Şimdi Ara

İngiliz kanallarını izlemek için uydu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
24.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uydu konusunda çok bilgim yok, herkes farklı bir şey söylüyor kendi çevremizde, bende gelip ustalara sorayım dedim.

Şimdi evin 2 odasına LCD TV aldık, eski Digiturk SD yayın vardı iki televizyonda da super paket. Fakat bizden aşırı fazla para alıyorlarmış falan.
    Digiturk HD'ye geçsek mi derken birileri dedi ki "hiç gerek yok digiturk'e falan, bizim bir adam var, geliyor eve uydu takıyor, bütün avrupanın kanallarını izliyorsun, binlerce kanal. 6 ayda bir belli bir ücret alıyorlar şifre için o kadar" dediler.
    Bende konuyla ilgili bilgi almak istedim sizden.

Şimdi bizde ki amaç İngiliz kanallarını izleyebilmek. Yani mesela BBC 1-2-3 HD, ITV HD, Channel 4, Sky HD 1-2-3 falan. Yani bildiğin ingiliz kanallarını istiyoruz. E digiturk'te falanda bunlar yok.

Sorularım şunlar.

1. Ne yapmalıyız?

2. Bahsettikleri 6 ayda bir ücret olayı nedir, kaç paradır.

3. Görüntü kalitesi nasıldır?

DH ahalisinin yardımlarını bekliyorum.

• İngiltere'nin kanalları 28,2 derecedeki Eurobird 1 - Astra 2A/2B/2D uydusundadır.

http://www.flysat.com/28east.php

Link'te izlemek istediğiniz kanalların "Foot Prints" ine girip, kapsama alanlarını
    görebilirsiniz. Bu kapsama alanlarının gerektirdiği büyüklüğe göre çanak kurmanız
    gerekmektedir.

Bu uyduda kaliteli yayın yapan çok sayıda kanal bulunmaktadır. Yayın yapan kanalın kullandığı teknolojiye göre, kanalların görüntü kaliteleri değişmektedir.

Diğer sorunuza yanıt vermeyeyim. Zira anten kurulumunu gerçekleştirdikten sonra,
    paylaşımlı izleme işi çok basit bir işlemdir.

Kolay gelsin.

• o altı aylık ücret dedikleri şey kart paylaşım ücretidir.

dreambox, azbox gibi kartpaylaşım protokollarını destekleyebilen uydu alıcılar sayesinde izleyebiliyoruz.

alıcıların serverden bilgi alması için internete bağlı olması gerekli birde.
    Bir uydu alıcı, kart paylaşım üyeliği, internet bağlantısı ve istediğin uydular gerekli.

İstediğin kanalların çoğu zaten şifrelidir o yüzden kart paylaşım gerekecektir.

Buradan arayabilirsin kanalları diline temasına vs.. göre.

Tavsiye olarak 13 ve 19 derece doğu uyduları olabilir.. Bulunduğun bölgelye görede bazı uydularından sinyal alamayabilirsin.

İngiliz kanalların çoğu SKY UK paketi Astra 28 derecede bulunuyor. O yüzden tr den almak için 2 metrelik çanak gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rom11 -- 6 Temmuz 2011; 0:48:43 >

• Mesela listelere baktım, BBC'ler, ITV'ler, SKY'lar falan hepsi ASTRA 2D'de gözüküyor. Sky Digital olarak.

Şimdi bunu almak için ne yapmam lazım? Kimlere başvurulur.
    İnternete bağlı uydu alıcısı olsa update'i kendi yapıyor mu? Biz 6 ayda bir parayı kime veriyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LathspeLL

Mesela listelere baktım, BBC'ler, ITV'ler, SKY'lar falan hepsi ASTRA 2D'de gözüküyor. Sky Digital olarak.

Şimdi bunu almak için ne yapmam lazım? Kimlere başvurulur.
    İnternete bağlı uydu alıcısı olsa update'i kendi yapıyor mu? Biz 6 ayda bir parayı kime veriyoruz?

"Foot Prints" e baktıysanız, Türkiye 2d'nin kapsama alanı içerinde olmadığı
    görülmektedir.

Kolay gelsin.
  • internetten ücretli veya ücretsiz izlemenin bir yolu yok mu
  • Ipad ya da android play store'dan filmon app'ini indirin. Ben pek kullanmadim ama Epey bir ingiliz amerika, kanada kanali cikiyor. App olmadan browser'dan izlenebilir mi bilmiyorum.
  • Up . Filmon artik ucretli oldu. Var mi tavsiyesi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.