Şimdi Ara

İmmergas Victrix 26

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
1
Favori
12.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar haziran ayında kombi ve tesisatımı halletmiştim.....burdaki arkadaşların da çok faydaları oldu sağolsunlar....hala burayı takip ediyorum....kombiyi kullanmaya başladığımda inş. paylaşımlarım olacak...

immergas kombimi daha devreye aldırmadım , 1 - 1,5 ay içinde servisi çağıracam inş. kombi için....taktırdığımdan bu yana kombi basıncı ortalama 1 ayda yaklaşık 1 ve 2 değerleri arasında 1/10 kadar düşüyor....bu illaki bir kaçak olduğu anlamına mı geliyor yoksa kombi ve petekler yeni olduğu için bir yerlerde hava olduğu anlamına da gelebilir mi?....

umarım kombi konusunda yanılmamışımdır...buralarda bayağı bi taktıran oldu arkadaşlardan da....hatta ben taktırdığımda o ne lan diyen arkaşta gitti aynısını taktırdı :)

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    Aynı kombi teyzemlerde var, güzel cihaz güle güle kullanın. Yeni tesisatta basınç düşmesi olabilir, sistemi kullanmaya başladığınızda düşüş hala devam ederse kaçak vardır.
  • teşekkür ederim
  • arkadaşlar kombimi bugün devreye aldırdım..ilk izlenimlerim : kombi yeterince sessiz , çok kısa süre denedim bayağı bir yoğuşma suyu aktı....44 derecede çalıştırdım 49 dereceye çıkıp alevi kapatıyor 39 da açıyor. sanırım 5 derecelik bir aralık bırakılmış...çok uzun süre denemedim çünkü hava zaten iyi kombiye şimdilik gerek yok :)...bir de bu kombiyi alırken en alt kademede çok az gaz harcadığını biliyordum gözlemleme fırsatım oldu...4 kademeli alev göstergesi var , dediğim gibi hava iyi olduğundan sanırım alev 1. kademeden yukarı çıkmadı zaten orda da dönsem mi dönmesem mi diyordu saat....umarım hep böyle olur....

bir de tecrübeli arkadaşlara birşey danışacam...bilindiği gibi sıcak su kullanımı için enerji vanasının kapatılması gerekiyor..bir arkadaş şöyle birşey yapmış mantıklı geldi...yukarıdan enerjinin eve sıcak su gelen borusuna çekvalf taktırmış böylece evden vanayı kapatmaya gerek olmadan istediği zaman kombiden istediğinde enerjiden sıcak su alabiliyormuş...siz ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

arkadaşlar kombimi bugün devreye aldırdım..ilk izlenimlerim : kombi yeterince sessiz , çok kısa süre denedim bayağı bir yoğuşma suyu aktı....44 derecede çalıştırdım 49 dereceye çıkıp alevi kapatıyor 39 da açıyor. sanırım 5 derecelik bir aralık bırakılmış...çok uzun süre denemedim çünkü hava zaten iyi kombiye şimdilik gerek yok :)...bir de bu kombiyi alırken en alt kademede çok az gaz harcadığını biliyordum gözlemleme fırsatım oldu...4 kademeli alev göstergesi var , dediğim gibi hava iyi olduğundan sanırım alev 1. kademeden yukarı çıkmadı zaten orda da dönsem mi dönmesem mi diyordu saat....umarım hep böyle olur....

bir de tecrübeli arkadaşlara birşey danışacam...bilindiği gibi sıcak su kullanımı için enerji vanasının kapatılması gerekiyor..bir arkadaş şöyle birşey yapmış mantıklı geldi...yukarıdan enerjinin eve sıcak su gelen borusuna çekvalf taktırmış böylece evden vanayı kapatmaya gerek olmadan istediği zaman kombiden istediğinde enerjiden sıcak su alabiliyormuş...siz ne dersiniz?

bende sürekli güneş enerjisini kapatıp açmak zorunda kalıyorum. buna bir çözüm bulunsa iyi olur. güneş enerjisi vanasını kapatmazsam kombi güneş enerjisine sürekli su basıyor.

• enerji konusunda fikri olan yok mu
  • quote:

enerji konusunda fikri olan yok mu

Hangi enerji vanası? Biraz daha açarmısnız kombinin ısıtma sisteminde mi böyle bişey var yoksa güneş enerjisi ile bağlantılı bir olay mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Hangi enerji vanası? Biraz daha açarmısnız kombinin ısıtma sisteminde mi böyle bişey var yoksa güneş enerjisi ile bağlantılı bir olay mı?

gunes enerjisi kullanilan evlerde enerjiden inen su borusunun vanasini kapatmazsaniz kombi enerjiye su basiyor. enerjiyi kullanmak istiyorsaniz kombinin su girisini kapatmak zorundasiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

tabiki ... evinde güneş enerjisi olan bütün kombi kullanıcıları için sanırım aynı sıkıntı vardır...kombim açılırken bana söylenen şuydu...kombiden sıcak su almadan önce güneş enerjisinin vanasını kapatmam gerektiğidir...sıcak memlekette olduğum için nerdeyse 12 ay güneş enerjisinden sıcak su alabilme şansım var , ama malum kışın bazı zamanlar güneş çıkmadığından sıcak su için kombiyi kullanmam gerekecek....önce güneş enerjisinin vanasını kapatacam işimi halledecem vanayı tekrar açacam bu bana biraz zor geliyor....

umarım anlatabilmişimdir...arkadaşın birisi buna çözüm olarak yukarıda belirttiğim gibi güneş enerjisinden eve gelen sıcak su borusuna çekvalf takmış....vanalarla hiç uğraşmadan istediği vakit istediği yerden sıcak su alabildiğini söylüyor.....

benimde boyle sorunum var. simdi kombiden inen boruya cekvalf taksak kombi enerjiye su basamayacak. buraya kadar hersey normal ama su aklima geliyor.

sicak su cesmesini actigimda hem gunes enerjisinden su gelecek hemde kombi sicak su gonderecek. kombinin calismasini nasil engelleyecegiz? yine kombi altindaki vanayi kapatmamiz gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

benimde boyle sorunum var. simdi kombiden inen boruya cekvalf taksak kombi enerjiye su basamayacak. buraya kadar hersey normal ama su aklima geliyor.

sicak su cesmesini actigimda hem gunes enerjisinden su gelecek hemde kombi sicak su gonderecek. kombinin calismasini nasil engelleyecegiz? yine kombi altindaki vanayi kapatmamiz gerekecek.

evet benim de aklıma o sorun geldi , bilemiyorum nasıl olacak..ama dediğin gibi olsa bile kombi altındaki vanayı açmak kapatmak daha kolay. en azından benim için , çünkü güneş enerjisinin vanası bozulmaya çok müsait kapatmak için 10-15 tur çeviriyorum tabiki açmak için de ....kombi altındaki vana ise tek hamlelik......:)
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    bu arada cekvalf kombiden inen boruya değilde , güneş enerjisinden inen sıcak su borusuna takılacak....yanlışlık olmasın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

evet benim de aklıma o sorun geldi , bilemiyorum nasıl olacak..ama dediğin gibi olsa bile kombi altındaki vanayı açmak kapatmak daha kolay. en azından benim için , çünkü güneş enerjisinin vanası bozulmaya çok müsait kapatmak için 10-15 tur çeviriyorum tabiki açmak için de ....kombi altındaki vana ise tek hamlelik......:)

evet gunes enerjisi vanasi dandik ve cok ugras gerektiriyor. ama kombi altindaki vana ceyrek turda aciliyor :)

gunes enerjisinden inen boru dicektim kombiden inen boru demisim :)

Demek ki güneş energisi uyumlu olmayan kombilerde bu sorun oluyormuş öğrenmiş oldum .
  • quote:

Demek ki güneş energisi uyumlu olmayan kombilerde bu sorun oluyormuş öğrenmiş oldum .

sebeke suyundan gunes enerjisine su basiliyor. isinan suda gunes enerjisinden eve inip sicak su hattina dagiliyor. burasi herkesin malumu.

kombinin sicak su hatti evdeki sicak su hattina baglandigindan, sebeke suyu kombi uzerinden dolasip sicak su hatti uzerinden gunes enerjisine su basiyor. cunku sebeke suyu gunes enerjisinden gelen suyun basincindan cok fazla. gunes enerjisinde ise tahliye yeri oldugundan surekli su cikiyor. bir sure sonra durmuyor.

simdilik tek cozumu gunes enerjisinden inen sicak su borusunu kapatmak :)

Airfel kombilerde Güneş Enerjisi ile uyumlu çalışma ibaresi var bence sorunu çözmüşler.

İmmergas Victrix 26
  • quote:

Airfel kombilerde Güneş Enerjisi ile uyumlu çalışma ibaresi var bence sorunu çözmüşler.

İmmergas Victrix 26

bu olayin ayrintisini bilmiyorum ama bence bahsedilen bu degildir. sicak suyu kalorifer tesisatinda kullanmaktan bahsediyor olabilir.

• can sıkıntısından kombiyi tekrar açıp denedim....su sıcaklığını 43 dereceye ayarladım....yaklaşık 40 dakika gözlemledim...kesin olarak 48 dereceyi görünce biraz daha çalışıp alevi kapatıyor ancak aşağıda bazen 40-bazen 41-bazen 42-bazen 43 derecede alevi tekrar açtı (40 dakika içinde)..nasıl bir çalışma prensibi var anlayamadım belirli bir aralık yok sanki alt kademede , yukarıda hep +5 derecede kapattı......bu konuda diğer kombiler için arkadaşlar aralıkları yazarlarsa sevinirim...belirli bir düzeni yok mudur bu işin?.....

40 dakika içinde yaklaşık 0,120 metreküp gaz yaktı...bu değer çok iyi ancak kışın bu değer imkansız olur sanırım çünkü burda havalar hala çok iyi sadece kombiyi denemek için açıyorum....zaten bu tüketimin yarıdan fazlasını ilk çalıştırmamda yaptı...daha sonra nerdeyse kombi çalışmadı bile...41 e gelip açıyor 15 saniye sonra kapan----6-7 dakka sonra 42 de açıyor 20 saniye sonra kapan----6-7 dakka sonra 40 da açıyor 30 saniye sonra kapan.....böyle devam etti hep.....

disintegration arkadaşım ter. vanalar için tepkime süresi 20 dakikadır civarı diyordu..sanırım ben bu cümleyi yanlış anlıyorum....ben de siemens ter. vana var kombiyi denediğim sürece 3'e ayarlıydı sıcak su hiç gelmedi....ayarını 4'e getirdim 10 saniye içinde sıcak su geldi...tepkime süresi kapatması için gereken süre mi acaba???

bu konu paylaşımlarım pek kimsenin ilgisini çekmiyor sanırım pek ünlü bir kombi değil ama ben yazmaya devam edeyim belki faydalananlar olur....

Paylasimlariniz çok güzel teşekkürler.lütfen devam edin.harika bir kombi aldiniz.dd nitromix kullanıyorum +5/-10 şeklinde calisiyor.

• quote:

can sıkıntısından kombiyi tekrar açıp denedim....su sıcaklığını 43 dereceye ayarladım....yaklaşık 40 dakika gözlemledim...kesin olarak 48 dereceyi görünce biraz daha çalışıp alevi kapatıyor ancak aşağıda bazen 40-bazen 41-bazen 42-bazen 43 derecede alevi tekrar açtı (40 dakika içinde)..nasıl bir çalışma prensibi var anlayamadım belirli bir aralık yok sanki alt kademede , yukarıda hep +5 derecede kapattı......bu konuda diğer kombiler için arkadaşlar aralıkları yazarlarsa sevinirim...belirli bir düzeni yok mudur bu işin?.....

40 dakika içinde yaklaşık 0,120 metreküp gaz yaktı...bu değer çok iyi ancak kışın bu değer imkansız olur sanırım çünkü burda havalar hala çok iyi sadece kombiyi denemek için açıyorum....zaten bu tüketimin yarıdan fazlasını ilk çalıştırmamda yaptı...daha sonra nerdeyse kombi çalışmadı bile...41 e gelip açıyor 15 saniye sonra kapan----6-7 dakka sonra 42 de açıyor 20 saniye sonra kapan----6-7 dakka sonra 40 da açıyor 30 saniye sonra kapan.....böyle devam etti hep.....

disintegration arkadaşım ter. vanalar için tepkime süresi 20 dakikadır civarı diyordu..sanırım ben bu cümleyi yanlış anlıyorum....ben de siemens ter. vana var kombiyi denediğim sürece 3'e ayarlıydı sıcak su hiç gelmedi....ayarını 4'e getirdim 10 saniye içinde sıcak su geldi...tepkime süresi kapatması için gereken süre mi acaba???

bu konu paylaşımlarım pek kimsenin ilgisini çekmiyor sanırım pek ünlü bir kombi değil ama ben yazmaya devam edeyim belki faydalananlar olur....

eca confeo premix de +9/-9 seklinde calisiyor.

tepkime suresi derken oda sicakligini algilama suresi 13 dakikadir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.