Şimdi Ara

İngilizce iktisat hakkındaki görüşleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
2
Favori
36.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngilizce iktisat okuyan biri olursa sanırım çok faydalı olucak. Hiç bir bilgim yok bu konuda.
    Bu bölümün zorlukları avantajları dezavantajları vs.

Anadolu Üni İngilizce İktisat var kafamda. Benim başarı sıram 28 000
    anadolu ing. iktisat 30 000 de almış kontenjan artışını da göz önüne alırsak girme şansım çok yüksek. Ama böyle rastgele giremem.

Bu bölüm hakkında detaylı bilgi alacağım biri lazım.
    Detaylı dediysek farketmez herkes bişeyler yazabilir.

• Öncelikle meraba arkadaşim,
    Ben de bu sene Deü'de 1.sinifa geçtim,bildigim kadariyla sana yardimci olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jok3rr

Öncelikle meraba arkadaşim,
    Ben de bu sene Deü'de 1.sinifa geçtim,bildigim kadariyla sana yardimci olabilirim.
    Ben de açtım anadolu iktisatla ilgili bi konu ancak pek bilgi alamadım.Bu bölümde okuyan yok galiba forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::aLp:::

Ben de açtım anadolu iktisatla ilgili bi konu ancak pek bilgi alamadım.Bu bölümde okuyan yok galiba forumda.

Alıntıları Göster
    Ben 1.sinifa geçtim kardeşim yani elimden geldigince yardimci olabilirim.Ayrica oraya da yazdim :)
  • quote:

Ben 1.sinifa geçtim kardeşim yani elimden geldigince yardimci olabilirim.Ayrica oraya da yazdim :)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Jok3rr

meraba arkadaşım

Öncelikle tam olarak ne okuyorsun. İngilizce iktisat mı normal iktisat mı?
    Açıkçası ne soracağımı bile bilmiyorum. Yani sen 1 senedir işin içindesin. Az çok bişeylerin farkına varmışsındır. İş imkanı olsun, derslerin zorluğu olsun. Senin bölümünde okuyanların ortak fikri ne.
    Pişman olanlar mı çoğunlukta yoksa herkes halinden memnun mu? Nedir iktisat öğrencilerinde gözlemlediğin.

Dışarıdan bakınca çok kötüleniyor bu bölüm. Ama işiniçinde olan biri olarak senin fikirlerin daha önemlidir benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

quote:

Orjinalden alıntı: Jok3rr

meraba arkadaşım

Öncelikle tam olarak ne okuyorsun. İngilizce iktisat mı normal iktisat mı?
    Açıkçası ne soracağımı bile bilmiyorum. Yani sen 1 senedir işin içindesin. Az çok bişeylerin farkına varmışsındır. İş imkanı olsun, derslerin zorluğu olsun. Senin bölümünde okuyanların ortak fikri ne.
    Pişman olanlar mı çoğunlukta yoksa herkes halinden memnun mu? Nedir iktisat öğrencilerinde gözlemlediğin.

Dışarıdan bakınca çok kötüleniyor bu bölüm. Ama işiniçinde olan biri olarak senin fikirlerin daha önemlidir benim için.

Alıntıları Göster
    Bölümüm ingilizce iktisat 1.sinifa geçtim bu sene.Öncelikle şunu belirtmeliyim,bende geçen sene bunlari çok yaşadim gidip geldim özellikle hukuk ile buras arasinda(özel'de parali)ama sonunda burada karar verdim.İlk önce okulda hocalarla konuştum,benimle çok ilgilendiler.Özel sektörde ingilizce oldugu için oldukça ilgi görüyormuş bu bölüm,iktisat hakkindaki artik neredeyse tüm kaynaklar ingilizce ve bunlari anlayabilmek içinde bölümün ingilizce olmasi büyük avantaj oldugunu düşünüyorum.Birçok mezun kişiyle konuştum.Hemen hemen hepsi işe başladiklarini hatta okulun kantinin sözleşme imzaladiklarini söylüyorlar(bizzat tanidigim aile dostumuzda var)yil için (deü için geçerli anadolyu bilmiyorm)Birçok şirket okula gelmekte,staj alimi hatta işe alimlar yapmaktadir.En çokta denetim şirketleri geliyor bunlarin arasinda.Devlette nerdeyse her sinava girebilme imkanin var ama emin ol ingilizce okuyup ve çalişirsan derslerine yabanci dil olsun work and travel olsun ya da erasmus hocalarla iyi ilişkiler her hoca çalişkan ögrenciyi ilgiliyi ögrenciyi sever o yüzden zor olmaz bunlar çok iyi yerlere gelebilirsin.Ayni şeyler herkesin çok övdügü hukukta da öyle bizzat tanidiklarim var büro sahibi köpek gibi çaliştiriyorum bir şey de bilmiyorlar diyor,aldiklari parada çokta yüksek olmuyor ama her meslekte bu böyle yavaş yavaş başlarsin burda da kadeeme kademe olacak şeyler bunlar.Türkçede ingilizcenin bu denli gelişebilecgini düşünmüyorm çünkü bu kadar çok vakit ayrilmaz kolay kolay bence tabiki bu.İnsanlarin olumsuz düşünceleride örnek veriyorum dumlupinardan mezun ya da giresundan mezun tanidiklari vardir,dogal olarak özel sektör imkansiz üni isminden dolayi bence çok zor en azindan.Sadece onlari bildikleri için size bunu yansitiyorlar.
    Umarim biraz olsun yardimci olmuşumdur,ayni şeyleri bende yaşadim başarilar dilerim.

• valla memnun olanda var olmayanda ögrencilerde;ama sen onlara bakma zevkler istekler hep farklidir.Her meslege emek veren insanlar var en iyisi olduktan sonra işsiz kalmak mümkün degildir.Tamamen benim görüşüm bu iyi olduktan sonra herkes ister seni.
  • quote:

valla memnun olanda var olmayanda ögrencilerde;ama sen onlara bakma zevkler istekler hep farklidir.Her meslege emek veren insanlar var en iyisi olduktan sonra işsiz kalmak mümkün degildir.Tamamen benim görüşüm bu iyi olduktan sonra herkes ister seni.
    Çok saol arkadaşım. Yardımcı oldun gerçekten.
    Tabi söylediklerin deü için geçerli. Benim oraya girmem çok zor. Başarı sırası 24 binlerde. Benim ki 28 bin.
    anadolu da durum nasıl acaba. Ne derece ingilizce öğretiyorlar. Derslerin yüzde kaçı ingilizce okutuluyor. Bunları biliyor musun. Çünkü Anadolu ingilizceye girebilirim sadece. Deü çok zor.

Anadolu ingilizce iktisat okuyan okumuş okuyan tanıdığı olan varsa lütfen irtibata geçsin zaman da kalmadı 10 gün kaldı şunun şurası. Bi karar vermem lazım.

Şimdi ingilizce iktisat çok önemli. İngilizce olması çok önemli daha doğrusu. İngilizce olmayan bir iktisat mezunu iş hayatına başladığında uzun bi süre afallama dönemi geçiriyormuş. Biz adaptasyon süreci diyelim buna. İngilizce kavramlar terimler falan bayağı zorlanıyormuş. İng. ikt. da böyle bişey söz konusu değil. Mezun olduğunda tam bir iktisat mezunu oluyormuşsun hazır olarak.
    Tamam ama anadolu ünv. de ne derece bi ingilizce var. Üst düzey mi.
    kaç ders ingilizce okutuluyor. Hazırlık senesinde tam olarak ne okutuluyor. Sadece ingilizce mi. İng nin yanında başka derslerde var mı.

Bunları bilen varsa paylaşsın lütfen. Zaman kısıtlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

Çok saol arkadaşım. Yardımcı oldun gerçekten.
    Tabi söylediklerin deü için geçerli. Benim oraya girmem çok zor. Başarı sırası 24 binlerde. Benim ki 28 bin.
    anadolu da durum nasıl acaba. Ne derece ingilizce öğretiyorlar. Derslerin yüzde kaçı ingilizce okutuluyor. Bunları biliyor musun. Çünkü Anadolu ingilizceye girebilirim sadece. Deü çok zor.

Anadolu ingilizce iktisat okuyan okumuş okuyan tanıdığı olan varsa lütfen irtibata geçsin zaman da kalmadı 10 gün kaldı şunun şurası. Bi karar vermem lazım.

Şimdi ingilizce iktisat çok önemli. İngilizce olması çok önemli daha doğrusu. İngilizce olmayan bir iktisat mezunu iş hayatına başladığında uzun bi süre afallama dönemi geçiriyormuş. Biz adaptasyon süreci diyelim buna. İngilizce kavramlar terimler falan bayağı zorlanıyormuş. İng. ikt. da böyle bişey söz konusu değil. Mezun olduğunda tam bir iktisat mezunu oluyormuşsun hazır olarak.
    Tamam ama anadolu ünv. de ne derece bi ingilizce var. Üst düzey mi.
    kaç ders ingilizce okutuluyor. Hazırlık senesinde tam olarak ne okutuluyor. Sadece ingilizce mi. İng nin yanında başka derslerde var mı.

Bunları bilen varsa paylaşsın lütfen. Zaman kısıtlı.

Alıntıları Göster
    Birkere şöyle diyim anadolu için ben iyi bir üniversite diye duydum,bölümün tamamen ingilizce olmasi gerekir sonuçta ingilizce iktisat yani ama ne yaazikki hiç arkadaşim yok oraada.hocalarla ben konuşmuştum ve dogru düzgün iktisat kaynaklarinin hepsi yabanci basim ve ingilizce bu yüzden kesinlikle onlari okumak gerekir ve buda ingilizceeden geçer..zten artik her meslekte iyi seviyede ingilizce bilmek gerekir.
    yardimci olabildigimide sevindim ben 17 binle girdim deüye ne kadar düşmüş öle :D

• quote:

Birkere şöyle diyim anadolu için ben iyi bir üniversite diye duydum,bölümün tamamen ingilizce olmasi gerekir sonuçta ingilizce iktisat yani ama ne yaazikki hiç arkadaşim yok oraada.hocalarla ben konuşmuştum ve dogru düzgün iktisat kaynaklarinin hepsi yabanci basim ve ingilizce bu yüzden kesinlikle onlari okumak gerekir ve buda ingilizceeden geçer..zten artik her meslekte iyi seviyede ingilizce bilmek gerekir.
    yardimci olabildigimide sevindim ben 17 binle girdim deüye ne kadar düşmüş öle :D

Alıntıları Göster
    Up! Aynı sorular şimdi benim için geçerli biri cevaplarsa sevinirim.. Yada konu sahabi oraya gittiyse neder? Neler yaşamış?

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Up! Aynı sorular şimdi benim için geçerli biri cevaplarsa sevinirim.. Yada konu sahabi oraya gittiyse neder? Neler yaşamış?

Alıntıları Göster
    Up!

Birde ingilizcem pek iyi sayılmaz. Eğer gidersem çok zorlanır mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 29 Temmuz 2011; 13:46:14 >
  • quote:

Up!

Hazırlık okursun zaten gittiğinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

quote:

Up!

Hazırlık okursun zaten gittiğinde

Alıntıları Göster
    bende eskişehir anadolu üni ingilzce iktisat yazdım,umarım iyi bir tecih yapmışımdır

• ben de bu sene olmadı seneye anadolu üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi ingilizce iktisat bölümüne. ingilizceye karşı gerçekten sempatim var altyazılı diziler filmler felan. çok hoşuma gidiyoruz. hallederik artık. üniversiteden de mezun oldumu iyi bir iş bulup özel sektörde çalışırız..

not: ergenlik üslübumdan dikkat ettiyseniz lise 4 öğrencisiyim yaparık ederik hallederik... hayat sanki çok kolay anasını satayım...

neyse olacak olacak inanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legen wait for it dary -- 9 Mart 2012; 17:04:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legen wait for it dary

ben de bu sene olmadı seneye anadolu üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi ingilizce iktisat bölümüne. ingilizceye karşı gerçekten sempatim var altyazılı diziler filmler felan. çok hoşuma gidiyoruz. hallederik artık. üniversiteden de mezun oldumu iyi bir iş bulup özel sektörde çalışırız..

not: ergenlik üslübumdan dikkat ettiyseniz lise 4 öğrencisiyim yaparık ederik hallederik... hayat sanki çok kolay anasını satayım...

neyse olacak olacak inanıyorum
    Şu konuyu bi up yapsak süper olur.Ben de Anadolu Lisesindeyim.475 sbs ortalamasıyla girdim.Okulda cogunluk FM seçicek ama ben daha cok Psikoloji ya da ingilizce iktisat istiyorum gerek maddi gerekse iş imkanları iyi oldugu için.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemenxx

Şu konuyu bi up yapsak süper olur.Ben de Anadolu Lisesindeyim.475 sbs ortalamasıyla girdim.Okulda cogunluk FM seçicek ama ben daha cok Psikoloji ya da ingilizce iktisat istiyorum gerek maddi gerekse iş imkanları iyi oldugu için.

Alıntıları Göster
    bir uplasak iyi olur sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydata123

bir uplasak iyi olur sanırım

Alıntıları Göster
    Bir up lazım

Bilen varsa cevaplayabilir mi ? Marmara iktisat ing. veya İstanbul ing. iktisat sektörde kalburüstü denilen okulların içinde mi?
  • Up diyelim
    Odtü bilkent tobb boun gs vs de iktisat hedefliyorum tam benlik bir bölüm ama çevremde okulumda vs bu bölümü düşünen hiç yok
  • Arkadaşlar ben Pamukkale üniversitesinde ing. Iktisat 1. Sınıf öğrencisiyim. Öncelikle iş imkanı bu bölümde gayet yüksek, burdan mezun olan öğrenci akademik kariyer anlamında olsun, Özel sektörde iş imkanı olsun, devlette iş imkanı olsun, diğerlerine göre çok daha Avantajlı oluyor. Bakın ben heniz 1 yarıyılı tamamlamak üzereyim ancak ingilizce benim anadilim gibi oldu. Ancak bu süreç o kadar kolay olmuyor, günümün yaklaşık 6 saati ders çalışmakla geçiyor. Anlamak çok zor çok emek istiyor. Bu Bölümün en büyük dezavantajı dışardan bizim bölümümüzü "hor görmeleri." Siz o kadar emek veriyorsunuz, milletin Türkçe'sini 6-7 yılda bitirdiği bölümü ingilizce okuyorsunuz üstüne milletin ağzını çekiyorsunuz. Ek olarak, bu alan çok soyut ve Batı menşeili bir bilim dalı.
    BU BÖLÜMDEN MEZUN OLANLAR NEREDE İSTİHDAM EDILIR ?
    1- Akademik kariyerin en önemli aşamalarından biri olan YDS'de daha başarılı olurlar, diğerlerine oranla daha sancısız yüksek puan alabilirler
    2-Adalet Bakanlığınca yapılan idari Hakimlik Sınavına girebilirler.
    3-Özel sektörde finansal işlemler ve dış ilişkiler departmanlarında istihdam edilirler.
    4-Kaykamlık Sınavına giriş hakkınız vardır, burdada yabancı dil size büyük avantaj Sağlar.
    5-Dışişleri Bakanlığının Sınavları'na giriş hakkınız vardır, aynı şekilde burda da ingilizce size büyük avantaj Sağlar. Bunlar sadece şu anda aklıma gelenler, bu alanlarla sınırlı değil.

• İngilizce iktisat istiyorum.yuksek lisans yapmanın katkısı olurmu? Yurtdışında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.