Şimdi Ara

İngilizce geliştirmek için anime tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Daha önce en son çocukluğumda pokemon izlemiştim, anime izlemedim hiç. Fakat animelerin ingilizcesş yavaş ve anlaşılır olduğu için anime izlemek istiyorum. İngilizcesi yavaş, anlaşılır sürükleyici ne tavsiye edersiniz? Netflix üyeliğim var. Pokemon falan izlesem nasıl olur ya da rick and morty iyi diyolar ne tavsiye edersiniz ingilizce geliştirmek için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İngilizce geliştirmek istiyorsanız yabancı dizi izleyin.Animeyi pek önermem.İngilizce dublajlar özensiz ve kötü.

edit : Netflix üyeliğim olmadığı için Türkiye kısmında hangi animeler var ve bunların hangileri ing dublajlı bilmiyorum. Rick and Morty ise animeye girmiyor. Hani ikisi de çizilerek yapılıyor ancak ayırma amaçlı Japon yapımlarına anime diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 10 Haziran 2018; 7:34:59 >
  • Anime japonca izlenir kardeşim başta tuhaf veya komik gelebilir ama sonra seviyorsun sonra bazı oyunlarda japonca seslendirmeyi seçiyorsun falan

Dizi izle ama animeye de başla buraya kadar gelmişken

Öncelikle ön bilgi niteliğinde bir kaç kavramdan bahsedeyim:

Manga: Çizgi Roman
    Filler: Doldurma bölümler, mangada yer almaz
    Ova: Ek bölümler, tv'de gösterilmiyormuş
    Birde isimlerin sonuna eklenen saygı ekleri var -san,chan,kun,sama gibi bunlarıda izledikçe öğrenirsin :)

Şimdi bi kısa animeler var 20 bölüm falan birde uzun animeler var 200 bölümü olan 800 bölümü olan falan , bence önce 2-3 tane kısa anime izle Death Note, Steins Gate, Rurouni Kenshin (95 bölüm mü ne vardı ve yaklaşık 40 tanesi filler, filleri izlemesende olur birde ayrıca geçmişi anlatan ova'ları var efsanedir kesinlikle izle) sonra uzunlardan Bleach ve Naruto, Naruto Shippuden izle. Bunları bitirirsen pm at daha öneririm :)

İzlemek içinde Direkt izlemek istersen türkanime ve anizm adlı iki site sağlam, ben altyazı varsa her zaman torrentten indiririm animetosho diye bir torrent sitesi var ordan 1080p x265 animeler indiriyorum (bunlarda video içinde hem ingilizce hem japonca seçeneği var,illa ingilizce izleyecem dersen) hem hem görüntü kaliteli hemde boyutu küçük, altyazısını ise planetdp'den indiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 10 Haziran 2018; 21:55:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Eiyuu

Anime japonca izlenir kardeşim başta tuhaf veya komik gelebilir ama sonra seviyorsun sonra bazı oyunlarda japonca seslendirmeyi seçiyorsun falan

Dizi izle ama animeye de başla buraya kadar gelmişken

Öncelikle ön bilgi niteliğinde bir kaç kavramdan bahsedeyim:

Manga: Çizgi Roman
    Filler: Doldurma bölümler, mangada yer almaz
    Ova: Ek bölümler, tv'de gösterilmiyormuş
    Birde isimlerin sonuna eklenen saygı ekleri var -san,chan,kun,sama gibi bunlarıda izledikçe öğrenirsin :)

Şimdi bi kısa animeler var 20 bölüm falan birde uzun animeler var 200 bölümü olan 800 bölümü olan falan , bence önce 2-3 tane kısa anime izle Death Note, Steins Gate, Rurouni Kenshin (95 bölüm mü ne vardı ve yaklaşık 40 tanesi filler, filleri izlemesende olur birde ayrıca geçmişi anlatan ova'ları var efsanedir kesinlikle izle) sonra uzunlardan Bleach ve Naruto, Naruto Shippuden izle. Bunları bitirirsen pm at daha öneririm :)

İzlemek içinde Direkt izlemek istersen türkanime ve anizm adlı iki site sağlam, ben altyazı varsa her zaman torrentten indiririm animetosho diye bir torrent sitesi var ordan 1080p x265 animeler indiriyorum (bunlarda video içinde hem ingilizce hem japonca seçeneği var,illa ingilizce izleyecem dersen) hem hem görüntü kaliteli hemde boyutu küçük, altyazısını ise planetdp'den indiriyorum
    Fansub sitelerinden de indirebilirsiniz. BD / 1080 / 720 şeklinde altyazı gömülü halde toplu klasör linklerde sunuyorlar.

• Evet altyazı yoksa öyle yapıyorum zaten, splah pro 2 diye bir programla izliyorum filmler kadar olmasa da kaliteyi ve renkleri arttırıyor bir ara konusunu açmıştım
  • İngilizce seviyem intermediate ama normal dizileri ingilizce alt yazılı izliyorum, bazen kaçırdığım yerler oluyor o yüzden keyfi kaçıyor. Animasyon dizilerde dil daha basit olcağı için daha anlaşılır olduğunu düşünüyorum. İngilizce geliştirmek için ne tür dizi tavsiye edersiniz?
  • roccolegend kullanıcısına yanıt
    Hocam animelerin İngilizce dublajları iyi değil pek bir katkı sağlamaz.Animasyon dizi olarak Star Wars Clone Wars, Star Wars Rebels, Regular Show, Adventure Time ve Phineas and Ferb iyidir.

• Amerikan çizgi dizileri tavsiye ederim.

• Var mı örnek mesela önereceğiniz?

• anime haricinde twitch' ten canlı yayınları takip edebilirsin. beyni zorlayacaksın ki, eksik kaldığı yerleri otomatik tamamlayacak şekilde kendini geliştirsin. farklı lehçelerin ve telafuzların da ayrımına varıyorsun. anlayacağın bol bol pratik gerekli.
  • Avatar The Last Airbender izle Amerikan yapımı hem kaliteli
  • Hocam İngilizceniz için yararlı olmaz belki ama Monster ile tarih vs. dahil bir çok bilgi ve terim öğrenebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.