Şimdi Ara

İnegöl'de Cami samanlık oldu, Adapazarı'nda Müftülük Kuran'ları çöpe attı. CHP'yi kınıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İnegöl'de Cami samanlık oldu, Adapazarı'nda Müftülük Kuran'ları çöpe attı. CHP'yi kınıyorum

Adapazarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 21 Ekim 2017; 20:46:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof. Dr.

İyi bari, baktık 20 sene sonra hala dincilik para ediyorsa kullanırız.

"Bunlar var ya bunlaaaağr, camileri samanlık yaptılaaaaar"(Mitinglerde bir yandan da bu fotoğrafları slayt gösterisi halinde geçeriz.)

Bizim dememiz ise yaramaz.

Burada firsatini bulunca "chp zihniyeti, tek parti doneminde boyle yapilmis" deyip bu yuzden milletin asla secmeyecegini soyleyenler bu konuda ses cikaramayacak. Ama tabiki bunu chp yada baska bir muhalif yapsa topluca linc ederlerdi. Rte bile cikip bunu secim mitinglerin de bas bas bagirirdi.
  • Zamanında CHP'nin camileri ahır yaptığını iddia edenlere Sinan Meydan El Cevap kitabında detaylıca işin öyle olmadığını Yunanlıların kaçarken her tarafı yakıp yıktığını camilere de bu zararı verdiğini yazmıştı, CHP'nin yerinde olsam bu argümanları AKP'ye yedirirdim. Konuya ilişkin ise, konuda geçen hususları CHP'nin gündeme getirmesi elzem olurdu, en azından din ticareti yapanlar, dini kendi menfaatleri için kullananlar, bu işe el atardı.
  • CHP camileri ahır yaptı olayına açıklık getirmek isterim. Bir defa ''ahır'' gibi bir durum söz konusu değildir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, İsmet İnönü tarafsız kalmamıza rağmen,batı trakya'dan veya Rusya'dan gelecek olası bir saldırıya karşı, bazı camileri depoya çeviriyor, bu camilerin içine hayvanlar için saman, olası bir savaş durumunda, elde bulunması için buğday, gıda maddeleri vs. stok yaptırıypr, hatta bir çok tarihi eser zarar görmesin diye camilere depolanıyor ve kilit altına alınıp başına askerler dikiliyor.

Peki neden cami? Çünkü saldırı durumunda en az zarar görecek yerlerin camiler olduğunu düşünüyor İnönü, ve buraları kullanıyor, hatta sultanhamet camii ve çevreisini koruyan askerler çoğu zaman orada yatıp yemeklerini orada yiyorlar. Bunun neresi garip anlamış değilim. Evet camiler samanlık olarak kullanıldı ama kullanmak için koskoca bir sebep vardı. Dünya Savaşı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TabletlereFısıldayanAdam -- 21 Ekim 2017; 21:45:59 >

• İnegöl'de Cami samanlık oldu, Adapazarı'nda Müftülük Kuran'ları çöpe attı. CHP'yi kınıyorum
  • hem inegöl hemde adapazarı akp li belediyelerin.
  • Gayet guzel bir uygulama. Dini rituelinizi, ayininizi yapmak icin cami- kilise - sinagog vs. olma zorunluluguz yok.

O caminin samanlik olarak kullanilmasi cok daha mantikli bence. O samalari yiyen hayvanlarin etini, sutunu, tuyunu kullaniyoruz en azindan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 22 Ekim 2017; 0:9:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TabletlereFısıldayanAdam

CHP camileri ahır yaptı olayına açıklık getirmek isterim. Bir defa ''ahır'' gibi bir durum söz konusu değildir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, İsmet İnönü tarafsız kalmamıza rağmen,batı trakya'dan veya Rusya'dan gelecek olası bir saldırıya karşı, bazı camileri depoya çeviriyor, bu camilerin içine hayvanlar için saman, olası bir savaş durumunda, elde bulunması için buğday, gıda maddeleri vs. stok yaptırıypr, hatta bir çok tarihi eser zarar görmesin diye camilere depolanıyor ve kilit altına alınıp başına askerler dikiliyor.

Peki neden cami? Çünkü saldırı durumunda en az zarar görecek yerlerin camiler olduğunu düşünüyor İnönü, ve buraları kullanıyor, hatta sultanhamet camii ve çevreisini koruyan askerler çoğu zaman orada yatıp yemeklerini orada yiyorlar. Bunun neresi garip anlamış değilim. Evet camiler samanlık olarak kullanıldı ama kullanmak için koskoca bir sebep vardı. Dünya Savaşı.

O şartlarda söylediğiniz gibi yapılanlar gayet doğal. Avrupada da kilise çanları eritiliyordu. Onlar şimdi diyorlar mı bizim kilise çanlarımızı erittiler diye.

• Müftülüğün CHP ile ne alakası var, müftülüğün partisi mi olur, müftülük devletin bir kurumudur orada çalışanlar da devletin birer memurudur, yok ben illa bir partiyi kınamak istiyorum dersen, herhangi bir görevde yükselme veya terfi için torpilin farz olduğu ülkemizde hangi parti torpil yapabilir, kimin borusu öter, önce onu bir düşün o partiyi kına.

Caminin samanlık yapılması meselesine gelince cami 2000 yılından beri kullanılmayan bir camiymiş ve samanları oraya köydeki bir vatandaş koymuş, yok ben yine illa bir partiyi kınayacam diyorsan, belediye başkanı AKPli, onu kınayabilirsin.

• Nasıl başlık bu kamyonete bakmıyor musunuz siz ne yazıyor diye??
  • quote:

Orijinalden alıntı: TabletlereFısıldayanAdam

CHP camileri ahır yaptı olayına açıklık getirmek isterim. Bir defa ''ahır'' gibi bir durum söz konusu değildir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, İsmet İnönü tarafsız kalmamıza rağmen,batı trakya'dan veya Rusya'dan gelecek olası bir saldırıya karşı, bazı camileri depoya çeviriyor, bu camilerin içine hayvanlar için saman, olası bir savaş durumunda, elde bulunması için buğday, gıda maddeleri vs. stok yaptırıypr, hatta bir çok tarihi eser zarar görmesin diye camilere depolanıyor ve kilit altına alınıp başına askerler dikiliyor.

Hocam ahir yaptı diyenler yalan olduğunu bilerek söylüyorlar. Cunku inanan cok insan var. Ona bakiyorlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.