Şimdi Ara

İnançlı ve İnançsızlar Böyle Birbirine Destek Olmalıdır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Londra'da koronavirüs tedavisi yapan ve hastalardan virüs kapan kapan iki Müslüman doktor için meslektaşları dualar etti ve cenaze namazı kıldı. Müslüman olmayan doktorlar da el açıp dua etti.

Şu geçirdiğimiz zor günlerde insanlık olarak kardeşler olduğumuzu unutmamalıyız. İnananların inançlarına hakaret etmeyelim. Hiçbir topluluğa, dine, ırka hakaret etmeyelim. Birbirimize yardımcı olalım.

Müslümanlar için Kuran'da şu tavsiyeler verilmiştir:

"İyilikle kötülük eşit olmaz. Sen, en güzel şekilde kötülüğü uzaklaştır; o zaman görürsün ki seninle düşman olan kimse, sanki sıcak bir dost oluvermiştir." (Fussilet Suresi 34. Ayet)

"(Ey müminler!) Onların Allah'tan başka inandıklarına hakaret etmeyin ki onlar da aşırıya giderek bilgisizce Allah'a hakaret etmesinler." (En’âm Suresi 108. Ayet)

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prf23 -- 30 Mart 2020; 11:48:19 >

• Bizi direk dininiz dışlıyor, ne diyorsun hacı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu olay bizde olsa layyiklik elden gidieahh diye başlamışlardı
  • Burası da ABD,
    Hastanede dua eden doktorlar ve sağlık çalışanları.
    Bizde olsa layiklikk elden gidiyaeehhh diye başlamışlardı.

Bizde "din, dua" diyince iğreti olanlara bu şırıngayı beyinlerine kim bastı acaba kafamda deli sorular..

• Kafayı dinle bozmuşsunuz.

Bize mi dua ettireceksiniz?
    Biz size beddua bile etmeyiz.

Üstelik covid-19 denen merete dua şifa olmaz

Coronanın hakkından pozitif bilim gelir.

Çinliler duamı ettilerde covit- 19 yendiler

Müslüman aklı işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Hatior

Kafayı dinle bozmuşsunuz.

Bize mi dua ettireceksiniz?
    Biz size beddua bile etmeyiz.

Üstelik covid-19 denen merete dua şifa olmaz

Coronanın hakkından pozitif bilim gelir.

Çinliler duamı ettilerde covit- 19 yendiler

Müslüman aklı işte
    Beddualarım pis çarpar ona göre. Bak sonra söylemedi deme

• Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt
    Bana ne dua nede beddua işlemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hatior

Bana ne dua nede beddua işlemiyor
    Sen öyle san
  • ABD'de diye bunu takdir edeceğimizi nereden çıkardınız? Bu gayet de saçma sapan, yaşanmaması gereken bir olay. Ayrıca Birleşik Devletler hiçbir zaman toplum olarak bilime, felsefeye ve bilgi otoritesine kıymet vermemiş bir yerdir. Aynı bizim gibidir yani.

Bir insanın kendi sağlığı ve güvenliği için, ülkesinin selamete kavuşması için kendi inancına göre dua etmesinde hiçbir zarar yok ama duanın içeriği "tanrım sen bizi bu salgından kurtar" oluyorsa doktorlar olarak orada hiçbir işe yaramıyorsunuz demektir. Buyurun evlerinize gelin, maaş almayın ve tanrı bizi kurtarsın. Dolayısıyla dua ediyorlar işte denecek kadar basit değil mesele. Bir meslek ehli kendi alanına giren bir mevzuda yerlere eğilerek dua ediyorsa çaresizliğe düşmüş demektir, çaresiz olmasa dua etmez ve sorunu çözerdi.

Hep aklıma şu gelir böyle olaylarda: Fatih İstanbul'u işgalinden evvel ordusuyla namaz kılmıştır, bir İslam Devleti halifesi olarak hem seremonik görevini gerçekleştirmiş hem de müslüman bir insan olarak yardım istemiştir belki de tanrısından. Kuşatma haddinden uzun sürdüğü ve bir krizle burun buruna kaldığı zaman yerlere yatıp "Allah'ım beni kurtar, dersimi aldım bu son bir yeri işgal edişim" demek yerine bir komutanın ne yapması gerekiyorsa onu yapmıştır. Dua edenler değil, aklını kullananlar kazanır savaşları.

Din sizin için bir motivasyon olabilir, bir güç olabilir, psikolojik olarak iyi hissettirebilir ve dua edebilirsiniz. Hiçbir itirazım yok. Fakat tutup da doktorların "bizi bu salgından kurtar" diye dua etmesini bunla bir tutmayın. Onu çaresiz insanlar yapar, tıp doktorları değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1AB9A40D5

ABD'de diye bunu takdir edeceğimizi nereden çıkardınız? Bu gayet de saçma sapan, yaşanmaması gereken bir olay. Ayrıca Birleşik Devletler hiçbir zaman toplum olarak bilime, felsefeye ve bilgi otoritesine kıymet vermemiş bir yerdir. Aynı bizim gibidir yani.

Bir insanın kendi sağlığı ve güvenliği için, ülkesinin selamete kavuşması için kendi inancına göre dua etmesinde hiçbir zarar yok ama duanın içeriği "tanrım sen bizi bu salgından kurtar" oluyorsa doktorlar olarak orada hiçbir işe yaramıyorsunuz demektir. Buyurun evlerinize gelin, maaş almayın ve tanrı bizi kurtarsın. Dolayısıyla dua ediyorlar işte denecek kadar basit değil mesele. Bir meslek ehli kendi alanına giren bir mevzuda yerlere eğilerek dua ediyorsa çaresizliğe düşmüş demektir, çaresiz olmasa dua etmez ve sorunu çözerdi.

Hep aklıma şu gelir böyle olaylarda: Fatih İstanbul'u işgalinden evvel ordusuyla namaz kılmıştır, bir İslam Devleti halifesi olarak hem seremonik görevini gerçekleştirmiş hem de müslüman bir insan olarak yardım istemiştir belki de tanrısından. Kuşatma haddinden uzun sürdüğü ve bir krizle burun buruna kaldığı zaman yerlere yatıp "Allah'ım beni kurtar, dersimi aldım bu son bir yeri işgal edişim" demek yerine bir komutanın ne yapması gerekiyorsa onu yapmıştır. Dua edenler değil, aklını kullananlar kazanır savaşları.

Din sizin için bir motivasyon olabilir, bir güç olabilir, psikolojik olarak iyi hissettirebilir ve dua edebilirsiniz. Hiçbir itirazım yok. Fakat tutup da doktorların "bizi bu salgından kurtar" diye dua etmesini bunla bir tutmayın. Onu çaresiz insanlar yapar, tıp doktorları değil.
    ilk paragraftan sonrasını gülmekten okuyamadım

• Okumaman hayrına olmuş, zaman kaybetmemişsin. Muhtemelen anlamaya gücün yetmezmiş zaten.
  • ABD'de bizim gibi zaten bilime ilime felsefeye önem vermezmişş

Bugüne kadar forumda okuduğum en saçma cümleler, sonra da anlamaya gücümüz yetmezmişş
    o yüzden ABD süper güç, tıpkı bizim gibi

Allah iyiliğini versin senin kadar kimseye gülmedim ya gözümden yaş aktı

• Ne kadar fazla Muahahaha atarsam o kadar umursamaz görünürüm ve argümanları çürütürüm sanıyorsun sanırım. Senin var olduğunu bilmek ülkemin ve dolayısıyla benim geleceğim adına üzdü beni. Neyse ki forumdaki varlığını bitirmek için bloklayabiliyorum
  • ABD'de tıpkı bizim gibiymiş, bilime ilime felsefeye önem vermezmişş

O yüzden ABD süper güç, tıpkı bizim gibi

Allah aşkına beni blok ya lütfen gerçeten çok rica diyorum, bu kafayla beni muhattap etme nolur lütfen.

• a haber : allah ın gönderdiğiği virüsle imana gelen kafirler akın akın islama geçmeye başladı..hlllüooğğ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cheritto

Sen öyle san

Alıntıları Göster
    Et bakalım bi bedduada ağzım burnum yamulsun.

Bunu senin kafandaki adamların düşüncelerini çürütmek için çok istiyorum.

Hatta bir iki şeyhten şıhtan yadım isteyebilirsin. Yetmezse İster papaya ister Müftüye kimi istersen.
    Yetmezse yağmur duasına çıkar gibi mahallecekte beddua edebilirsiniz.

Alayınızın beddusını bekliyorum.

• Sizi gidi Roma'lı yobazlar sizi

• İlk paragrafı da anlayamamış zaten. "Toplumsal" kelimesini ya görmezlikten gelmiş veyahut anladığını zannetmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.