Şimdi Ara

İmmergas Victrix 26 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
12.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kombinize bütün on/off tarzı oda termostatları olur diye düşünüyorum.
    Hassasiyeti 0.1 ve ya 0.2 olan dijital bir oda termostatı alırsanız daha mennun kalırsınız.
    Yüksek ihtimal ile siemens Rev24 ile sorun yaşamazsınız.
    Hatta şu an internete bağlamak koşulu ile akıllı cep telefonundan yönetilebilen cosa marka oda termostatı da 149 lira tanıtım fiyatı ile baya revaçta.
    İn-therm Mrl 300 mavi ışıklı olan modeli de 90 liralık uygun fiyatı ile işinizi görebilir.
    Bakalım yakıt denemeleriniz nasıl olacak :)
    Ben 50-55 derecelerde daha az yakacağınızı tahmin ediyorum.Ama denemek en sağlam yol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Kombinize bütün on/off tarzı oda termostatları olur diye düşünüyorum.
    Hassasiyeti 0.1 ve ya 0.2 olan dijital bir oda termostatı alırsanız daha mennun kalırsınız.
    Yüksek ihtimal ile siemens Rev24 ile sorun yaşamazsınız.
    Hatta şu an internete bağlamak koşulu ile akıllı cep telefonundan yönetilebilen cosa marka oda termostatı da 149 lira tanıtım fiyatı ile baya revaçta.
    İn-therm Mrl 300 mavi ışıklı olan modeli de 90 liralık uygun fiyatı ile işinizi görebilir.
    Bakalım yakıt denemeleriniz nasıl olacak :)
    Ben 50-55 derecelerde daha az yakacağınızı tahmin ediyorum.Ama denemek en sağlam yol.

Servis bana İmmergas Kombine baska herhangi marka model hiçbir OT uymaz dedi...
    Acaba bizden alsın diye yapılmıs bir taktıkmıkı?

01 yada 02 hassasiyetli OT lara evet derman yetmez ama (Bir şey bildiğimden degil ha yanlıs anlaşılmasın buralarda okuduklarımdan öğreniyorum :) ) İmmergasın dijital Kablosuz OT una servis 450 TL istiyor! Açıkçası Mersin gibi 3 ay yakılacak doğalgaz içinde 450 TL vermek istemıyorum...Ama ben meraklı oldugumdan gün içinde en az 50 kez Termo vanaları ya da Kombının kendi derecesini oynayıp durdugumdan Termo vanalara bir zarar verecem diye cekiniyorum :) Apartmanda simdiden adım cıktı.. Komsular zırt pırt beni çağırıyor suna bir bakıver vs. :) Su basit İmmergasın hiç bi özelliği olmayan modulasyonsuz dugmeli kablolu 150 TL ye bir OT u var.. Gönül diyor al onu kullan.. (Sırf zırt pırt temo vanalarla oynamamk için hani)

Valla 50-55 derecelrle maalesef az değil daha çok yaktı :) Bugun denememın 2. gunu ve suan saate bakıyorum da tam 14.00 te 2.gunun sonucunu almak ıcın sayacın yanına gececem! Ama tam bır hayal kırıklıgı dıyebilirim.. Deneme sonucunu 14.00 ten sonra paylaşacağım..

Bu arada bos yere 3.denemeye hiç girmeyeceğim çünku zaten 2.deneme de yanı 2.günde (Artırarak) daha cok yakacağını bizzati deneyip öğrenmıs oldum :)

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Doğru bilgi vermemiş hocam.Astrafe nickli arkadaş victrix kombisini Siemens Rev24 ile sorunsuz kullanıyor.

Edit: Oda termostatı ile 50 derece belki daha az yakabilir, şu an kombiyi stop edecek bir sistem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 27 Aralık 2014; 13:48:14 >
    kardeşim ben de mersindeyim(tarsus)...benim immergas victrix ile 2. yılım....rev 24 o.t ile geçen seneden beri kullanıyorum kombimi..bir sıkıntı yok çok şükür...servisin dediklerine pek kafanı takma....on-off o.t ler olur kombine , modülasyonluya hiç gerek yok bence....

160 tl fatura gerçekten bizim buralar için fazla sayılır....gerçi 1 haftadır havalar soğukça ama ... benim de faturam geçen hafta geldi...sizinkiyle aynı dönem sayılır , 70 tl. geldi.....termostatım 23 dereceye ayarlı ve evin en soğuk yerinde takılı o.t......

o.t. homojen bir ısı dağılımı sağlamıyor diyor bazı arkadaşlar...yanılıyorlar bence... ya da o.t yi yanlış yerde konumlandırıyorlar....ben o.t taktıktan sonra mutfaktaki hariç bütün trv leri iptal ettim.....
  • astrafe A kullanıcısına yanıt
    Hoş geldin hocam, gerçek kullanıcıdan yalın ve doğru bilgiler almak gibisi yok :)
    Dalgalanma yaşayanlar dediğiniz gibi yanlış yere koyuyorlar ya da hassasiyet derecesi 0.5-1 derece olan termostatlardan kullanıyorlar diye düşünüyorum.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    hoşbulduk sn theatre35.....tecrübelerin burada paylaşılması muhakkak herkese bir şeyler kazandıracaktır...

o.t konusunda aynı şeyleri düşünüyorum , hassasiyet çok önemli....ve de konulduğu yer tabiki...ben yukarda evin en soğuk yerinde dedim ama yanlış anlaşılmasın , burayı ilk kez okuyan birisi yanlış yorumlayabilir. peteği kapatılmış bir odaya ya da kilere falan o.t koymanın bir mantığı yok tabiki .... benim o.t ;burdaki birçok kişinin ortak görüşünde olduğu gibi , koridorda ve evimin orta noktası sayılır.....
    Bence de doğru yere koymuşsunuz :)
    Petek varsa ve açıksa en mantıklı yer koridor.Peteği kapalı odalara koyulursa zaten faturayı düşünmek bile istemiyorum :)

Merabalar

Ot yi merkeze Yada koridora koymak lazım demişsiniz şimdi burda benim kafama takılan bir nokta var ot koridorda olduğu zaman dış kapı açılıp kapandığı zaman ısı kaybı olacak devamlı buda kombiyi çalıştırmaya başlamazmı daha fazla yakıt degilmi yanlışım varsa düzeltin...

• Realism R kullanıcısına yanıt
    Hocam odaların kapısı dış kapıya göre çok daha fazla sayıda açılır.Ben koridordan, dış kapı sebebi ile çok fazla ısı kaybı olacağını zannettem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Realism

Merabalar

Ot yi merkeze Yada koridora koymak lazım demişsiniz şimdi burda benim kafama takılan bir nokta var ot koridorda olduğu zaman dış kapı açılıp kapandığı zaman ısı kaybı olacak devamlı buda kombiyi çalıştırmaya başlamazmı daha fazla yakıt degilmi yanlışım varsa düzeltin...

aslında merkez ya da koridora koymak lazım demedim tam olarak.....dediğinizde çok haklısınız ; dış kapınız çok açılıp kapanıyorsa ya da kapalıyken bile soğuk hava içeri sızıyorsa tabiki o kapının yanına o.t takılmaması lazım...benim o.t koridorda ama dış kapıya uzak , yani oradan gelen havadan direk etkilenmiyor...

benim düşünceme göre : direk güneş gören , sürekli kullanılan , mutfak vb. yani farklı sıcaklıklardan etkilenen ortamlar hariç evinizde herhangi bir yere takabilirsiniz.. buna göre genellikle en uygun yerler evlerde koridorlardır...ayrıca koridorlar evlerde ortalama ısının daha rahat hissedilebildiği yerdir.....bütün kapılar koridora açılır ve ısı alışverişi olur...

• quote:

Petek varsa ve açıksa en mantıklı yer koridor.Peteği kapalı odalara koyulursa zaten faturayı düşünmek bile istemiyorum :)

Sn.THEATTRE35;

Benim Koridorda petek yok..Ama ben OT nı aldıgımda Koridora koymayı düşünüyorum..(Koyacağım yer güneş görmeyen ve Evin en merkezi yeri) Bu duumda (Petek olmadıgı için) koridora koymakla hata yapmış mı olurum?

Sn.Astrafe;
    Faturanız tek kelimeyle mükemmel..24 Saat açıktı değil mi? Siemens Rev 24 ün uygun bir fiyata düşmesini bekliyorum (Bir elin nesi iki elin sesi hesabı..Aklınızda olsun sizlerinde olurya bir yerde denk gelir düşük fiyata falan haber edersiniz artık)

Peki Siemens alsam İmmergas servis takmakta sorun cıkarmaz di mi? (Sonucta işçilik parasını alacak)

• quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

quote:

Sn.THEATTRE35;

Benim Koridorda petek yok..Ama ben OT nı aldıgımda Koridora koymayı düşünüyorum..(Koyacağım yer güneş görmeyen ve Evin en merkezi yeri) Bu duumda (Petek olmadıgı için) koridora koymakla hata yapmış mı olurum?

Sn.Astrafe;
    Faturanız tek kelimeyle mükemmel..24 Saat açıktı değil mi? Siemens Rev 24 ün uygun bir fiyata düşmesini bekliyorum (Bir elin nesi iki elin sesi hesabı..Aklınızda olsun sizlerinde olurya bir yerde denk gelir düşük fiyata falan haber edersiniz artık)

Peki Siemens alsam İmmergas servis takmakta sorun cıkarmaz di mi? (Sonucta işçilik parasını alacak)

kombim ve bütün peteklerim , kapılarım hep açık....ama o.t olduğu için kombi sürekli çalışmıyor...malum buraların havasını siz de biliyorsunuz , özellikle güneşli günlerde kombi gündüz neredeyse hiç devreye girmiyor...evim güneş gören bir konumda ve kolay ısınıyor....1 haftadır havalar malumunuz soğudu ve tüketimim 4-5 metreküp civarı ortalama olarak , çünkü gündüzleri de kombi sık devreye giriyor...

o.t yi petek olmayan bir odaya koymak çok mantıksızlık olur , ancak petek olmayan bir koridora koyabilirsiniz....eğer ki bütün kapılarınız koridora bakıyorsa ve açık olacaksa...ama yine de bence koridorunuz çok büyükse bir petek olmasında yarar var...o.t yi peteğe uzak bir noktaya takarsınız olur biter....ben petek ile tam zıt noktaya taktım mesela o.t yi....

Koridora koyarsanız ve petek de yoksa çok iyi bir durum oluşmaz hocam.
    Şimdi düşünelim, o.t yokken odalarınız 22 ve koridor petek olmadığı için 20 derecede oluyorsa, oda termostatını taktığınızda ve 22'ye ayarladığınızda koridorda petek olmadığı için koridor belki de hiç 22 dereceye çıkmayacak, kombi hiç durmayacak ve bellki o sırada odalarınız 25 derecelere çıkacak.Önemli ölçüde fatura ödeyeceksiniz.
    Bunun önüne geçmek için bütün odalarınızın kapısını açmanız gerekecek.
    Koridora petek takmayacaksanız çok sağlıklı olmaz.
    Diğer odalara göre daha az ısınan bir odaya takın, diğer odaları da Termostatik vana ile sınırlayın derim ben.

• Salon biraz buyukce ve burada termo vana yok ustad..

Ot ni salona koysam atiyorum ot u 21 yapip diger 4 ayri ve tamami termo vanali odalarin hepsinide 22 yapsam dogru mantikta gitmis olurmuyum peki?

Eğer salondaki petekleri kapatmayacaksanız dediğiniz şey mantıklı.Kullanmaya başladığınız zaman, kazandığınız tecrübe ile ince ayarlamalar da yapabilirsiniz.

• Selamlar,

2 ay önce uzun araştırmalar, kafa karışıklıkları ve forumdaki arkadaşların yönlendirmeleriyle karar verdiğim Victrix 26 2l ile ilgili deneyimleri paylaşayım istedim. Genel olarak araştırırken incelediğim yakıt tüketimi, sessizlik, sıcak su performansı vb. konularda memnun olduğumu söyleyebilirim. Kombi uzmanı değilim, diğer kombiler ile de ancak kağıt üzerinde karşılaştırma yapabilirim. Kendi açımdan şu ana kadar memnunum :) inşallah bir sıkıntı yaşamam. Servis konusunda merkezi olarak servis yönlendirmesi yapılıyor, 10 yıl garanti sunması iyi bir avantaj bence.

Oda termostatı olarak, COSA kullanmaya başladım. Mevcut oda termostatları gibi değil NEST gibi bir modern bir termostat arıyordum, gökte ararken yerde buldum. Merak eden arkadaşlar olursa ilerleyen zamanlarda yine bu termostat ile ilgili deneyimlerimi paylaşabilirim.

Tekrardan yardımı olan THEATTRE35 ve astrafe arkadaşlara da çok teşekkürler.

• İMMERGAS Victrix 24 TT

Minimum ısıl güç:3kW.............>Modülasyon aralığı %15 - %100

http://www.immergas.com.tr/media/static/products/victrix-24-tt.pdf

İmmergas Victrix 26

İmmergas Victrix 26

• (İmmergas) ALPHA ECO 28

Minimum ısıl güç 3.5kW................> Modülasyon aralığı %15 - %100

İmmergas Victrix 26

http://www.alpha-innovation.com.tr/assets/alpha_eco_28_brosur-l.pdf

İmmergas Victrix 26

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 23 Şubat 2015; 14:00:20 >

Merhaba bende hiç araştırmadan immergas tercih ettim

(Victrix tera 24) henüz kullanmadım ama burdada bir yorum a rastlamak pek mümkün gibi gprunmuyör. Oda Termostat ı da aldım cosa akıllı oda Termostat tercih ettim.

Hadi hayırlısı

• AliFOO A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun... ben 4. yılımı tamamladım..şeytan kulağına kurşun , çok memnunum....
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.