaştırmayalım iranla suriye ile mi karşılaştıralım? iran gibi suriye gibi mi olmak istiyorsunuz? bakın suriyeden iyiyiz deyip şükür mü edeceksiniz? Kafalar pırıl pırıl maşallah
    iran gibi suriye gibi mi olalım derken?
    evet buralarda savaş oluyor ama savaş zamanını ayrı tut geriye kalan zamanlarda iran ile suriye ile ırak ile aynıyız çok fark yok hatta hiç fark yok

bizim ile aynı klasmana girecek ülkeler şunlar
    iran
    ırak
    mısır
    suriye
    yemen

nufusü dikkate almassak
    israil
    ermenistan
    lübnan
    ürdün

bak arabistan katar kuveyt bahreyn bunları yazmıyorum. Bunlar bizden önde o sınıfta değiliz

yukarıda saydığım ülkeler arasında mısır iran türkiye olarak kapışırız ilk 3 ten aşağı düşmeyiz
    Bu da çekemeyenlere anten olsun

• “Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir.”
    Mustafa Kemal Atatürk

Hadi hiçbir çaba göstermeden pc başında ağlamaya devam edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

Şükür edeceksin tabii bu dünyada en iyi olmak için neyi hak ediyor bu ülke de gidip en iyi ekonomilerle kıyaslanıyoruz? Hayat adil değil bazı ülkeler fakir olacak doğal olarak oh valla hayata bak halkımız evde beyaz atletini çeksin her akşam survivor izlesin instagramda acun yayın açsın 3milyon kişi girsin saniyeler içinde bir kitap bile alıp okumasın sonra neden ekonomi devi değiliz :D uyanın abi uyanın
    Acaba amerikalı çok mu farklı
    amerikadaki obez sayısı amerikadaki işsiz sayısı amerikadaki boş işler ustası amerikadaki tv izlenme oranlarından haberin var mı
    olayın vatandaşın durumu ile alakası pek yok

olay sistem meselesi
  • Arkadaşlar 8 yıl ingiltere de yaşadım. Yaşam maliyeti market fiyatları ile paralel değildir. İngiltere vergi ülkesi, Tv yi aldım eve getirdin fişe takıp izleyemezsin izleme vergisi var. Yol vergisi, çöp vergisi, belediye vergisi etc. İngilizlerin %47 si 1000 pound dahi kazanmıyor. Kuzeydeki orta ölçekli şehirlerde bile 2+1 650 pound dan başlar kiralar. Fatura ve vergileri ekle 1000 pound. 1600 ile ucu ucuna yaşarsın. Düzgün yaşamak için country side denen bölgelerde 3000 pound falan kazanman gerekir senede 1 kez tatilini yaparsın ancak. Türkiye den Avrupa çok özendiriliyor ama keşke herşey marketin ucuz olması kadar keyifli olsa.

• Neden hep dünyanın en büyük ekonomileriyle kıyaslanıyoruz da afrika ve orta halli asya ülkeleriyle kıyaslanmıyoruz? İşinize gelmiyor değil mi?

Ülkede aptalca bir linç sevdası olduğu için söylüyorum malum partiyi falan desteklemiyorum, desteklemicem de.
  • Tamam düzelt o zaman sistemi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Targaryen96

Neden hep dünyanın en büyük ekonomileriyle kıyaslanıyoruz da afrika ve orta halli asya ülkeleriyle kıyaslanmıyoruz? İşinize gelmiyor değil mi?

Ülkede aptalca bir linç sevdası olduğu için söylüyorum malum partiyi falan desteklemiyorum, desteklemicem de.
    kanka afrikadaki yaprak giyen kabilelerden iyiyiz, şükür bu da bir şey. Ya onlardan da kötü olsaydık da çıplak kalsaydık. Allah' a şükür elhamdülillah

oldu mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 26 Mayıs 2020; 13:20:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

Tamam düzelt o zaman sistemi?
    canım istemiyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.